LAJMI I FUNDIT:

Washington

240 Artikuj

Gruaja që u vra në Washington ishte veterane e forcave ajrore

Gruaja që u vra në Washington ishte veterane e forcave ajrore

Amerika
Protestuesit pro-Trump dhe grupet kundërshtare përplasen në Uashington

Protestuesit pro-Trump dhe grupet kundërshtare përplasen në Uashington

Amerika
SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

SHBA-ja ndërprenë disa programe me Kinën, ato funksiononin si mjete të propagandës për Pekinin

Amerika
Aplikimi i Kosovës për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021

Aplikimi i Kosovës për Kartonin e Gjelbër, vetëm pas shtatorit 2021

Financa
Dhjetëra mijëra mbështetës të Trumpit protestuan në Washington

Dhjetëra mijëra mbështetës të Trumpit protestuan në Washington

Amerika
Brenda shtëpisë së familjes Clinton në Washington

Brenda shtëpisë së familjes Clinton në Washington

Shtëpi të bukura
‘Autostrada e Paqes’, rrjeti 5G dhe studimi për Ujmanin – plani i Qeverisë së Kosovës për zbatimin e pikave ekonomike të marrëveshjes së Washingtonit

‘Autostrada e Paqes’, rrjeti 5G dhe studimi për Ujmanin – plani i Qeverisë së Kosovës për zbatimin e pikave ekonomike të marrëveshjes së Washingtonit

Albert Spahiu
A do të merret Shtëpia e Bardhë me marrëveshjen Kosovë-Serbi nëse Trump fiton mandatin e dytë?

A do të merret Shtëpia e Bardhë me marrëveshjen Kosovë-Serbi nëse Trump fiton mandatin e dytë?

Politikë
Thaçi niset për një vizitë në Washington

Thaçi niset për një vizitë në Washington

Kosovë
Korridori 5G mes Kosovës dhe Shqipërisë, sipas praktikave të BE-së

Korridori 5G mes Kosovës dhe Shqipërisë, sipas praktikave të BE-së

Të Tjera
Kraja: Marrëveshja e Washingtonit s’mund të quhet historike: Serbia po ndërhyn në të gjitha proceset në Kosovë

Kraja: Marrëveshja e Washingtonit s’mund të quhet historike: Serbia po ndërhyn në të gjitha proceset në Kosovë

Kosovë
“Autostrada e Paqes”, prioritet i marrëveshjes së Washingtonit

“Autostrada e Paqes”, prioritet i marrëveshjes së Washingtonit

Ekonomi
Odat Amerikane nisin përgatitjet për jetësimin e marrëveshjes ekonomike të Washingtonit

Odat Amerikane nisin përgatitjet për jetësimin e marrëveshjes ekonomike të Washingtonit

Biznes
Trump: Krerët e Kosovës dhe Serbisë po përqafoheshin në Zyrën Ovale, ishte e bukur ta shihje

Trump: Krerët e Kosovës dhe Serbisë po përqafoheshin në Zyrën Ovale, ishte e bukur ta shihje

Kosovë
Selmanaj: Edhe skeptikët po binden se në Shtëpinë e Bardhë nuk bëhet shaka dhe marrëveshjet e arritura aty realizohen

Selmanaj: Edhe skeptikët po binden se në Shtëpinë e Bardhë nuk bëhet shaka dhe marrëveshjet e arritura aty realizohen

Kosovë
Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Ambasadori i Izraelit në Serbi: Vuçiqit nuk i pëlqeu, por njohja e Kosovës është çështje e kryer

Kosovë
​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

​Hotin e pret një seancë ‘e nxehtë’ për marrëveshjen e Uashingtonit

Kosovë
Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë nga zjarret në SHBA, disa të tjerë raportohen të zhdukur në Oregon

Më shumë se 30 persona kanë ndërruar jetë nga zjarret në SHBA, disa të tjerë raportohen të zhdukur në Oregon

Nga Bota
SHBA, ndryshimi i klimës rëndon gjendjen e zjarreve

SHBA, ndryshimi i klimës rëndon gjendjen e zjarreve

Nga Bota
LVV: Pikat e marrëveshjes së Washingtonit nuk sjellin as njohje, as vende pune e as progres ekonomik

LVV: Pikat e marrëveshjes së Washingtonit nuk sjellin as njohje, as vende pune e as progres ekonomik

Të Tjera
Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Politikë
Media ruse: Moska paralajmëron Beogradin se marrëveshja e Washingtonit do të ketë pasoja

Media ruse: Moska paralajmëron Beogradin se marrëveshja e Washingtonit do të ketë pasoja

Ballkan
Vazhdon përplasja ndërmjet serbëve dhe rusëve pas marrëveshjes në Washington, kërkohet të mbyllet e ashtuquajtura Qendra Humanitare në Nish

Vazhdon përplasja ndërmjet serbëve dhe rusëve pas marrëveshjes në Washington, kërkohet të mbyllet e ashtuquajtura Qendra Humanitare në Nish

Ballkan
Zeka: Marrëveshja e Washingtonit do ta shndërrojë Kosovën në nyje të rëndësishme në Ballkan

Zeka: Marrëveshja e Washingtonit do ta shndërrojë Kosovën në nyje të rëndësishme në Ballkan

Albert Spahiu