LAJMI I FUNDIT:

Xhavit Jashari

47 Artikuj

Jashari: Deklaratat e Imer Imerit kanë dëmtuar UÇK-në

Jashari: Deklaratat e Imer Imerit kanë dëmtuar UÇK-në

Drejtësi
Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Përplasje në debatin për raportet e ish-presidentit Rugova me UÇK-në

Politikë
Xhavit Jashari: Ibrahim Rugova ka bërë gabime në raport me UÇK-në

Xhavit Jashari: Ibrahim Rugova ka bërë gabime në raport me UÇK-në

Kosovë
Veteranët planifikojnë protestë, Jashari: Nuk garantojmë nëse eskalon situata

Veteranët planifikojnë protestë, Jashari: Nuk garantojmë nëse eskalon situata

Kosovë
Jashari pas takimit me Kurtin: Nuk kishte gatishmëri për reflektim, do ta kundërshtojmë fuqishëm projektligjin deri në realizimin e së drejtës tonë

Jashari pas takimit me Kurtin: Nuk kishte gatishmëri për reflektim, do ta kundërshtojmë fuqishëm projektligjin deri në realizimin e së drejtës tonë

Kosovë
Përfaqësuesit e OVL e UÇK-së në Qeveri, në takim me Kurtin

Përfaqësuesit e OVL e UÇK-së në Qeveri, në takim me Kurtin

Kosovë
Përfundon protesta e veteranëve, nesër takohen me Kurtin

Përfundon protesta e veteranëve, nesër takohen me Kurtin

Kosovë
Jashari: Veteranët po këmbëngulin që takimi me Kurtin të realizohet sot

Jashari: Veteranët po këmbëngulin që takimi me Kurtin të realizohet sot

Kosovë
​Jashari: Qeveria dhe deputetët të reflektojnë ndaj kërkesave të veteranëve

​Jashari: Qeveria dhe deputetët të reflektojnë ndaj kërkesave të veteranëve

Kosovë
Rasti “Veteranët”, Çeku: Një gjyqtar serb e mori vendimin për kthimin e rastit në rigjykim

Rasti “Veteranët”, Çeku: Një gjyqtar serb e mori vendimin për kthimin e rastit në rigjykim

Kosovë
Protesta e veteranëve, Jashari: Projektligjin për pagën minimale do ta kundërshtojmë me të gjitha format demokratike

Protesta e veteranëve, Jashari: Projektligjin për pagën minimale do ta kundërshtojmë me të gjitha format demokratike

Kosovë
Jashari: Nuk do të lejojmë që të kalojë një ligj që diskriminon veteranët

Jashari: Nuk do të lejojmë që të kalojë një ligj që diskriminon veteranët

Kosovë
Jashari: Pensioni i veteranëve nuk guxon të jetë nën pagën minimale

Jashari: Pensioni i veteranëve nuk guxon të jetë nën pagën minimale

Kosovë
Jashari: Ndryshimi i ligjit do t’i nëpërkëmbë veteranët, por kjo nuk do të lejohet

Jashari: Ndryshimi i ligjit do t’i nëpërkëmbë veteranët, por kjo nuk do të lejohet

Kosovë
​Veteranët duan t’u rriten pensionet: Krerët e shtetit s’kanë nevojë të shkojnë për vizita në Hagë

​Veteranët duan t’u rriten pensionet: Krerët e shtetit s’kanë nevojë të shkojnë për vizita në Hagë

Kosovë
Jashari: Si OVL e UÇK-së vazhdojmë të mos e njohim Gjykatën Speciale

Jashari: Si OVL e UÇK-së vazhdojmë të mos e njohim Gjykatën Speciale

Drejtësi
OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale sot dënoi njerëz të pafajshëm

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale sot dënoi njerëz të pafajshëm

Drejtësi
Përjashtimi nga Projektligji për pagën minimale, veteranët e UÇK-së paralajmërojnë destabilizim

Përjashtimi nga Projektligji për pagën minimale, veteranët e UÇK-së paralajmërojnë destabilizim

Kosovë
Jashari nga Shoqata e Familjarëve të Dëshmorëve të UÇK-së: Kam kërkuar që pensioni i veteranit të jetë 500 euro

Jashari nga Shoqata e Familjarëve të Dëshmorëve të UÇK-së: Kam kërkuar që pensioni i veteranit të jetë 500 euro

Sociale
Shoqatat e dala nga lufta kërkojnë të përfshihen në rritjen e pagës minimale, qeveria hesht

Shoqatat e dala nga lufta kërkojnë të përfshihen në rritjen e pagës minimale, qeveria hesht

Kosovë
Xhavit Jashari: Arkiva e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së ka vetëm emra

Xhavit Jashari: Arkiva e Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së ka vetëm emra

Kosovë
Kurti takon përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta, flasin për gjendjen e veteranëve dhe invalidëve të luftës   

Kurti takon përfaqësuesit e Shoqatave të dala nga lufta, flasin për gjendjen e veteranëve dhe invalidëve të luftës   

Kosovë
Shkaku i pandemisë, anulohen seancat gjyqësore për rastin “Veteranët”

Shkaku i pandemisë, anulohen seancat gjyqësore për rastin “Veteranët”

Kosovë
Organizatat e veteranëve të UÇK-së: Sot dita më e rëndë për ish-luftëtarët e UÇK-së

Organizatat e veteranëve të UÇK-së: Sot dita më e rëndë për ish-luftëtarët e UÇK-së

Kosovë