LAJMI I FUNDIT:

Vërshime

131 Artikuj

Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Kosovë
Peci: Do t’i kompensojmë dëmet në bujqësi të shkaktuara nga vërshimet

Peci: Do t’i kompensojmë dëmet në bujqësi të shkaktuara nga vërshimet

Bujqësi
Reshjet e shiut shkatërruan 22 ura, kryebashkiaku i Tropojës: Duhet ndërhyrje emergjente

Reshjet e shiut shkatërruan 22 ura, kryebashkiaku i Tropojës: Duhet ndërhyrje emergjente

Shqipëri
Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi

Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi

Shqipëri
Haradinaj kërkon intervenim emergjent nga shteti, pas vërshimeve në Gjakovë dhe Rahovec

Haradinaj kërkon intervenim emergjent nga shteti, pas vërshimeve në Gjakovë dhe Rahovec

Kosovë
Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Kosovë
Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Elfije Boletini
Vërshimet në Gjakovë, një familje së bashku me një foshnje evakuohet nga shtëpia

Vërshimet në Gjakovë, një familje së bashku me një foshnje evakuohet nga shtëpia

Kosovë
​Shiu “përmbytë” disa shtëpi në Gjakovë

​Shiu “përmbytë” disa shtëpi në Gjakovë

Kosovë
Mbi 1 mijë të vdekur nga vërshimet, pamjet rrëqethëse nga Pakistani – shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Mbi 1 mijë të vdekur nga vërshimet, pamjet rrëqethëse nga Pakistani – shpallet gjendje e jashtëzakonshme

Azia
Reshje te mëdha shiu dhe vërshime, hoteli me 150 dhoma shembet në Pakistan – publikohen pamjet

Reshje te mëdha shiu dhe vërshime, hoteli me 150 dhoma shembet në Pakistan – publikohen pamjet

Azia
Fundjava me shi e shkarkime rrufesh, nuk pritet të ketë vërshime

Fundjava me shi e shkarkime rrufesh, nuk pritet të ketë vërshime

Kosovë
Sot dhe nesër reshje shiu dhe vërshime në disa pjesë të Kosovës

Sot dhe nesër reshje shiu dhe vërshime në disa pjesë të Kosovës

Kosovë
Vërshimet në Florida, koleksioni i veturave të shtrenjta “notojnë” nga balta e uji

Vërshimet në Florida, koleksioni i veturave të shtrenjta “notojnë” nga balta e uji

Auto Lajme
Rrebeshe shiu në Prishtinë, uji vërshon rrugën te Hani i Dilit

Rrebeshe shiu në Prishtinë, uji vërshon rrugën te Hani i Dilit

Prishtina
Vërshime e breshër në Istog

Vërshime e breshër në Istog

Kosovë
Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Amerika Latine
A pritet të ketë vërshime në Kosovë, flasin nga IHMK-ja

A pritet të ketë vërshime në Kosovë, flasin nga IHMK-ja

Meridiana Statovci
Stuhia më e rëndë në 100 vitet e fundit, mijëra banorë rrezikohen nga vërshimet në Kanada – pritet të shpallet gjendje e jashtëzakonshme 

Stuhia më e rëndë në 100 vitet e fundit, mijëra banorë rrezikohen nga vërshimet në Kanada – pritet të shpallet gjendje e jashtëzakonshme 

Amerika
Komuna e Prishtinës: Situata pas reshjeve nën kontroll, ekipet emergjente janë në terren duke sajuar dëmet

Komuna e Prishtinës: Situata pas reshjeve nën kontroll, ekipet emergjente janë në terren duke sajuar dëmet

Komunat
Përmbytjet në Gjermani, Konsullata e Kosovës në dispozicion 24 orë për shtetasit kosovarë që kanë nevojë për ndihmë

Përmbytjet në Gjermani, Konsullata e Kosovës në dispozicion 24 orë për shtetasit kosovarë që kanë nevojë për ndihmë

Kosovë
MPJD: Nuk ka shtetas të Kosovës viktima apo të lënduar në zonat e përmbytura në Evropën Perëndimore

MPJD: Nuk ka shtetas të Kosovës viktima apo të lënduar në zonat e përmbytura në Evropën Perëndimore

Kosovë
Kush duhet t’i kompensojë dëmet e veturave të përmbytura në vërshimet e janarit?

Kush duhet t’i kompensojë dëmet e veturave të përmbytura në vërshimet e janarit?

Kosovë
Reshjet aktuale nuk pritet të sjellin vërshime në Kosovë, më të rrezikuara janë vendet e rajonit

Reshjet aktuale nuk pritet të sjellin vërshime në Kosovë, më të rrezikuara janë vendet e rajonit

Elfije Boletini