LAJMI I FUNDIT:

Veshi

71 Artikuj

Nga aneurizma deri te kolapsi i mushkërisë – pesë gjërat e padëshiruara që mund të ndodhin nëse e mbani një teshtitje

Nga aneurizma deri te kolapsi i mushkërisë – pesë gjërat e padëshiruara që mund të ndodhin nëse e mbani një teshtitje

Këshilla mjekësore
Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Tri pjesët e trupit që më së shpeshti nuk pastrohen siç duhet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Ju është mbyllur veshi? Kjo është mënyra më e sigurt që ta pastroni!

Ju është mbyllur veshi? Kjo është mënyra më e sigurt që ta pastroni!

Shëndetësi Lajme
Pse nuk duhet të flini në aeroplan gjatë aterrimit apo nisjes

Pse nuk duhet të flini në aeroplan gjatë aterrimit apo nisjes

Këshilla Lifestyle
Shikoni njeriun në vesh dhe do të mësoni të gjitha sekretet e personalitetit të tij!

Shikoni njeriun në vesh dhe do të mësoni të gjitha sekretet e personalitetit të tij!

Lifestyle
Veshi i maces është një mekanizëm i përkryer

Veshi i maces është një mekanizëm i përkryer

Kërshëri
Pjesa e kufjes i ishte ngecur në vesh britanikut për pesë vjet

Pjesa e kufjes i ishte ngecur në vesh britanikut për pesë vjet

Fun Lajme
Vërejtje: Ja çfarë ndodh nëse në veshë ju mbetet copa e pambukut!

Vërejtje: Ja çfarë ndodh nëse në veshë ju mbetet copa e pambukut!

Shëndetësi Lajme
Çfarë duhet të dini për infeksionet e veshit

Çfarë duhet të dini për infeksionet e veshit

Të tjera
Simptomat e rrjedhjes së veshit

Simptomat e rrjedhjes së veshit

Shëndetësi Lajme
Gruas meksikane i transplantohet veshi me teknologji të printuar 3D

Gruas meksikane i transplantohet veshi me teknologji të printuar 3D

Lajme Teknologji
Dhimbja në pjesë të caktuara të trupit mund të zhduket nëse shtypni këto pika në vesh

Dhimbja në pjesë të caktuara të trupit mund të zhduket nëse shtypni këto pika në vesh

Mjekësi alternative
Pastrimi i veshëve – Tri mënyra të sigurta dhe të thjeshta për ta bërë atë në shtëpi pa pambuk

Pastrimi i veshëve – Tri mënyra të sigurta dhe të thjeshta për ta bërë atë në shtëpi pa pambuk

Si të…
Shenja paralajmëruese në vesh që mund të keni para-diabet

Shenja paralajmëruese në vesh që mund të keni para-diabet

Shëndetësi Lajme
A ju skuqen papritur veshët dhe ju nxehen shumë? Qe se për çfarë bëhet fjalë

A ju skuqen papritur veshët dhe ju nxehen shumë? Qe se për çfarë bëhet fjalë

Të tjera
Tri arsyet pse nuk duhet të përdorni një syth pambuku

Tri arsyet pse nuk duhet të përdorni një syth pambuku

Si të…
Në Vjenë kryhet me sukses operacioni me teknologjinë e re robotike

Në Vjenë kryhet me sukses operacioni me teknologjinë e re robotike

Shkencë
Katër hapa për të zhbllokuar dyllin e veshit në shtëpi

Katër hapa për të zhbllokuar dyllin e veshit në shtëpi

Si të…
Si të largoni shpejt bllokimin e veshit nga dyllit pa përdorimin e pambukut

Si të largoni shpejt bllokimin e veshit nga dyllit pa përdorimin e pambukut

Shëndetësi Lajme
Pse shpimi i veshëve të foshnjave nuk është ide e mirë

Pse shpimi i veshëve të foshnjave nuk është ide e mirë

Bebja këtu
Jennifer Garner shpon veshët për herë të parë në moshën 48 vjeçare

Jennifer Garner shpon veshët për herë të parë në moshën 48 vjeçare

Estetikë
A mundet shiriti rreth kokës së foshnjës të zvogëlojë veshët llapush? Mjekët jepin përgjigjen

A mundet shiriti rreth kokës së foshnjës të zvogëlojë veshët llapush? Mjekët jepin përgjigjen

Shëndetësi Lajme
Lloji i ri i COVID-19: Shenjat paralajmëruese në thonj ose vesh

Lloji i ri i COVID-19: Shenjat paralajmëruese në thonj ose vesh

Shëndetësi Lajme
Vathët që po fitojnë popullaritet shumë shpejtë

Vathët që po fitojnë popullaritet shumë shpejtë

Estetikë