LAJMI I FUNDIT:

Vërshime

123 Artikuj

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në disa zona të Kosovës gjatë së hënës

Kosovë
​Vërshimet shkaktuan dëme të mëdha në Llap, gjendja më e rëndë paraqitet në Pakashticë

​Vërshimet shkaktuan dëme të mëdha në Llap, gjendja më e rëndë paraqitet në Pakashticë

Komunat
Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Krasniqi: Qeveria të ndaj fonde për kompensim të dëmeve të mëdha në Skënderaj

Komunat
Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Kryetari i Skenderajt, Nura: Pas vërshimeve janë evakuuar rreth 120 familje, dëmet materiale janë shumë të mëdha

Elfije Boletini
Momenti kur shpëtohen udhëtarët nga vetura e ngelur në ujë në Skenderaj

Momenti kur shpëtohen udhëtarët nga vetura e ngelur në ujë në Skenderaj

Kosovë
Hidrologu Kastrati: Reshjet e shiut do të vazhdojnë, por me intensitet më të ulët

Hidrologu Kastrati: Reshjet e shiut do të vazhdojnë, por me intensitet më të ulët

Elfije Boletini
Gjendje e rëndë nga vërshimet në disa komuna të Kosovës, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Gjendje e rëndë nga vërshimet në disa komuna të Kosovës, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Elfije Boletini
Gjendje e rënduar edhe në Istog nga vërshimet – disa familje mbesin të bllokuara

Gjendje e rënduar edhe në Istog nga vërshimet – disa familje mbesin të bllokuara

Donjeta Zeqiraj
Pamje nga vërshimet në Pejë – uji vërshon rrugët, shkollat e lokalet

Pamje nga vërshimet në Pejë – uji vërshon rrugët, shkollat e lokalet

Kosovë
Vërshimet në Kosovë, IHK thotë se situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdojë

Vërshimet në Kosovë, IHK thotë se situata e vështirësuar hidrometeorologjike pritet që të vazhdojë

Kosovë
Vërshimet në Gjilan, Hyseni iu bën thirrje qytetarëve të mos hedhin mbeturina në lumenj

Vërshimet në Gjilan, Hyseni iu bën thirrje qytetarëve të mos hedhin mbeturina në lumenj

Komunat
Situatë e rënduar në Gjilan dhe në fshatrat përreth – disa shtëpi vërshohen nga uji dhe dëme të konsiderueshme në bujqësi

Situatë e rënduar në Gjilan dhe në fshatrat përreth – disa shtëpi vërshohen nga uji dhe dëme të konsiderueshme në bujqësi

Elfije Boletini
Vërshime në Gjilan, uji i merr dhe shtëpitë

Vërshime në Gjilan, uji i merr dhe shtëpitë

Komunat
Përmbytjet kanë bërë ‘kërdinë’ në Antalia të Turqisë – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Përmbytjet kanë bërë ‘kërdinë’ në Antalia të Turqisë – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

Turqia
Rrjedha e ujit mori para makinën, humbin jetën babë e bir në Malësi të Madhe

Rrjedha e ujit mori para makinën, humbin jetën babë e bir në Malësi të Madhe

Shqipëri
Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Në fundjavë priten reshje shiu, IHK: Mund të shkaktojnë vërshime të shpejta

Kosovë
Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Reshjet e shiut – paralajmërohen vërshime në zonën e Dukagjinit

Kosovë
Peci: Do t’i kompensojmë dëmet në bujqësi të shkaktuara nga vërshimet

Peci: Do t’i kompensojmë dëmet në bujqësi të shkaktuara nga vërshimet

Bujqësi
Reshjet e shiut shkatërruan 22 ura, kryebashkiaku i Tropojës: Duhet ndërhyrje emergjente

Reshjet e shiut shkatërruan 22 ura, kryebashkiaku i Tropojës: Duhet ndërhyrje emergjente

Shqipëri
Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi

Reshje të dendura në Vlad të Tropojës, rruga ‘kthehet’ në lumë – Familjet braktisin shtëpi, dëme të mëdha në bujqësi

Shqipëri
Haradinaj kërkon intervenim emergjent nga shteti, pas vërshimeve në Gjakovë dhe Rahovec

Haradinaj kërkon intervenim emergjent nga shteti, pas vërshimeve në Gjakovë dhe Rahovec

Kosovë
Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Reshjet në vend, ministri Krasniqi me kryetarët e komunave të prekura nga vërshimet dalin në terren

Kosovë
Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Pamje nga vërshimet në Krushë të Madhe, dëme të konsiderueshme edhe në bujqësi

Elfije Boletini
Vërshimet në Gjakovë, një familje së bashku me një foshnje evakuohet nga shtëpia

Vërshimet në Gjakovë, një familje së bashku me një foshnje evakuohet nga shtëpia

Kosovë