LAJMI I FUNDIT:

Vasfije Krasniqi Goodman

93 Artikuj

Vasfije Krasniqi Goodman – heroina e luftës prapa së cilës kumbojnë zërat e shumë të mbijetuarve të dhunës seksuale

Vasfije Krasniqi Goodman – heroina e luftës prapa së cilës kumbojnë zërat e shumë të mbijetuarve të dhunës seksuale

Butrint Avdyli
Krasniqi-Goodman fton qytetarët t’i bashkohen marshit më 2 prill: Kriminelët serbë të lirë, çlirimtarët po gjykohen

Krasniqi-Goodman fton qytetarët t’i bashkohen marshit më 2 prill: Kriminelët serbë të lirë, çlirimtarët po gjykohen

Kosovë
Vasfije Krasniqi kërkon që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol përkujtimor i gjenocidit

Vasfije Krasniqi kërkon që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol përkujtimor i gjenocidit

Kosovë
Vasfije Krasniqi kthehet në parlament si vizitore, deputetët e mirëpresin

Vasfije Krasniqi kthehet në parlament si vizitore, deputetët e mirëpresin

Kosovë
Vasfije Krasniqi reagon për rastin e 11 vjeçares: Kosova urgjent të nxjerr ligjin për kastrim kimik

Vasfije Krasniqi reagon për rastin e 11 vjeçares: Kosova urgjent të nxjerr ligjin për kastrim kimik

Kosovë
Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për të nderuar aktivisten Vasfije Krasniqi-Goodman

Projekt-rezolutë në Kongresin amerikan për të nderuar aktivisten Vasfije Krasniqi-Goodman

Kosovë
Në Nju Jork do të mbahet marsh për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Në Nju Jork do të mbahet marsh për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Kosovë
Dua Lipa i bashkohet fushatës sensibilizuese të Vasfije Krasniqi Goodman: Së bashku për drejtësinë e saj

Dua Lipa i bashkohet fushatës sensibilizuese të Vasfije Krasniqi Goodman: Së bashku për drejtësinë e saj

Yjet
Dhunimi i të miturës në Kamenicë, reagon Vasfije Krasniqi: Ndëshkim për kriminelët

Dhunimi i të miturës në Kamenicë, reagon Vasfije Krasniqi: Ndëshkim për kriminelët

Kosovë
Gratë duan të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Gratë duan të jenë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

Kosovë
Matoshi incizon kur deputetët përplasen, ndërsa Vasfija për pak rrëzohet – dy momentet që nuk kaluan pa u vënë re nga seanca tensionuese

Matoshi incizon kur deputetët përplasen, ndërsa Vasfija për pak rrëzohet – dy momentet që nuk kaluan pa u vënë re nga seanca tensionuese

Magazina
Konjufca takohet me Krasniqi-Goodman: Adresa e të gjitha krimeve në Kosovë është Serbia

Konjufca takohet me Krasniqi-Goodman: Adresa e të gjitha krimeve në Kosovë është Serbia

Kosovë
Al Jazeera: Nga Teksasi në Kosovë, e mbijetuara e përdhunimit kthehet në vendlindje tashmë si pjesë e qeverisë së re

Al Jazeera: Nga Teksasi në Kosovë, e mbijetuara e përdhunimit kthehet në vendlindje tashmë si pjesë e qeverisë së re

Kosovë
Vasfije Krasniqi: E gatshme të marr pjesë në dialog, Serbisë t’ia përplas fytyrës krimet e bëra në Kosovë

Vasfije Krasniqi: E gatshme të marr pjesë në dialog, Serbisë t’ia përplas fytyrës krimet e bëra në Kosovë

Kosovë
Vasfije Krasniqi: Nga 20 mijë viktima të dhunës seksuale, të lajmëruara janë rreth 3 mijë

Vasfije Krasniqi: Nga 20 mijë viktima të dhunës seksuale, të lajmëruara janë rreth 3 mijë

Kosovë
Vasfije Krasniqi-Goodman: Do të luftoj për drejtësi dhe thyerjen e stigmës ndaj viktimave të dhunës seksuale

Vasfije Krasniqi-Goodman: Do të luftoj për drejtësi dhe thyerjen e stigmës ndaj viktimave të dhunës seksuale

Kosovë
10 deputetet më të votuara në Kosovë

10 deputetet më të votuara në Kosovë

Kosovë
Kandidatët më të votuar të VV-së, LDK-së dhe PDK-së në Prishtinë

Kandidatët më të votuar të VV-së, LDK-së dhe PDK-së në Prishtinë

Kosovë
Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Top 10 më të votuarit në zgjedhjet parlamentare 2021

Kosovë
Top 10 deputetët më të votuar në listën e Lëvizjes Vetëvendosje

Top 10 deputetët më të votuar në listën e Lëvizjes Vetëvendosje

Kosovë
Vasfije Krasniqi: I kam dhënë vetes një detyrë që nuk është e lehtë aspak për mua

Vasfije Krasniqi: I kam dhënë vetes një detyrë që nuk është e lehtë aspak për mua

Kosovë
Vasfije Krasniqi, kandidate për deputete në listën e LVV-së

Vasfije Krasniqi, kandidate për deputete në listën e LVV-së

Kosovë
Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares së orëve të para të UÇK-së nga Drenica

Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares së orëve të para të UÇK-së nga Drenica

Kosovë
Vasfije Krasniqi përfshihet në debatin Selmanaj-Bogujevci: Edhe vet jam lënduar nga fjalimet e deputetëve në Kuvend

Vasfije Krasniqi përfshihet në debatin Selmanaj-Bogujevci: Edhe vet jam lënduar nga fjalimet e deputetëve në Kuvend

Kosovë