LAJMI I FUNDIT:

Veles

130 Artikuj

Zgjidhet problemi i nxënësve shqiptarë të Velesit

Zgjidhet problemi i nxënësve shqiptarë të Velesit

Arsim
Digjet një shtëpi në Veles, vdesin babai dhe djali i tij

Digjet një shtëpi në Veles, vdesin babai dhe djali i tij

Maqedonia e Veriut
Marin Mema për rastin në Veles: Si ka mundësi të ndodhë një situatë të këtilë kur Ministria e Arsimit udhëhiqet nga një shqiptar

Marin Mema për rastin në Veles: Si ka mundësi të ndodhë një situatë të këtilë kur Ministria e Arsimit udhëhiqet nga një shqiptar

Maqedonia e Veriut
Shekulli XXI: Shqiptarëve të Velesit u mohohet e drejta për shkollim

Shekulli XXI: Shqiptarëve të Velesit u mohohet e drejta për shkollim

Arsim
Mesazhi automatik në gjuhën angleze i alarmoi shërbimet e urgjencës për aksident në Veles

Mesazhi automatik në gjuhën angleze i alarmoi shërbimet e urgjencës për aksident në Veles

Maqedonia e Veriut
Digjet një shtepi në Veles, një person humb jetën

Digjet një shtepi në Veles, një person humb jetën

Maqedonia e Veriut
Aksident i rëndë në vendkalimin hekurudhor mes Velesit dhe Çashkës, 12 të lënduar në mesin e tyre edhe fëmijë

Aksident i rëndë në vendkalimin hekurudhor mes Velesit dhe Çashkës, 12 të lënduar në mesin e tyre edhe fëmijë

Kronikë e Zezë
Aksident i rëndë në Veles: Humb jetën fëmija 11 vjeçar, nëna me lëndime të rënda

Aksident i rëndë në Veles: Humb jetën fëmija 11 vjeçar, nëna me lëndime të rënda

Maqedonia e Veriut
Akuza për skandal seksual, flet profesori nga Velesi pasi drejtori e lajmëroi në polici

Akuza për skandal seksual, flet profesori nga Velesi pasi drejtori e lajmëroi në polici

Maqedonia e Veriut
26-vjeçari tentoi ta vriste një grua në stacion të policisë, përfundon në paraburgim

26-vjeçari tentoi ta vriste një grua në stacion të policisë, përfundon në paraburgim

Maqedonia e Veriut
Gjendet i vdekur një person në kazermën e Armatës së Maqedonisë në Veles

Gjendet i vdekur një person në kazermën e Armatës së Maqedonisë në Veles

Kronikë e Zezë
Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Prej sot do të mbyllet për nëntë muaj rruga regjionale Veles – Gradsko

Maqedonia e Veriut
Përplasen dy kamionë në Veles, humb jetën një person

Përplasen dy kamionë në Veles, humb jetën një person

Kronikë e Zezë
Maqedoni: Shkaku i motit të keq, shoferi 19 vjeçar humb kontrollin në timon dhe del nga rruga

Maqedoni: Shkaku i motit të keq, shoferi 19 vjeçar humb kontrollin në timon dhe del nga rruga

Maqedonia e Veriut
Pale Iloska nga Velesi shpallet e pafajshme për vrasjen e ish-partnerit të saj

Pale Iloska nga Velesi shpallet e pafajshme për vrasjen e ish-partnerit të saj

Kronikë e Zezë
Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në Veles

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në Veles

Maqedonia e Veriut
Vritet një polic 40-vjeçar në Veles

Vritet një polic 40-vjeçar në Veles

Kronikë e Zezë
Digjet deponia e qytetit të Velesit

Digjet deponia e qytetit të Velesit

Maqedonia e Veriut
Arrestohet një person nga Velesi, dyshohet për përdhunim të një të miture

Arrestohet një person nga Velesi, dyshohet për përdhunim të një të miture

Kronikë e Zezë
Dimovski: Situata me coronavirus në Veles është alarmante

Dimovski: Situata me coronavirus në Veles është alarmante

Maqedonia e Veriut
Veles, një grua lind foshnjën në taksi

Veles, një grua lind foshnjën në taksi

Maqedonia e Veriut
Ndalohen pesë persona për sulmin ndaj policëve në Veles

Ndalohen pesë persona për sulmin ndaj policëve në Veles

Maqedonia e Veriut
Veles, pesë policë përfundojnë në spital, njëri me lëndime të rënda në kokë

Veles, pesë policë përfundojnë në spital, njëri me lëndime të rënda në kokë

Kronikë e Zezë
Humb jetën një rojtar i një objekti në Prilep

Humb jetën një rojtar i një objekti në Prilep

Kronikë e Zezë