LAJMI I FUNDIT:

Walmart

27 Artikuj

Walmart do të sjellë stacione për karikim të shpejtë të veturave elektrike në mijëra dyqane në të gjithë SHBA-në

Walmart do të sjellë stacione për karikim të shpejtë të veturave elektrike në mijëra dyqane në të gjithë SHBA-në

EVs
Platforma e blerjeve online Temu tejkalon Amazon dhe Walmart me aplikacionin më të shkarkuar në SHBA

Platforma e blerjeve online Temu tejkalon Amazon dhe Walmart me aplikacionin më të shkarkuar në SHBA

Lajme Teknologji
Policia e Misisipit qëllon për vdekje gruan që mbante peng punonjësin e Walmart

Policia e Misisipit qëllon për vdekje gruan që mbante peng punonjësin e Walmart

Amerika
Fillon prodhimi i kamionëve Tesla, të gatshme për rrugë në dhjetor të këtij viti

Fillon prodhimi i kamionëve Tesla, të gatshme për rrugë në dhjetor të këtij viti

EVs
Walmart është kompania më e madhe në botë për nga të ardhurat – kush është në TOP-10

Walmart është kompania më e madhe në botë për nga të ardhurat – kush është në TOP-10

Botë
Amerikani duke ‘vozitur’ skuterin në gjendje të dehur përfundon në një dyqan

Amerikani duke ‘vozitur’ skuterin në gjendje të dehur përfundon në një dyqan

Fun Lajme
Gjiganti amerikan Walmart në hall të madh, tërheq nga tregu lodrën që këndon për kokainë dhe përdor fjalë vulgare

Gjiganti amerikan Walmart në hall të madh, tërheq nga tregu lodrën që këndon për kokainë dhe përdor fjalë vulgare

Kuriozitete
Walgreens, CVS dhe Walmart shkaktuan varësi ndaj qetësuesve te amerikanët – Gjykata e Ohios i shpalli fajtore

Walgreens, CVS dhe Walmart shkaktuan varësi ndaj qetësuesve te amerikanët – Gjykata e Ohios i shpalli fajtore

Amerika
Walmart po zëvendëson 500 robotë me njerëz

Walmart po zëvendëson 500 robotë me njerëz

Lajme Teknologji
Presidenti Trump e miraton në parim marrëveshjen biznisore në mes të Oracle dhe TikTok

Presidenti Trump e miraton në parim marrëveshjen biznisore në mes të Oracle dhe TikTok

Botë
Si ndikoi coronavirusi në rritjen e jashtëzakonshme të pasurisë së miliarderëve amerikanë që prej muajit mars

Si ndikoi coronavirusi në rritjen e jashtëzakonshme të pasurisë së miliarderëve amerikanë që prej muajit mars

Kuriozitete
Marrëveshje miliarda dollarësh për TikTok-un, blerësi pritet të konfirmohet së shpejti

Marrëveshje miliarda dollarësh për TikTok-un, blerësi pritet të konfirmohet së shpejti

Aplikacione
Familjet më të pasura në botë: COVID-19 nuk i ka ndaluar shumë dinasti të shtojnë pasurinë

Familjet më të pasura në botë: COVID-19 nuk i ka ndaluar shumë dinasti të shtojnë pasurinë

Botë
Dramë në një market në Florida, blerësi i kërkon një burri të vendosë maskë mbrojtëse – ai nxerr revolen dhe e kërcënon

Dramë në një market në Florida, blerësi i kërkon një burri të vendosë maskë mbrojtëse – ai nxerr revolen dhe e kërcënon

Nga Bota
Pavarësisht pandemisë së Coronavirusit, disa kompani në SHBA po vazhdojnë të punësojnë punëtorë

Pavarësisht pandemisë së Coronavirusit, disa kompani në SHBA po vazhdojnë të punësojnë punëtorë

Botë
Dhjetë brendet më të vlefshme në botë, gjysma prej tyre vijnë nga teknologjia

Dhjetë brendet më të vlefshme në botë, gjysma prej tyre vijnë nga teknologjia

Të Tjera
‘E Premtja e Zezë’ thyen rekordin e blerjeve online

‘E Premtja e Zezë’ thyen rekordin e blerjeve online

Të Tjera
Të shtëna në një qendër tregtare në Oklahoma, të paktën tre të vdekur

Të shtëna në një qendër tregtare në Oklahoma, të paktën tre të vdekur

Nga Bota
Dhjetë familjet më të pasura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Dhjetë familjet më të pasura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Të Tjera
Familja më e pasur në botë, ata fitojnë 70 mijë dollarë në minutë – mbi 4 milionë në orë dhe 100 milionë tjera brenda 24 orëve

Familja më e pasur në botë, ata fitojnë 70 mijë dollarë në minutë – mbi 4 milionë në orë dhe 100 milionë tjera brenda 24 orëve

Të Tjera
Nintendo Switch Lite ka nisur shitjet e para

Nintendo Switch Lite ka nisur shitjet e para

Lojëra
Lirimi më i madh deri tani i iPad Pro me 12.5 inç (Foto)

Lirimi më i madh deri tani i iPad Pro me 12.5 inç (Foto)

Këshilla Teknologjike
Volkswagen instalon pika për mbushjen e makinave elektrike nëpër qendra tregtare (Foto)

Volkswagen instalon pika për mbushjen e makinave elektrike nëpër qendra tregtare (Foto)

Auto Lajme
10 familjet më të pasura amerikane

10 familjet më të pasura amerikane

Të Tjera