LAJMI I FUNDIT:

Vlora Çitaku

411 Artikuj

Deputeti i LVV-së i kërkon Çitakut të sqarojë për raportet me ish-agjentin e arrestuar të FBI-së

Deputeti i LVV-së i kërkon Çitakut të sqarojë për raportet me ish-agjentin e arrestuar të FBI-së

Siguri
Çitaku: Kosovës kanë filluar t’i mbyllen dyert, dikur ishte palë e sot temë në takime të rëndësishme

Çitaku: Kosovës kanë filluar t’i mbyllen dyert, dikur ishte palë e sot temë në takime të rëndësishme

Kosovë
Kërkesa e Haxhiut ndaj prokurorit, Miftaraj: Nuk duhet të emërohen ministra ata që një kohë të mirë e kalojnë nëpër salla të gjykatave

Kërkesa e Haxhiut ndaj prokurorit, Miftaraj: Nuk duhet të emërohen ministra ata që një kohë të mirë e kalojnë nëpër salla të gjykatave

Donjeta Zeqiraj
Nga PDK-ja i reagojnë Haxhiut pasi i kërkoi prokurorit të dorëzohet nga aktakuza për gazin lotsjellës

Nga PDK-ja i reagojnë Haxhiut pasi i kërkoi prokurorit të dorëzohet nga aktakuza për gazin lotsjellës

Kosovë
Çitaku ironizon me Kurtin: Kur darkoni me Lajçakun, paramendoni që i keni përballë qytetarët që ua dhanë votën

Çitaku ironizon me Kurtin: Kur darkoni me Lajçakun, paramendoni që i keni përballë qytetarët që ua dhanë votën

Politikë
Çitaku: Kurti në negociata e ka përballë Serbinë dhe emisarët specialë – jo opozitën

Çitaku: Kurti në negociata e ka përballë Serbinë dhe emisarët specialë – jo opozitën

Kosovë
Çitaku: Kemi parë parulla kundër aleatëve, raporti me SHBA-në duhet trajtuar me kujdes

Çitaku: Kemi parë parulla kundër aleatëve, raporti me SHBA-në duhet trajtuar me kujdes

Kosovë
Çitaku kritika ndaj Qeverisë Kurti: Po mbron ambasadorin Berishaj, e po mohon fjalën për UÇK-në

Çitaku kritika ndaj Qeverisë Kurti: Po mbron ambasadorin Berishaj, e po mohon fjalën për UÇK-në

Kosovë
Çitaku i reagon Gërvalles për ambasadorin Berishaj: Ai duhet të kthehet në Kosovë dhe të përballet me drejtësinë

Çitaku i reagon Gërvalles për ambasadorin Berishaj: Ai duhet të kthehet në Kosovë dhe të përballet me drejtësinë

Kosovë
PDK kërkon shkarkimin e ambasadorit Berishaj: Ekzistojnë faktet për lidhjet e tij me Kurtin

PDK kërkon shkarkimin e ambasadorit Berishaj: Ekzistojnë faktet për lidhjet e tij me Kurtin

Kosovë
Çitaku: Martin Berishaj vazhdon të jetë Ambasador, përkundër skandaleve të publikuara në mediat sllovene

Çitaku: Martin Berishaj vazhdon të jetë Ambasador, përkundër skandaleve të publikuara në mediat sllovene

Kosovë
Çitaku i reagon Sveçlës pas kërkesës që Gjermania të lejojë hyrjen e kosovarëve me pasaportë të skaduar

Çitaku i reagon Sveçlës pas kërkesës që Gjermania të lejojë hyrjen e kosovarëve me pasaportë të skaduar

Kosovë
Abrashi i reagon Çitakut: Na sqaro se si u katandis Kosova pas vendimit për Zajednicën

Abrashi i reagon Çitakut: Na sqaro se si u katandis Kosova pas vendimit për Zajednicën

Kosovë
Çitaku: Marrëveshja pa njohje reciproke nuk është finale dhe gjithëpërfshirëse, Kurti të sqarojë pse është katandisur procesi

Çitaku: Marrëveshja pa njohje reciproke nuk është finale dhe gjithëpërfshirëse, Kurti të sqarojë pse është katandisur procesi

Kosovë
Çitaku: Kurti, një kryeministër që “mban ders”

Çitaku: Kurti, një kryeministër që “mban ders”

Politikë
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Çitaku, Kurtit: Amatera të rrezikshëm, udhëheqja e shtetit nuk është lojë fëmijësh

Çitaku, Kurtit: Amatera të rrezikshëm, udhëheqja e shtetit nuk është lojë fëmijësh

Kosovë
Çitaku: Qeveria dështoi të krijojë kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Çitaku: Qeveria dështoi të krijojë kushte për mbajtjen e zgjedhjeve në veri

Kosovë
Çitaku për ngjarjet në veri: Kryeministër çka po ndodhë, a po kalon Serbia?

Çitaku për ngjarjet në veri: Kryeministër çka po ndodhë, a po kalon Serbia?

Kosovë
Çitaku për Senatorin Bob Dole: Kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës

Çitaku për Senatorin Bob Dole: Kemi pasur fatin e madh që e kemi pasur mbështetës

Kosovë
Nënkryetarja e PDK-së e tmerruar pas vrasjes në QKUK: Shteti të reagoj fuqishëm dhe pa kompromis

Nënkryetarja e PDK-së e tmerruar pas vrasjes në QKUK: Shteti të reagoj fuqishëm dhe pa kompromis

Kosovë
Çitaku, Kurtit: Kontributi juaj për vizat fillon e përfundon me gazin lotsjellës në Kuvend

Çitaku, Kurtit: Kontributi juaj për vizat fillon e përfundon me gazin lotsjellës në Kuvend

Kosovë
Çitaku: Prekazi, themel i shtetit të Kosovës

Çitaku: Prekazi, themel i shtetit të Kosovës

Kosovë
Çitaku: Kosova ta shfrytëzojë unitetin mes BE-së dhe SHBA-së, për njohjen reciproke me Serbinë

Çitaku: Kosova ta shfrytëzojë unitetin mes BE-së dhe SHBA-së, për njohjen reciproke me Serbinë

Kosovë