LAJMI I FUNDIT:

William Burns

21 Artikuj

Kreu i CIA-s: Kina po shqyrton dërgimin e armëve në Rusi

Kreu i CIA-s: Kina po shqyrton dërgimin e armëve në Rusi

Amerika
Drejtori i CIA-s takim sekret me presidentin ukrainas në Kiev: Zelensky informohet rreth ofensivës së mundshme ruse në pranverë

Drejtori i CIA-s takim sekret me presidentin ukrainas në Kiev: Zelensky informohet rreth ofensivës së mundshme ruse në pranverë

Evropa
12 tentativa për eliminim – drejtori i CIA-s ‘nxitoi’ për në Kiev për të paralajmëruar Zelenskyn rreth planeve ruse për ta vrarë atë

12 tentativa për eliminim – drejtori i CIA-s ‘nxitoi’ për në Kiev për të paralajmëruar Zelenskyn rreth planeve ruse për ta vrarë atë

Nga Bota
Drejtori i CIA-s u takua me Zelenskyn në Kiev ndërsa raketat ruse sulmonin kryeqytetin ukrainas

Drejtori i CIA-s u takua me Zelenskyn në Kiev ndërsa raketat ruse sulmonin kryeqytetin ukrainas

Nga Bota
Drejtori i CIA-s udhëton drejt Kievit, do të takohet me Volodymyr Zelenskyn

Drejtori i CIA-s udhëton drejt Kievit, do të takohet me Volodymyr Zelenskyn

Evropa
Në Ankara po zhvillohet takimi mes drejtorit të CIA-s amerikane dhe SVR-së ruse  

Në Ankara po zhvillohet takimi mes drejtorit të CIA-s amerikane dhe SVR-së ruse  

Turqia
Drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të jetë i rrezikshëm dhe i pamatur

Drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të jetë i rrezikshëm dhe i pamatur

Amerika
Shefi i CIA-s: Ushtria e Putinit ka shumë probleme

Shefi i CIA-s: Ushtria e Putinit ka shumë probleme

Evropa
Rusia do të paguajë një çmim të madh për luftën në Ukrainë, thotë drejtori i CIA-s

Rusia do të paguajë një çmim të madh për luftën në Ukrainë, thotë drejtori i CIA-s

Evropa
Shefi i CIA-s thotë se nuk ka informacione se Putini është në gjendje të keqe shëndetësore

Shefi i CIA-s thotë se nuk ka informacione se Putini është në gjendje të keqe shëndetësore

Evropa
Vetëm për simbolikë – Bidenit, Blinkenit dhe Burnsit u ndalohet hyrja në Rusi

Vetëm për simbolikë – Bidenit, Blinkenit dhe Burnsit u ndalohet hyrja në Rusi

Evropa
Paralajmëron drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të përdor armë bërthamore në Ukrainë

Paralajmëron drejtori i CIA-s, Burns: Putin mund të përdor armë bërthamore në Ukrainë

Evropa
Putini nuk i kishte bërë mirë llogaritë, kreu i CIA-s thotë se presidenti rus është nervoz dhe i frustruar – kishte planifikuar për dy ditë ta merr Kievin

Putini nuk i kishte bërë mirë llogaritë, kreu i CIA-s thotë se presidenti rus është nervoz dhe i frustruar – kishte planifikuar për dy ditë ta merr Kievin

Evropa
Drejtori i CIA-s zbulon katër dobësitë e Putinit në agresionin rus në Ukrainë

Drejtori i CIA-s zbulon katër dobësitë e Putinit në agresionin rus në Ukrainë

Amerika
Drejtori i CIA-s në një udhëtim të rrallë në Moskë, diskutojnë për marrëdhëniet SHBA-Rusi

Drejtori i CIA-s në një udhëtim të rrallë në Moskë, diskutojnë për marrëdhëniet SHBA-Rusi

Amerika
Shefi i CIA-s takohet fshehurazi me udhëheqësin talebanë ndërsa Biden përballet me presion mbi afatin e evakuimit

Shefi i CIA-s takohet fshehurazi me udhëheqësin talebanë ndërsa Biden përballet me presion mbi afatin e evakuimit

Nga Bota
Drejtori i CIA-s në Kabul, Burns mban bisedime sekrete me udhëheqësit e Talebanëve

Drejtori i CIA-s në Kabul, Burns mban bisedime sekrete me udhëheqësit e Talebanëve

Azia
Drejtori i CIA-s emërohet William Burns, diplomati amerikan kishte vizituar vite më parë Kosovën

Drejtori i CIA-s emërohet William Burns, diplomati amerikan kishte vizituar vite më parë Kosovën

Amerika
Kandidati për kreun e CIA-s shpall Kinën kërcënimin më të madh për SHBA

Kandidati për kreun e CIA-s shpall Kinën kërcënimin më të madh për SHBA

Amerika
Të zgjedhurit e Bidenit: Kush është kush?

Të zgjedhurit e Bidenit: Kush është kush?

Amerika
Joe Biden zgjedh diplomatin William Burns si drejtor të CIA-s

Joe Biden zgjedh diplomatin William Burns si drejtor të CIA-s

Amerika