LAJMI I FUNDIT:

Vezët

131 Artikuj

Si mund t’i dalloni vezët e prishura: Këto shenja do t’ju ndihmojnë

Si mund t’i dalloni vezët e prishura: Këto shenja do t’ju ndihmojnë

Lifestyle
Dëshironi ta skalitni trupin? Hani tri vezë pas stërvitjeve

Dëshironi ta skalitni trupin? Hani tri vezë pas stërvitjeve

Ndërtim i muskujve
Një “specialitet” i pazakontë: Njerëz të shumtë dhe sportistë po vendosin vezë të pagatuara në kafe dhe ja pse…

Një “specialitet” i pazakontë: Njerëz të shumtë dhe sportistë po vendosin vezë të pagatuara në kafe dhe ja pse…

Të tjera
Duhet ose jo të kriposet uji gjatë gatimit të vezëve

Duhet ose jo të kriposet uji gjatë gatimit të vezëve

Bëje vet
Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Të njohim produktet
Çmimi i tyre ‘ka shkuar në qiell’, amerikanët mund të shpenzojnë mbi 2 milionë dollarë për vezë gjatë muajit shkurt

Çmimi i tyre ‘ka shkuar në qiell’, amerikanët mund të shpenzojnë mbi 2 milionë dollarë për vezë gjatë muajit shkurt

Botë
Zbriten çmimet e vezëve, qumështit dhe sheqerit – vazhdojnë të mbesin të shtrenjta disa produkte bazike

Zbriten çmimet e vezëve, qumështit dhe sheqerit – vazhdojnë të mbesin të shtrenjta disa produkte bazike

Financa
A bën të hani vezë nëse keni kolesterol të lartë?

A bën të hani vezë nëse keni kolesterol të lartë?

Të njohim produktet
Vazhdon rritja e çmimeve, përveç vezëve shtrenjtohen mishi dhe qumështi

Vazhdon rritja e çmimeve, përveç vezëve shtrenjtohen mishi dhe qumështi

Biznes
Tri metodat shtëpiake për t’i rritur flokët shumë shpejt

Tri metodat shtëpiake për t’i rritur flokët shumë shpejt

Flokë dhe stil
Ndani të verdhën nga e bardha e vezës me ndihmën e hudhrës

Ndani të verdhën nga e bardha e vezës me ndihmën e hudhrës

Nga duart tua
Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Si duhet t’i ruani në frigorifer ushqimet tuaja

Të tjera
Ushqimet më të mira për të parandaluar teprimin me ushqim gjatë festave të ardhshme

Ushqimet më të mira për të parandaluar teprimin me ushqim gjatë festave të ardhshme

Këshilla mjekësore
A mund të konsumoni vezë nëse keni kolesterol të lartë?

A mund të konsumoni vezë nëse keni kolesterol të lartë?

Shëndetësi Lajme
Si të identifikoni një vezë të prishur?

Si të identifikoni një vezë të prishur?

Të njohim produktet
Një kryekuzhinier thotë se asnjëherë nuk duhet të shtoni qumësht në vezët e rrahura sepse është ‘mëkat i madh’

Një kryekuzhinier thotë se asnjëherë nuk duhet të shtoni qumësht në vezët e rrahura sepse është ‘mëkat i madh’

Fun Lajme
Përbërësi i mëngjesit që mund të parandalojë ‘blloqet’ që çojnë në goditje në tru, sipas studimit

Përbërësi i mëngjesit që mund të parandalojë ‘blloqet’ që çojnë në goditje në tru, sipas studimit

Shëndetësi Lajme
Largoni rrudhat me maskë veze! Bëhet shpejt dhe i rikthen lëkurës një pamje rinore

Largoni rrudhat me maskë veze! Bëhet shpejt dhe i rikthen lëkurës një pamje rinore

Këshilla Estetike
Palapeta të shëndetshme me banane dhe vezë, pa gluten

Palapeta të shëndetshme me banane dhe vezë, pa gluten

Oreksndjellëse
Tri ushqimet më të mira për lëkurën dhe qimet e qenit tuaj

Tri ushqimet më të mira për lëkurën dhe qimet e qenit tuaj

Libri i madh i kafshëve
Ushqimet që mund t’i konsumoni në mëngjes dhe ato që duhet t’i shmangni

Ushqimet që mund t’i konsumoni në mëngjes dhe ato që duhet t’i shmangni

Të njohim produktet
A duhet t’i ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat? T’i hani së bashku apo jo?

A duhet t’i ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat? T’i hani së bashku apo jo?

Të njohim produktet
Ky ushqim mund ta bëj lëkurën tuaj më të lëmuar dhe elastike

Ky ushqim mund ta bëj lëkurën tuaj më të lëmuar dhe elastike

Të njohim produktet
Vezët dhe çipsi janë kombinim i shkëlqyeshëm për omëletën më të shijshme

Vezët dhe çipsi janë kombinim i shkëlqyeshëm për omëletën më të shijshme

Oreksndjellëse