LAJMI I FUNDIT:

Vërshimet

101 Artikuj

Ministria e Bujqësisë thotë se shumë shpejt do të nis kompensimi financiar i komunave të prekura nga vërshimet

Ministria e Bujqësisë thotë se shumë shpejt do të nis kompensimi financiar i komunave të prekura nga vërshimet

Bujqësi
Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komuna e Skenderajt shpërblen djaloshin i cili kishte treguar shembull duke ndihmuar të pastrojë rrëmujën pas përmbytjeve

Komunat
​Peci: Asnjë dëm nga vërshimet nuk do anashkalohet nga Qeveria e Kosovës

​Peci: Asnjë dëm nga vërshimet nuk do anashkalohet nga Qeveria e Kosovës

Ekonomi
Dëmet nga vërshimet me miliona euro, Ibrahimi: Komunat s’kanë buxhet për t’i mbuluar të gjitha

Dëmet nga vërshimet me miliona euro, Ibrahimi: Komunat s’kanë buxhet për t’i mbuluar të gjitha

Financa
Pas vërshimeve në Skenderaj, fotografi nga vendi i ngjarjes ku shihen vetura e mjete tjera të shkatërruara

Pas vërshimeve në Skenderaj, fotografi nga vendi i ngjarjes ku shihen vetura e mjete tjera të shkatërruara

Kosovë
Bulliqi: Gjendja në terren tejet e rëndë

Bulliqi: Gjendja në terren tejet e rëndë

Komunat
Turbullohet uji në rezervoare, IKSHPK rekomandon vlimin e ujit para pijes

Turbullohet uji në rezervoare, IKSHPK rekomandon vlimin e ujit para pijes

Kosovë
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Histori
Nëse vendimi juaj për Vitin e Ri është të lexoni më shumë libra vitin tjetër, kjo është arsyeja pse nuk duhet ta bëni këtë

Nëse vendimi juaj për Vitin e Ri është të lexoni më shumë libra vitin tjetër, kjo është arsyeja pse nuk duhet ta bëni këtë

Cult+
Disa stacione metroje në Madrid janë të detyruar të mbyllen për shkak të përmbytjeve – pasi stuhia Efraín godet Spanjën

Disa stacione metroje në Madrid janë të detyruar të mbyllen për shkak të përmbytjeve – pasi stuhia Efraín godet Spanjën

Evropa
Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Vërshimet në Vushtrri, kryetari Idrizi thotë se s’ka vend për panik

Komunat
Parku Kombëtar i Yellowstone do të mbyllet për kohë të pacaktuar pas vërshimeve të mëdha në Montana

Parku Kombëtar i Yellowstone do të mbyllet për kohë të pacaktuar pas vërshimeve të mëdha në Montana

Amerika
Disa qytete britanike rrezikojnë të ‘fshihen nga harta’ pas ngritjes së nivelit të detit dhe erozioneve të bregdetit

Disa qytete britanike rrezikojnë të ‘fshihen nga harta’ pas ngritjes së nivelit të detit dhe erozioneve të bregdetit

Evropa
Bundesbank: Dëmtohen mbi 50 milionë euro kartëmonedha nga vërshimet e fundit në Gjermani

Bundesbank: Dëmtohen mbi 50 milionë euro kartëmonedha nga vërshimet e fundit në Gjermani

Botë
Raportoi në Facebook se uji po “vërshonte” rreth shtëpisë së saj – pas pak sekondash, amerikania gjeti vdekjen nga përmbytjet

Raportoi në Facebook se uji po “vërshonte” rreth shtëpisë së saj – pas pak sekondash, amerikania gjeti vdekjen nga përmbytjet

Nga Bota
Ajo po luftonte për jetë, momenti kur një burrë ‘sfidoi ujin e vërshimeve’ në Meksikë dhe shpëtoi një grua

Ajo po luftonte për jetë, momenti kur një burrë ‘sfidoi ujin e vërshimeve’ në Meksikë dhe shpëtoi një grua

Nga Bota
Kështu duken “varrezat” e veturave të shkatërruara nga vërshimet e fundit në Kinë

Kështu duken “varrezat” e veturave të shkatërruara nga vërshimet e fundit në Kinë

Azia
Pas zjarrit, Turqia u godit nga reshjet e mëdha të shiut – pasuan përmbytjet në disa zona, uji po “transportonte” disa vetura

Pas zjarrit, Turqia u godit nga reshjet e mëdha të shiut – pasuan përmbytjet në disa zona, uji po “transportonte” disa vetura

Turqia
Bota nuk është e përgatitur për mot ekstrem, ekspertja britanike tregon hapat që duhet t’i ndërmarrin qeveritë

Bota nuk është e përgatitur për mot ekstrem, ekspertja britanike tregon hapat që duhet t’i ndërmarrin qeveritë

Nga Bota
Përmbytjet në Gjermani: Si u ‘kap në befasi’ vendi më i zhvilluar në Evropë dhe a mund të parandalohet diçka e tillë?

Përmbytjet në Gjermani: Si u ‘kap në befasi’ vendi më i zhvilluar në Evropë dhe a mund të parandalohet diçka e tillë?

Evropa
Publikohen pamjet: Akti heroik i një burri austriak që ua shpëtoi jetën një çifti turk, gjatë vërshimeve në Hallein të Austrisë

Publikohen pamjet: Akti heroik i një burri austriak që ua shpëtoi jetën një çifti turk, gjatë vërshimeve në Hallein të Austrisë

Evropa
Rrugët u shndërruan në lumenj, njerëzit madje braktisën veturat e tyre – pamje pas një shiu që shkaktoi vërshime në Londër të Anglisë

Rrugët u shndërruan në lumenj, njerëzit madje braktisën veturat e tyre – pamje pas një shiu që shkaktoi vërshime në Londër të Anglisë

Evropa
Dy muaj pas vërshimeve, Ibrahimi: Në disa komuna ka filluar bartja e mjeteve për kompensimin e ekonomive familjare

Dy muaj pas vërshimeve, Ibrahimi: Në disa komuna ka filluar bartja e mjeteve për kompensimin e ekonomive familjare

Të Tjera