LAJMI I FUNDIT:

William Walker

105 Artikuj

Walker i gatshëm të dëshmojë në Hagë për ish-krerët e UÇK-së

Walker i gatshëm të dëshmojë në Hagë për ish-krerët e UÇK-së

Kosovë
“Marshi për Drejtësi”, Walker: Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët e luftës janë në Serbi

“Marshi për Drejtësi”, Walker: Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët e luftës janë në Serbi

Drejtësi
Walker: Nëse nuk ka njohje, unë e shoh gabim që Kurti ta nënshkruajë marrëveshjen

Walker: Nëse nuk ka njohje, unë e shoh gabim që Kurti ta nënshkruajë marrëveshjen

Kosovë
Asociacioni me (pa) kompetenca ekzekutive – kush është për e kush kundër?

Asociacioni me (pa) kompetenca ekzekutive – kush është për e kush kundër?

Elfije Boletini
Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Kosovë
Walker: Qesharake të mbahen në paraburgim krerët e UÇK-së, në Hagë po ndodhë drejtësi e shtrembëruar

Walker: Qesharake të mbahen në paraburgim krerët e UÇK-së, në Hagë po ndodhë drejtësi e shtrembëruar

Kosovë
​Osmani pret ambasadorin Walker: Përjetësisht mirënjohës, faleminderit që ishe zëri ynë në ditët tona më të vështira

​Osmani pret ambasadorin Walker: Përjetësisht mirënjohës, faleminderit që ishe zëri ynë në ditët tona më të vështira

Kosovë
Walker: Serbia ka investuar shumë në propagandën kundër masakrës së Reçakut, Vuçiqi ishte në zinxhirin komandues të Millosheviqit

Walker: Serbia ka investuar shumë në propagandën kundër masakrës së Reçakut, Vuçiqi ishte në zinxhirin komandues të Millosheviqit

Kosovë
Kurti: Walker do të jetë gjithmonë ambasadori i së vërtetës

Kurti: Walker do të jetë gjithmonë ambasadori i së vërtetës

Kosovë
Ambasadori amerikan Walker në seancën e Kuvendit

Ambasadori amerikan Walker në seancën e Kuvendit

Kosovë
Begaj dekoron ambasadorin amerikan Walker me medaljen “Kalorësi i Urdhrit të Flamurit”

Begaj dekoron ambasadorin amerikan Walker me medaljen “Kalorësi i Urdhrit të Flamurit”

Shqipëri
Walker: Masakra e Reçakut ishte moment kthese për Kosovën

Walker: Masakra e Reçakut ishte moment kthese për Kosovën

Kosovë
Walker: Lidershipi kosovar të punojë më shumë për vendin, jo për politikën

Walker: Lidershipi kosovar të punojë më shumë për vendin, jo për politikën

Kosovë
Walker: Vuçiq të mos përdorë raportet me Rusinë për t’i çuar gjërat prapa

Walker: Vuçiq të mos përdorë raportet me Rusinë për t’i çuar gjërat prapa

Kosovë
Ambasadori Walker me batutë për Kurtin dhe Pacollin: Do të donin të kishin lindur në Pejë

Ambasadori Walker me batutë për Kurtin dhe Pacollin: Do të donin të kishin lindur në Pejë

Elfije Boletini
Walker: I nderuar që mora titullin “Doctor Honoris Causa” në Pejë, askund nuk kam dëgjuar të jetë kënduar më bukur kënga e vendit tim

Walker: I nderuar që mora titullin “Doctor Honoris Causa” në Pejë, askund nuk kam dëgjuar të jetë kënduar më bukur kënga e vendit tim

Elfije Boletini
Kurti: Ambasadori Walker para se të jetë mik i Kosovës, është mik i së vërtetës

Kurti: Ambasadori Walker para se të jetë mik i Kosovës, është mik i së vërtetës

Kosovë
Qeveria ndau 70 mijë euro për librin “Reçaku” të William Walker, ministri Rashiq abstenoi

Qeveria ndau 70 mijë euro për librin “Reçaku” të William Walker, ministri Rashiq abstenoi

Kosovë
Eksperti i sigurisë, Agim Musliu shfaqet në rrjetet sociale, thotë se ambasadori Walker është frymëzim që nga njohja me të

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu shfaqet në rrjetet sociale, thotë se ambasadori Walker është frymëzim që nga njohja me të

Kosovë
Kurti takon Walkerin: Diplomatët e së vërtetës për krimet e luftës, janë miq të popujve dhe armiq të diktatorëve

Kurti takon Walkerin: Diplomatët e së vërtetës për krimet e luftës, janë miq të popujve dhe armiq të diktatorëve

Kosovë
​Ambasadori Walker: Masakra e Reçakut ka vëmendjen e gjithë botës, për këtë kam shpresuar

​Ambasadori Walker: Masakra e Reçakut ka vëmendjen e gjithë botës, për këtë kam shpresuar

Kosovë
Fytyrat e Reçakut

Fytyrat e Reçakut

Kosovë
Walker: Ata që e mohojnë masakrën e Reçakut, janë të përfshirë në të

Walker: Ata që e mohojnë masakrën e Reçakut, janë të përfshirë në të

Kosovë
Wiliam Walker: Kam pritur telefonatë nga presidentja Osmani

Wiliam Walker: Kam pritur telefonatë nga presidentja Osmani

Politikë