LAJMI I FUNDIT:

Vatikani

129 Artikuj

Papa Françesku ka pneumoni, ndihmësit e tij lexuan predikimin e së dielës

Papa Françesku ka pneumoni, ndihmësit e tij lexuan predikimin e së dielës

Evropa
Volkswagen do t’ia dorëzojë 40 vetura elektrike Vatikanit

Volkswagen do t’ia dorëzojë 40 vetura elektrike Vatikanit

EVs
A lejohen katolikët të jenë masonë – ka ardhur përgjigja përfundimtare e Vatikanit

A lejohen katolikët të jenë masonë – ka ardhur përgjigja përfundimtare e Vatikanit

Evropa
Papa Françesku paralajmëron mundësinë e ardhjes në Kosovë

Papa Françesku paralajmëron mundësinë e ardhjes në Kosovë

Kosovë
​Ipeshkvi Gjergji: Vatikani de-facto e ka njohur Kosovën

​Ipeshkvi Gjergji: Vatikani de-facto e ka njohur Kosovën

Kosovë
‘Frymëmarrja ime nuk është e mirë’: Papa Françesku nuk lexon fjalimin e planifikuar, pranon se ndjen efektet e operacionit në spital

‘Frymëmarrja ime nuk është e mirë’: Papa Françesku nuk lexon fjalimin e planifikuar, pranon se ndjen efektet e operacionit në spital

Nga Bota
Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni

Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni

Evropa
Kardinalët e Vatikanit në Shkodër, vizitojnë ish-burgun komunist ku kanë vuajtur dënimin martirët e kishës katolike

Kardinalët e Vatikanit në Shkodër, vizitojnë ish-burgun komunist ku kanë vuajtur dënimin martirët e kishës katolike

Shqipëri
Zelensky me dhuratë speciale për Papën – jelek antiplumb që e kishte veshur një ushtar ukrainas

Zelensky me dhuratë speciale për Papën – jelek antiplumb që e kishte veshur një ushtar ukrainas

Evropa
Prej kohës së pushtimit rus në Ukrainë, Zelensky për herë të parë e takon Papën

Prej kohës së pushtimit rus në Ukrainë, Zelensky për herë të parë e takon Papën

Evropa
Zelensky viziton Italinë

Zelensky viziton Italinë

Evropa
Papa Françesku: Kam pasur pneumoni të rëndë, prandaj përfundova në spital

Papa Françesku: Kam pasur pneumoni të rëndë, prandaj përfundova në spital

Evropa
“Jam ende gjallë”, thotë Papa Françesku pasi doli nga spitali

“Jam ende gjallë”, thotë Papa Françesku pasi doli nga spitali

Evropa
Papa pritet dalë të shtunën nga spitali

Papa pritet dalë të shtunën nga spitali

Evropa
Papa Françesku përfundon në spital, ka infeksion të frymëmarrjes

Papa Françesku përfundon në spital, ka infeksion të frymëmarrjes

Evropa
Presidenti i Shqipërisë kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani

Presidenti i Shqipërisë kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani

Shqipëri
Zyrtari i lartë i Vatikanit vizitë në Tiranë, Selia e Shenjtë mbështet zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe afrimin drejt njohjes së Kosovës

Zyrtari i lartë i Vatikanit vizitë në Tiranë, Selia e Shenjtë mbështet zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe afrimin drejt njohjes së Kosovës

Shqipëri
Kriza ekonomike nuk e ka anashkaluar as Vatikanin: Kardinalët kanë filluar të paguajnë qiranë

Kriza ekonomike nuk e ka anashkaluar as Vatikanin: Kardinalët kanë filluar të paguajnë qiranë

Evropa
Një demon, një prift dhe një komplot shekullor: Russell Crowe në filmin horror “The Pope’s Exorcist”

Një demon, një prift dhe një komplot shekullor: Russell Crowe në filmin horror “The Pope’s Exorcist”

TV / Film
Vatikani dhe enigmat morale të AI-së

Vatikani dhe enigmat morale të AI-së

Cult+
Papa Françesku: Homoseksualiteti është mëkat, por jo krim

Papa Françesku: Homoseksualiteti është mëkat, por jo krim

Evropa
Osmani takon Papa Françeskun: Njohja nga Vatikani do të thellojë bashkëpunimin në shumë fusha

Osmani takon Papa Françeskun: Njohja nga Vatikani do të thellojë bashkëpunimin në shumë fusha

Politikë
Ish-Papa Benedikti XVI ka vdekur në moshën 95-vjeçare

Ish-Papa Benedikti XVI ka vdekur në moshën 95-vjeçare

Evropa
Papa Françesku ka shpërthyer në lot teksa përmendi Ukrainën në lutjet publike në qendër të Romës

Papa Françesku ka shpërthyer në lot teksa përmendi Ukrainën në lutjet publike në qendër të Romës

Nga Bota