LAJMI I FUNDIT:

Vinicius Junior

367 Artikuj

“Çfarë iu duhet Mbappe kur e kanë Viniciusin” – legjenda madrilene e vlerëson më lartë në çdo aspekt brazilianin se sa francezin

“Çfarë iu duhet Mbappe kur e kanë Viniciusin” – legjenda madrilene e vlerëson më lartë në çdo aspekt brazilianin se sa francezin

La Liga
Muriqi në mesin e shumë yjeve në formacionin e javës në La Liga

Muriqi në mesin e shumë yjeve në formacionin e javës në La Liga

La Liga
Araujo flet për përballjen me Vinicius Jr, e vlerëson dhe e këshillon

Araujo flet për përballjen me Vinicius Jr, e vlerëson dhe e këshillon

La Liga
Gavi dhe Vinicius, dueli i madh në El Clasico: Kjo ishte përplasja e tyre në fushë dhe duke shkuan në dhomat e zhveshjes

Gavi dhe Vinicius, dueli i madh në El Clasico: Kjo ishte përplasja e tyre në fushë dhe duke shkuan në dhomat e zhveshjes

La Liga
Vinicius Jr i papërmbajtshëm ndaj Barcelonës – Araujo, Kounde dhe Garcia ishin viktima të driblimeve të jashtëzakonshme të brazilianit

Vinicius Jr i papërmbajtshëm ndaj Barcelonës – Araujo, Kounde dhe Garcia ishin viktima të driblimeve të jashtëzakonshme të brazilianit

La Liga
Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

Drejtuesit e Real Madridit i ofrojnë fanellën legjendare me numër 7, Vinicius Jr befason me përgjigjen

La Liga
Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

Ancelotti vendos formacionin titullar të Real Madridit për tri ‘finalet’ e mbetura në prill

La Liga
Barca fiton ‘el Clasicon’ me përmbysje, Reali shumë prapa në garën për titull

Barca fiton ‘el Clasicon’ me përmbysje, Reali shumë prapa në garën për titull

La Liga
“Miqësia e fshehtë” mes Araujos dhe Viniciust para El Clasicos

“Miqësia e fshehtë” mes Araujos dhe Viniciust para El Clasicos

La Liga
Carlo Ancelotti mendon se ka një lojtar të ri më të mirë në botë

Carlo Ancelotti mendon se ka një lojtar të ri më të mirë në botë

Ndërkombëtare
Alexander-Arnold kishte një paraqitje për t’u harruar, u turpërua nga Modric dhe Vinicius Jr në dy raste të ndryshme gjatë ndeshjes

Alexander-Arnold kishte një paraqitje për t’u harruar, u turpërua nga Modric dhe Vinicius Jr në dy raste të ndryshme gjatë ndeshjes

Liga e Kampionëve
Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve, formacion shumë sulmues

Ekipi i javës në Ligën e Kampionëve, formacion shumë sulmues

Liga e Kampionëve
“Është lojtari më vendimtar në botë për momentin”, Ancelotti me lëvdata të mëdha për Vinicius Jr

“Është lojtari më vendimtar në botë për momentin”, Ancelotti me lëvdata të mëdha për Vinicius Jr

Liga e Kampionëve
Lista e gjatë e rekordeve që i theu Reali me fitoren ndaj Liverpoolit në Anfield

Lista e gjatë e rekordeve që i theu Reali me fitoren ndaj Liverpoolit në Anfield

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-5 Real, shkëlqejnë golashënuesit – zhgënjejnë portierët

Liga e Kampionëve
Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Reali rikthehet nga disavantazhi për ta nëpërkëmbur Liverpoolin në Anfield

Liga e Kampionëve
Gafa në anën tjetër dhe Vinicius e barazon rezultatin

Gafa në anën tjetër dhe Vinicius e barazon rezultatin

Liga e Kampionëve
Gafa e Courtois që i dha epërsinë e dyfishtë Liverpoolit, por Vinicius e riktheu Realin në lojë

Gafa e Courtois që i dha epërsinë e dyfishtë Liverpoolit, por Vinicius e riktheu Realin në lojë

Liga e Kampionëve
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Formacioni i kombinuar me lojtarët e Liverpoolit dhe Realit para duelit mes tyre

Liga e Kampionëve
Viniciusin e pret një dënim i madh, pamjet zbulojnë ofendimet e rënda që i dha gjyqtarit

Viniciusin e pret një dënim i madh, pamjet zbulojnë ofendimet e rënda që i dha gjyqtarit

La Liga
Finale me tetë gola: Real Madridi, shpallet kampion i botës për klube

Finale me tetë gola: Real Madridi, shpallet kampion i botës për klube

Ndërkombëtare
Lista me lojtarët më të mirë për vitin 2022 nga The Guardian – Messi renditet i pari, ndërsa Ronaldo përfundon shumë poshtë

Lista me lojtarët më të mirë për vitin 2022 nga The Guardian – Messi renditet i pari, ndërsa Ronaldo përfundon shumë poshtë

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 Atletico Madrid: Vinicius shkëlqeu në këtë përballje

Notat e lojtarëve, Real Madrid 3-1 Atletico Madrid: Vinicius shkëlqeu në këtë përballje

La Liga
Tifozët e Real Madridit do të duartrokasin Viniciusin sonte pas kërcënimit të tmerrshëm që mori nga ultasit e rivalëve

Tifozët e Real Madridit do të duartrokasin Viniciusin sonte pas kërcënimit të tmerrshëm që mori nga ultasit e rivalëve

La Liga