LAJMI I FUNDIT:

Viti i Ri

191 Artikuj

Binjaket në SHBA u lindën në ditë dhe në vite të ndryshme

Binjaket në SHBA u lindën në ditë dhe në vite të ndryshme

Interesante
Për Vitin e Ri, nga mjeshtri i fjalës që nuk shkruante kurrë letra urimi

Për Vitin e Ri, nga mjeshtri i fjalës që nuk shkruante kurrë letra urimi

Fjala+
Tre fëmijë vazhdojnë të jenë në spital për shkak të lëndimeve nga mjetet piroteknike

Tre fëmijë vazhdojnë të jenë në spital për shkak të lëndimeve nga mjetet piroteknike

Kosovë
Foshnja e parë në Strugë është vajzë, ndërsa në Ohër djalë

Foshnja e parë në Strugë është vajzë, ndërsa në Ohër djalë

Shëndetësi
Qytetarët e Kosovës harxhuan më pak për festat e fundvitit, rritet në 20 për qind numri i familjeve që nuk festojnë për arsye ekonomike

Qytetarët e Kosovës harxhuan më pak për festat e fundvitit, rritet në 20 për qind numri i familjeve që nuk festojnë për arsye ekonomike

Albert Spahiu
Kur kemi filluar ta festojmë Vitin e Ri?

Kur kemi filluar ta festojmë Vitin e Ri?

Kuriozitete
Më shumë se 100 thirrje në urgjencë në Maqedoninë e Veriut gjatë festimit të Vitit të Ri

Më shumë se 100 thirrje në urgjencë në Maqedoninë e Veriut gjatë festimit të Vitit të Ri

Maqedonia e Veriut
Spasovski: Në Maqedoni nata e Vitit të Ri kaloi pa probleme

Spasovski: Në Maqedoni nata e Vitit të Ri kaloi pa probleme

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski: Për të bërë më shumë dhe më mirë na duhet mbështetja e qytetarëve

Kovaçevski: Për të bërë më shumë dhe më mirë na duhet mbështetja e qytetarëve

Maqedonia e Veriut
​Ndrrimi i moteve, policia: Festa kaloi kryesisht qetë – nuk pati asnjë incident me fatalitet

​Ndrrimi i moteve, policia: Festa kaloi kryesisht qetë – nuk pati asnjë incident me fatalitet

Siguri
RMV: Fëmija i parë i lindur në vitin 2023 është djalë

RMV: Fëmija i parë i lindur në vitin 2023 është djalë

Maqedonia e Veriut
Edhe në Shqipëri fëmija i parë për 2023 është vajzë

Edhe në Shqipëri fëmija i parë për 2023 është vajzë

Shqipëri
Tirana priti 2023-tën me spektakël fishekzjarrësh

Tirana priti 2023-tën me spektakël fishekzjarrësh

Shqipëri
Tre të lënduar nga plumbi qorr në natën e Vitit të Ri, në mesin e tyre një 15 vjeçare

Tre të lënduar nga plumbi qorr në natën e Vitit të Ri, në mesin e tyre një 15 vjeçare

Kosovë
Telegrafi iu uron gëzuar Vitin e Ri 2023!

Telegrafi iu uron gëzuar Vitin e Ri 2023!

Kosovë
​Rama: 2023 qoftë vit i paqes dhe dashurisë

​Rama: 2023 qoftë vit i paqes dhe dashurisë

Shqipëri
“Sofra” e Vitit të Ri, sivjet më e varfër

“Sofra” e Vitit të Ri, sivjet më e varfër

Maqedonia e Veriut
Dhe në natën e ndërrimit të viteve, Shkupi është në mesin e 10 qyteteve më të ndotura në botë

Dhe në natën e ndërrimit të viteve, Shkupi është në mesin e 10 qyteteve më të ndotura në botë

Maqedonia e Veriut
Nata e Vitit të Ri – Klinikat me ekipe kujdestare në Maqedoni

Nata e Vitit të Ri – Klinikat me ekipe kujdestare në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
“Nuk besoj që do të bëhet liberalizimi këtë vit, është çështje e vjetër dhe e harruar”, – Qytetarët shprehin dëshirat për vitin 2023

“Nuk besoj që do të bëhet liberalizimi këtë vit, është çështje e vjetër dhe e harruar”, – Qytetarët shprehin dëshirat për vitin 2023

Meridiana Statovci
Edhe disa orë deri në vitin e ri 2023/ Shkupi pa organizim në shesh

Edhe disa orë deri në vitin e ri 2023/ Shkupi pa organizim në shesh

Maqedonia e Veriut
Viti i Ri, qytetarët ankohen për çmimet e larta ne Maqedoninë e Veriut

Viti i Ri, qytetarët ankohen për çmimet e larta ne Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Osmani uron qytetarët për Vitin e Ri, kujton gratë e vajzat që u bënë viktimë e femicidit

Osmani uron qytetarët për Vitin e Ri, kujton gratë e vajzat që u bënë viktimë e femicidit

Kosovë
Liderët opozitarë urojnë qytetarët për Vitin e Ri

Liderët opozitarë urojnë qytetarët për Vitin e Ri

Kosovë