LAJMI I FUNDIT:

Washington

241 Artikuj

Donald Trump në krizë financiare? Shet hotelin në Washington për 375 milionë dollarë

Donald Trump në krizë financiare? Shet hotelin në Washington për 375 milionë dollarë

Amerika
Bashkëpunëtori i Trumpit dorëzohet në FBI, për t’u ballafaquar me akuzat për mosrespektim të Kongresi amerikan

Bashkëpunëtori i Trumpit dorëzohet në FBI, për t’u ballafaquar me akuzat për mosrespektim të Kongresi amerikan

Amerika
Prifti urdhëron burrin pa maskë që të largohet nga kisha, ai refuzon dhe shfaqet i dhunshëm – detyrohet sigurimi që të ndërhyn

Prifti urdhëron burrin pa maskë që të largohet nga kisha, ai refuzon dhe shfaqet i dhunshëm – detyrohet sigurimi që të ndërhyn

Amerika
Bllokohet Gjykata Supreme në SHBA, policia po heton dhe analizon mjetin e dyshuar të parkuar para ndërtesës

Bllokohet Gjykata Supreme në SHBA, policia po heton dhe analizon mjetin e dyshuar të parkuar para ndërtesës

Amerika
“SHBA-së do t’i mbarojnë paratë muajin e ardhshëm”, sekretarja Yellen kërkon nga Kongresi ta rris kufirin e borxhit

“SHBA-së do t’i mbarojnë paratë muajin e ardhshëm”, sekretarja Yellen kërkon nga Kongresi ta rris kufirin e borxhit

Botë
KIPRED: Serbia po punon bashkë me Rusinë në fushatën për çnjohjen e shtetit të Kosovës, të angazhohet Presidenca dhe Qeveria

KIPRED: Serbia po punon bashkë me Rusinë në fushatën për çnjohjen e shtetit të Kosovës, të angazhohet Presidenca dhe Qeveria

Politikë
Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit për normalizim ekonomik – bizneset kërkojnë që politika t’i përmbush zotimet e mbetura

Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit për normalizim ekonomik – bizneset kërkojnë që politika t’i përmbush zotimet e mbetura

Albert Spahiu
U dënua me 25 vite shtesë burgim, vrau përdhunuesin e motrës në burg – zbulohet e vërteta që ndodhi në Washington

U dënua me 25 vite shtesë burgim, vrau përdhunuesin e motrës në burg – zbulohet e vërteta që ndodhi në Washington

Amerika
Raporti i Qendrës “Woodrow Wilson”: Deri më 2027 Forca e Sigurisë së Kosovës, ushtri plotësisht operacionale

Raporti i Qendrës “Woodrow Wilson”: Deri më 2027 Forca e Sigurisë së Kosovës, ushtri plotësisht operacionale

Kosovë
Shkaku i temperaturave të larta në SHBA: 116 të vdekur në Oregon dhe 78 në Uashington

Shkaku i temperaturave të larta në SHBA: 116 të vdekur në Oregon dhe 78 në Uashington

Amerika
Raporti i Liqenit të Ujmanit, miratimi i rishikimit të buxhetit dhe heqja e sigurimit kufitar me Malin e Zi – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Raporti i Liqenit të Ujmanit, miratimi i rishikimit të buxhetit dhe heqja e sigurimit kufitar me Malin e Zi – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Çfarë përmban traktati i lumit Columbia, që merret si model në studimin amerikan për Liqenin e Ujmanit?

Çfarë përmban traktati i lumit Columbia, që merret si model në studimin amerikan për Liqenin e Ujmanit?

Albert Spahiu
Raporti i Liqenit të Ujmanit, Oda Ekonomike Amerikane: Qeveria të angazhohet seriozisht në zbatimin e Marrëveshjes së Washingtonit

Raporti i Liqenit të Ujmanit, Oda Ekonomike Amerikane: Qeveria të angazhohet seriozisht në zbatimin e Marrëveshjes së Washingtonit

Albert Spahiu
SHBA: Çështja e Liqenit të Ujmanit të rregullohet sipas traktatit të lumit Kolumbia

SHBA: Çështja e Liqenit të Ujmanit të rregullohet sipas traktatit të lumit Kolumbia

Energjetika
Borxh mbi një miliard dollarë, Trump nxjerr në shitjet hotelin e tij në Washington

Borxh mbi një miliard dollarë, Trump nxjerr në shitjet hotelin e tij në Washington

Amerika
Burri nga Washingtoni mbyti të pastrehun për të “stërvitur” për vrasjen e ish-gruas, tha se e bëri nga “kureshtja”

Burri nga Washingtoni mbyti të pastrehun për të “stërvitur” për vrasjen e ish-gruas, tha se e bëri nga “kureshtja”

Amerika
Washingtoni miraton masën që do të ndalojë shitjen e makinave me gaz nga viti 2030 – një e ardhme me automjete elektrike

Washingtoni miraton masën që do të ndalojë shitjen e makinave me gaz nga viti 2030 – një e ardhme me automjete elektrike

Auto Lajme
Brikman: Izraeli i gatshëm për fillimin e fluturimeve Prishtinë – Tel Aviv

Brikman: Izraeli i gatshëm për fillimin e fluturimeve Prishtinë – Tel Aviv

Të Tjera
Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres

Detektivi i FBI-së kërkon shkurorëzim nga gruaja, e pa në video me një burrë tjetër duke marrë pjesë në protestën e dhunshme në Kongres

Amerika
Kapet me pushkë gjysmë-automatike dhe municion, arrestohet një burrë në afërsi të rezidencës së zëvendëspresidentes Kamala Harris

Kapet me pushkë gjysmë-automatike dhe municion, arrestohet një burrë në afërsi të rezidencës së zëvendëspresidentes Kamala Harris

Amerika
Disa muaj pasi ishte zhdukur nga një park lojërash në Washington, gjendet rrëshqitësja – e habitshme se ku e gjeti policia

Disa muaj pasi ishte zhdukur nga një park lojërash në Washington, gjendet rrëshqitësja – e habitshme se ku e gjeti policia

Fun Lajme
Miratohet aplikacioni prej 38 milionë euro për ‘Autostradën e Paqes’

Miratohet aplikacioni prej 38 milionë euro për ‘Autostradën e Paqes’

Financa
Frigoriferi me 1.650 doza të vaksinës kundër coronavirusit prishet në Washington, nga frika se mund të shkojnë dëm – klinikat u bëjnë thirrje qytetarëve të lajmërohen për t’i marrë

Frigoriferi me 1.650 doza të vaksinës kundër coronavirusit prishet në Washington, nga frika se mund të shkojnë dëm – klinikat u bëjnë thirrje qytetarëve të lajmërohen për t’i marrë

Amerika
Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike

Kosova dhe Izraeli më 1 shkurt lidhin marrëdhënie diplomatike

Kosovë