LAJMI I FUNDIT:

Washington

265 Artikuj

Kosova me hapa të sigurt drejt NATO-s, por larg anëtarësimit

Kosova me hapa të sigurt drejt NATO-s, por larg anëtarësimit

Siguri
Samiti i NATO-s, Osmani: Kosova u veçua nga gjitha shtetet në ShBA, aleancën ta ruajmë si sytë e ballit

Samiti i NATO-s, Osmani: Kosova u veçua nga gjitha shtetet në ShBA, aleancën ta ruajmë si sytë e ballit

Kosovë
Osmani nderon ushtarët amerikanë që sakrifikuan jetën në shërbim të lirisë

Osmani nderon ushtarët amerikanë që sakrifikuan jetën në shërbim të lirisë

Kosovë
Vranë burrin në Washington dhe ia prenë gishtin për t’ia marrë paratë nga llogaria, policia prangos dy gra

Vranë burrin në Washington dhe ia prenë gishtin për t’ia marrë paratë nga llogaria, policia prangos dy gra

Amerika
Osmani takon kongresistë e senatorë amerikanë: Ishin zëri i popullit të Kosovës

Osmani takon kongresistë e senatorë amerikanë: Ishin zëri i popullit të Kosovës

Kosovë
Mickoski në Washington: Me qeverinë e re kanë filluar reformat, investimet dhe transformimi digjital

Mickoski në Washington: Me qeverinë e re kanë filluar reformat, investimet dhe transformimi digjital

Maqedonia e Veriut
Pesë gjëra që pritet të ndodhin në samitin e NATO-s në Uashington

Pesë gjëra që pritet të ndodhin në samitin e NATO-s në Uashington

Amerika
Në Samitin e NATO-s do të diskutohet anëtarësimi i Ukrainës në Aleancë

Në Samitin e NATO-s do të diskutohet anëtarësimi i Ukrainës në Aleancë

Evropa
Po raportonte drejtpërdrejtë para Shtëpisë së Bardhë, gazetares amerikane i “aterron” mbi kokë një zog

Po raportonte drejtpërdrejtë para Shtëpisë së Bardhë, gazetares amerikane i “aterron” mbi kokë një zog

Fun Lajme
Edhe pse u rrëzua nga 120 metra lartësi nga një kanion në Washington, 19-vjeçari shpëton me lëndime minimale

Edhe pse u rrëzua nga 120 metra lartësi nga një kanion në Washington, 19-vjeçari shpëton me lëndime minimale

Amerika
Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Gërvalla në Uashington: Kosova e përkushtuar për NATO dhe BE, Serbia kërcënim për rajonin

Kosovë
Të shtëna armësh në Washington, një i vrarë dhe pesë të plagosur

Të shtëna armësh në Washington, një i vrarë dhe pesë të plagosur

Amerika
Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë – 50 vjet më parë

Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë – 50 vjet më parë

Amerika
Çfarë dihet për shitjen e një pjese të aksioneve të Amazon nga Jeff Bezos?

Çfarë dihet për shitjen e një pjese të aksioneve të Amazon nga Jeff Bezos?

Lajme Teknologji
Ish-anëtari i administratës së Trumpit qëllohet me armë, po priste gruan në veturë kur sulmuesi tentoi t’ia vjedhë mjetin

Ish-anëtari i administratës së Trumpit qëllohet me armë, po priste gruan në veturë kur sulmuesi tentoi t’ia vjedhë mjetin

Amerika
U lëshua nga mali Washington, skiatorin e “merr me vete” orteku i borës – publikohen pamjet

U lëshua nga mali Washington, skiatorin e “merr me vete” orteku i borës – publikohen pamjet

Amerika
Agjentët që mbrojnë mbesën e presidentit Biden hapën zjarr kur tre persona u përpoqën të futen në një automjet të Shërbimit Sekret në Washington

Agjentët që mbrojnë mbesën e presidentit Biden hapën zjarr kur tre persona u përpoqën të futen në një automjet të Shërbimit Sekret në Washington

Amerika
Përleshje midis mbështetësve palestinezë dhe një grupi pro-izraelit në Washington – tubime të njëjta pati edhe në New York

Përleshje midis mbështetësve palestinezë dhe një grupi pro-izraelit në Washington – tubime të njëjta pati edhe në New York

Nga Bota
Lista Serbe merr mesazhe të qarta nga SHBA-ja

Lista Serbe merr mesazhe të qarta nga SHBA-ja

Politikë
Eliot Engel i ashpër ndaj Washingtonit: Qetësoi autokratin Vuçiq, ndërkaq frikësoi Kosovën

Eliot Engel i ashpër ndaj Washingtonit: Qetësoi autokratin Vuçiq, ndërkaq frikësoi Kosovën

Kosovë
Nëntë të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Uashington

Nëntë të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në Uashington

Amerika
Dy të vdekur nga të shtënat pranë një festivali muzikor në Uashington – mediat sjellin detajet

Dy të vdekur nga të shtënat pranë një festivali muzikor në Uashington – mediat sjellin detajet

Amerika
Dy të vdekur nga të shtënat me armë në një festival në Washington

Dy të vdekur nga të shtënat me armë në një festival në Washington

Muzikë
Në Washington flitet për sfidat e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Në Washington flitet për sfidat e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Kosovë


mob5