LAJMI I FUNDIT:

Vjosa Berisha

54 Artikuj

Ndërtesa e Qeverisë ndriçohet me fotot e grave që thyen barrierat dhe ndërtuan historinë e vendit në Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Ndërtesa e Qeverisë ndriçohet me fotot e grave që thyen barrierat dhe ndërtuan historinë e vendit në Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Yjet
Artistët shqiptarë që u ndanë nga jeta në vitin 2022

Artistët shqiptarë që u ndanë nga jeta në vitin 2022

Egzona Shigjeqi
PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

PriFest po mbahet edhe në Tiranë, Veliaj: Për nder të Vjosës, t’i bëjmë dhe një nder Kosovës

TV / Film
Në natën e fundit të Festivalit, Shkumbin Istrefi me dedikim për Vjosa Berishën: Na mungove në PriFest dhe do të na mungosh

Në natën e fundit të Festivalit, Shkumbin Istrefi me dedikim për Vjosa Berishën: Na mungove në PriFest dhe do të na mungosh

Yjet
Çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”

Çmimi kryesor në Festivalin e Filmit PriFest do të mbajë emrin “Vjosa Berisha”

TV / Film
Ambasada britanike në Prishtinë njofton për lansimin e ‘bursës përkujtimore Vjosa Berisha’ në nderë të regjisores së ndjerë nga Kosova

Ambasada britanike në Prishtinë njofton për lansimin e ‘bursës përkujtimore Vjosa Berisha’ në nderë të regjisores së ndjerë nga Kosova

Yjet
Në atë që do të ishte ditëlindja e 50-të, regjisorja Vjosa Berisha përkujtohet nga bashkëshorti dhe djali

Në atë që do të ishte ditëlindja e 50-të, regjisorja Vjosa Berisha përkujtohet nga bashkëshorti dhe djali

Yjet
“Më mungon” – Vlora Çitaku kujton regjisoren Vjosa Berisha në ditën e saj të lindjes

“Më mungon” – Vlora Çitaku kujton regjisoren Vjosa Berisha në ditën e saj të lindjes

Yjet
Shkumbin Istrefi falënderon të gjithë ata që iu qëndruan afër pas vdekjes së Vjosa Berishës: Prania dhe fjalët e juaja na lehtësuan sado pak dhimbjen

Shkumbin Istrefi falënderon të gjithë ata që iu qëndruan afër pas vdekjes së Vjosa Berishës: Prania dhe fjalët e juaja na lehtësuan sado pak dhimbjen

Yjet
Producentja Vjosa Berisha përcjellet për në banesën e fundit

Producentja Vjosa Berisha përcjellet për në banesën e fundit

Yjet
Fatos Berisha për vdekjen e bashkëshortes: Vjosa ka qenë një shpirt luftarak, të gjitha betejat i ka tejkaluar përveç kësaj

Fatos Berisha për vdekjen e bashkëshortes: Vjosa ka qenë një shpirt luftarak, të gjitha betejat i ka tejkaluar përveç kësaj

Yjet
Rama mes lotësh flet për regjisoren Berisha: Komuniteti artistik humbi një ikonë, pa të Prishtina më nuk frymon njëlloj

Rama mes lotësh flet për regjisoren Berisha: Komuniteti artistik humbi një ikonë, pa të Prishtina më nuk frymon njëlloj

Yjet
Kurti për regjisoren Vjosa Berisha: Kujtimet për të mbeten të paharrueshme, i dha shumë kulturës dhe artit në vendin tonë

Kurti për regjisoren Vjosa Berisha: Kujtimet për të mbeten të paharrueshme, i dha shumë kulturës dhe artit në vendin tonë

Yjet
Haradinaj: Do t’i ruajmë kujtimet më të mira për ty Vjosa!

Haradinaj: Do t’i ruajmë kujtimet më të mira për ty Vjosa!

Yjet
Nisin homazhet për regjisoren Vjosa Berisha

Nisin homazhet për regjisoren Vjosa Berisha

Yjet
Sot varroset regjisorja Vjosa Berisha

Sot varroset regjisorja Vjosa Berisha

Yjet
Të enjten varroset regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha

Të enjten varroset regjisorja shqiptare, Vjosa Berisha

Yjet
Anesa Lipa reagon për vdekjen e Vjosa Berishës: Prehu në paqe mikja ime e fëmijërisë

Anesa Lipa reagon për vdekjen e Vjosa Berishës: Prehu në paqe mikja ime e fëmijërisë

Yjet
I biri me fjalë prekëse për të ëmën, regjisoren Vjosa Berisha: Deri në përqafimet tona të ardhshme, të dua pafundësisht

I biri me fjalë prekëse për të ëmën, regjisoren Vjosa Berisha: Deri në përqafimet tona të ardhshme, të dua pafundësisht

Yjet
Dedikimi prekës i Dukagjin Lipës pas vdekjes së Vjosa Berishës: Do të na mungosh shumë

Dedikimi prekës i Dukagjin Lipës pas vdekjes së Vjosa Berishës: Do të na mungosh shumë

Yjet
Ramë Lahaj për vdekjen e regjisores Berisha: Faleminderit për gjithçka që i ke dhënë vendit tonë të stërvuajtur

Ramë Lahaj për vdekjen e regjisores Berisha: Faleminderit për gjithçka që i ke dhënë vendit tonë të stërvuajtur

Yjet
Presidentja Osmani ngushëllon familjen për ndarjen nga jeta të producentes, Vjosa Berisha

Presidentja Osmani ngushëllon familjen për ndarjen nga jeta të producentes, Vjosa Berisha

Yjet
Ministri Çeku: Dje na la Xhevdeti sot Vjosa, arti ynë humbi dy njerëz të jashtëzakonshëm

Ministri Çeku: Dje na la Xhevdeti sot Vjosa, arti ynë humbi dy njerëz të jashtëzakonshëm

Yjet
Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Shkumbin Istrefi reagon për vdekjen e motrës, regjisores Vjosa Berisha: Ike shumë herët

Yjet