LAJMI I FUNDIT:

Venediku

33 Artikuj

Dy të rinjtë bëjnë sërf në Venedik – pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Dy të rinjtë bëjnë sërf në Venedik – pamjet bëhen virale në rrjetet sociale

Interesante
Historia e panjohur e pasardhësve të Skënderbeut

Historia e panjohur e pasardhësve të Skënderbeut

Histori
Torra ‘veneciane’ e Durrësit është ndërtim i sundimit osman

Torra ‘veneciane’ e Durrësit është ndërtim i sundimit osman

Cult+
Policia në Venedik përcjellë çdo turist, mbikëqyr gjithçka nga një dhomë kontrolli 

Policia në Venedik përcjellë çdo turist, mbikëqyr gjithçka nga një dhomë kontrolli 

Evropa
Venediku nën ujë, baticat kërcënojnë qytetin

Venediku nën ujë, baticat kërcënojnë qytetin

Evropa
Kur njerëzit janë të njëjtë

Kur njerëzit janë të njëjtë

Daut Dauti
Pasojat e coronavirusit, dikur qytet i preferuar i miliona turistëve – sot Venediku është plotësisht i zbrazët

Pasojat e coronavirusit, dikur qytet i preferuar i miliona turistëve – sot Venediku është plotësisht i zbrazët

Interesante
Pasojat e coronavirusit, imazhet satelitore të NASA-s shfaqin dallimet në trafikun ujor në Venedik – para dhe pas COVID-19

Pasojat e coronavirusit, imazhet satelitore të NASA-s shfaqin dallimet në trafikun ujor në Venedik – para dhe pas COVID-19

Interesante
Uji kurrë më parë nuk ka qenë aq i pastër në Venedik, peshqit shihen nga distanca duke notuar

Uji kurrë më parë nuk ka qenë aq i pastër në Venedik, peshqit shihen nga distanca duke notuar

Interesante
Pamje të transmetuara live nga Roma dhe Venediku, rrugët e zbrazëta e kafiteritë e restorantet nuk punojnë – kështu duket jeta në Itali

Pamje të transmetuara live nga Roma dhe Venediku, rrugët e zbrazëta e kafiteritë e restorantet nuk punojnë – kështu duket jeta në Itali

Nga Bota
Venediku kurrë nuk ka qenë më i zbrazët, sheshet – restorantet në të cilat dikur mezi gjendej një vend i lirë sot janë të thatë

Venediku kurrë nuk ka qenë më i zbrazët, sheshet – restorantet në të cilat dikur mezi gjendej një vend i lirë sot janë të thatë

Nga Bota
Zbulohet vizatimi me pamjen më të vjetër të Venedikut

Zbulohet vizatimi me pamjen më të vjetër të Venedikut

Cult+
Përmbysje në Venedik, raportohet për dy të vdekur – autoritetet lokale shpallin gjendjen katastrofike

Përmbysje në Venedik, raportohet për dy të vdekur – autoritetet lokale shpallin gjendjen katastrofike

Nga Bota
Venediku synonte të vriste Skënderbeun

Venediku synonte të vriste Skënderbeun

Fakte
Anija gjigante humb kontrollin në portin e Venedikut

Anija gjigante humb kontrollin në portin e Venedikut

Nga Bota
Armët e Skënderbeut janë edhe në Venecie!?

Armët e Skënderbeut janë edhe në Venecie!?

Histori
Kalaja e Bashtovës, perla e fshehur në afërsi të Shkumbinit

Kalaja e Bashtovës, perla e fshehur në afërsi të Shkumbinit

Cult+
Emigranti shqiptar, prodhues i maskave në Venedik

Emigranti shqiptar, prodhues i maskave në Venedik

Cult+
Kalaja e Boshtovës, e vetmja në Ballkan e ndërtuar në fushë

Kalaja e Boshtovës, e vetmja në Ballkan e ndërtuar në fushë

Cult+
Gravurat si dëshmi: Qytetet e bukura të Shqipërisë venedikase, shumica e të cilave i takojnë sot Malit të Zi

Gravurat si dëshmi: Qytetet e bukura të Shqipërisë venedikase, shumica e të cilave i takojnë sot Malit të Zi

Fakte
Fuqia e artit

Fuqia e artit

Daut Dauti
Botohet në Slloveni libri për 14 familjet e vjetra fisnike shqiptare

Botohet në Slloveni libri për 14 familjet e vjetra fisnike shqiptare

Cult+
Venediku nën ujë, alarm në gjithë Italinë

Venediku nën ujë, alarm në gjithë Italinë

Nga Bota
Pavijoni në Venedik, prezantim i suksesshëm i shtetit të Kosovës

Pavijoni në Venedik, prezantim i suksesshëm i shtetit të Kosovës

Kosovë