LAJMI I FUNDIT:

Vërshime

131 Artikuj

Paralajmërohet për vërshime në Kosovë

Paralajmërohet për vërshime në Kosovë

Kosovë
Sërish vërshime në Podujevë

Sërish vërshime në Podujevë

Kosovë
Priten vërshime të reja në rrafshin e Dukagjinit, por jo të nivelit të lartë

Priten vërshime të reja në rrafshin e Dukagjinit, por jo të nivelit të lartë

Kosovë
Reshje në të gjithë Shqipërinë, rrezik përmbytjesh në disa zona

Reshje në të gjithë Shqipërinë, rrezik përmbytjesh në disa zona

Shqipëri
Kryetari i Skenderajt: Fermerët e dëmtuar nga vërshimet të aplikojnë për kompensim

Kryetari i Skenderajt: Fermerët e dëmtuar nga vërshimet të aplikojnë për kompensim

Kosovë
Nga reshjet e shiut vërshime pati dhe në Mitrovicë, flet Bahtiri

Nga reshjet e shiut vërshime pati dhe në Mitrovicë, flet Bahtiri

Kosovë
Vërshimet nga reshjet e shiut, rëndohet gjendja në disa të pjesë të Kosovës

Vërshimet nga reshjet e shiut, rëndohet gjendja në disa të pjesë të Kosovës

Kosovë
Pas reshjeve të shiut, ujërat e zeza vërshojnë rrugën në Bresje të Fushë Kosovës

Pas reshjeve të shiut, ujërat e zeza vërshojnë rrugën në Bresje të Fushë Kosovës

Kosovë
Reshjet e shiut dhe erërat e forta lënë pa rrymë disa fshatra të Deçanit, shkaktohen edhe vërshime

Reshjet e shiut dhe erërat e forta lënë pa rrymë disa fshatra të Deçanit, shkaktohen edhe vërshime

Kosovë
Shiu shkakton vërshime në disa lagje të Pejës

Shiu shkakton vërshime në disa lagje të Pejës

Kosovë
Vërshime përgjatë vijës kufitare Francë-Itali, humbin jetën nëntë persona – rrugët shndërrohen në “lumenj”

Vërshime përgjatë vijës kufitare Francë-Itali, humbin jetën nëntë persona – rrugët shndërrohen në “lumenj”

Evropa
IHK paralajmëron vërshime në Kosovë

IHK paralajmëron vërshime në Kosovë

Kosovë
​Vërshimet nga reshjet e shiut, zjarrfikësit të gatshëm për çdo lloj intervenimi

​Vërshimet nga reshjet e shiut, zjarrfikësit të gatshëm për çdo lloj intervenimi

Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron për vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron për vërshime në Kosovë

Kosovë
Gjithçka është zhdukur për pesë sekonda, shtëpia dykatëshe në Kinë përfundon në ujë nga reshjet e mëdha të shiut

Gjithçka është zhdukur për pesë sekonda, shtëpia dykatëshe në Kinë përfundon në ujë nga reshjet e mëdha të shiut

Nga Bota
Wuhani në ujë, rrezikohet jeta e 34 milionë kinezëve – reshjet e mëdha të shiut ia marrin jetën 141 personave

Wuhani në ujë, rrezikohet jeta e 34 milionë kinezëve – reshjet e mëdha të shiut ia marrin jetën 141 personave

Nga Bota
Wuhani assesi të këndellet, pas coronavirusit rrezikohet nga një “krizë” e re – shirat e rrëmbyeshëm vërshojnë qytetin

Wuhani assesi të këndellet, pas coronavirusit rrezikohet nga një “krizë” e re – shirat e rrëmbyeshëm vërshojnë qytetin

Nga Bota
Alarm për vërshime në Kosovë, shkak i reshjeve të shiut

Alarm për vërshime në Kosovë, shkak i reshjeve të shiut

Kosovë
Shtëpia bie në një lumë disa minuta pasi familja largohet nga ajo

Shtëpia bie në një lumë disa minuta pasi familja largohet nga ajo

Fun Lajme
Shpërthejnë dy diga në Michigan, autoritetet lokale urdhërojnë evakuimin e banorëve – gjatë 15 orëve priten vërshime

Shpërthejnë dy diga në Michigan, autoritetet lokale urdhërojnë evakuimin e banorëve – gjatë 15 orëve priten vërshime

Nga Bota
Italia është ‘mbërthyer’ nga moti i keq, Venecia në alarm të kuq

Italia është ‘mbërthyer’ nga moti i keq, Venecia në alarm të kuq

Nga Bota
Elbasani goditet nga stuhia, reshje intensive breshëri e rrëshqitje dherash vërshojnë rrugët e qytetit

Elbasani goditet nga stuhia, reshje intensive breshëri e rrëshqitje dherash vërshojnë rrugët e qytetit

Shqipëri
Përmbytjet masive marrin jetën e 270 personave në Indi

Përmbytjet masive marrin jetën e 270 personave në Indi

Nga Bota
Komuna e Prishtinës reagon ndaj deklaratave të KRU ‘Prishtina’ rreth vërshimeve

Komuna e Prishtinës reagon ndaj deklaratave të KRU ‘Prishtina’ rreth vërshimeve

Të Tjera