LAJMI I FUNDIT:

Vetëvrasja

58 Artikuj

Jeta e çuditshme e shkrimtarit më famëkeq të Japonisë

Jeta e çuditshme e shkrimtarit më famëkeq të Japonisë

Fakte
“Po çmendem përsëri”

“Po çmendem përsëri”

Fakte
Njeriu jetën e do, sepse e do dhimbjen dhe tmerrin!

Njeriu jetën e do, sepse e do dhimbjen dhe tmerrin!

Fjala+
Vajtimi për ndihmë: Pas këtyre fjalëve fshihen depresioni dhe idetë vetëvrasëse

Vajtimi për ndihmë: Pas këtyre fjalëve fshihen depresioni dhe idetë vetëvrasëse

Shëndetësi Lajme
Studim global: Ndotja e ajrit ndërlidhet me depresionin dhe vetëvrasjet

Studim global: Ndotja e ajrit ndërlidhet me depresionin dhe vetëvrasjet

Shëndetësi Lajme
Veterani britanik i luftës vret veten, u ndje ‘i humbur’

Veterani britanik i luftës vret veten, u ndje ‘i humbur’

Nga Bota
Depresioni i fshehur në buzëqeshje – kur njerëzit paraqiten të lumtur para se të bëjnë vetëvrasje

Depresioni i fshehur në buzëqeshje – kur njerëzit paraqiten të lumtur para se të bëjnë vetëvrasje

Psikologji
Dita Botërore e Shëndetit Mendor: Gjithçka që duhet të dini

Dita Botërore e Shëndetit Mendor: Gjithçka që duhet të dini

Shëndetësi Lajme
Familjarët dyshojnë se Florim Imeri nuk u vetëvra në Burgun e Dubravës

Familjarët dyshojnë se Florim Imeri nuk u vetëvra në Burgun e Dubravës

Kosovë
Momenti i Robin Williamsit

Momenti i Robin Williamsit

Cult+
Detaje të reja për vdekjen tragjike të Brian Jonesit

Detaje të reja për vdekjen tragjike të Brian Jonesit

Cult+
Policët i shpëtojnë jetën një personi që deshi të bëjë vetëvrasje në Prishtinë

Policët i shpëtojnë jetën një personi që deshi të bëjë vetëvrasje në Prishtinë

Kronika e Zezë
Nga humbja e interesit për seks e deri te vetëmjekimi me alkool – shenjat që tregojnë se mashkulli është në depresion

Nga humbja e interesit për seks e deri te vetëmjekimi me alkool – shenjat që tregojnë se mashkulli është në depresion

Këshilla mjekësore
Dy arsyet më të forta se përse nuk duhet të bëni vetëvrasje

Dy arsyet më të forta se përse nuk duhet të bëni vetëvrasje

Të tjera
Ketamina i largon mendimet për vetëvrasje

Ketamina i largon mendimet për vetëvrasje

Shëndetësi Lajme
Cilët faktorë mund të shkaktojnë tendenca për vetëvrasje te të rinjtë?

Cilët faktorë mund të shkaktojnë tendenca për vetëvrasje te të rinjtë?

Të tjera
Pse në Azi, konkurrenti yt nuk do që ti të vetëvritesh?

Pse në Azi, konkurrenti yt nuk do që ti të vetëvritesh?

Fakte
Arrestohet polici, bashkëshortja e të cilit u vetëvra në Durrës

Arrestohet polici, bashkëshortja e të cilit u vetëvra në Durrës

Shqipëri
Shkrimtarët, më të rrezikuarit nga vetëvrasja

Shkrimtarët, më të rrezikuarit nga vetëvrasja

Shëndetësi Lajme
Lëndimet sportive në rini mund të shkaktojnë demencë, depresion ose vetëvrasje

Lëndimet sportive në rini mund të shkaktojnë demencë, depresion ose vetëvrasje

Shëndetësi Lajme
Linjë telefonike për të ndihmuar personat që mendojnë vetëvrasjen

Linjë telefonike për të ndihmuar personat që mendojnë vetëvrasjen

Sociale
Facebook së shpejti do t’i detektojë personat që kanë tendenca për të kryer vetëvrasje

Facebook së shpejti do t’i detektojë personat që kanë tendenca për të kryer vetëvrasje

Lajme Teknologji
Deri në ferr dhe kthim prapa: Tregime të tmerrshme të njerëzve të cilët theksojnë që pas vdekjes kanë përfunduar në ferr

Deri në ferr dhe kthim prapa: Tregime të tmerrshme të njerëzve të cilët theksojnë që pas vdekjes kanë përfunduar në ferr

Të tjera
Flasin familjarët, për vetëvrasjen e 16-vjeçares nga Klina (Video)

Flasin familjarët, për vetëvrasjen e 16-vjeçares nga Klina (Video)

Kronika e Zezë