LAJMI I FUNDIT:

Valon Preteni

22 Artikuj

Vrasja e rëndë në Runik, Prokuroria: Kemi sekuestruar disa telefona, po punojmë në zbardhjen e rastit

Vrasja e rëndë në Runik, Prokuroria: Kemi sekuestruar disa telefona, po punojmë në zbardhjen e rastit

Elfije Boletini
Dy të dyshuarit ende në arrati, prokuroria jep detaje për vrasjen në Skenderaj

Dy të dyshuarit ende në arrati, prokuroria jep detaje për vrasjen në Skenderaj

Kosovë
Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Tri vrasje “misterioze” ndodhën këtë vit në Kosovë, por ende asnjë i arrestuar

Donjeta Zeqiraj
Vendosja e pengesave me drunj e gozhda afër pikës kufitare në Bërnjak – deklarohet Prokuroria

Vendosja e pengesave me drunj e gozhda afër pikës kufitare në Bërnjak – deklarohet Prokuroria

Kosovë
Prokuroria kërkon paraburgim për burrin nga Mitrovica që tentoi ta vriste gruan me mjet të mprehtë

Prokuroria kërkon paraburgim për burrin nga Mitrovica që tentoi ta vriste gruan me mjet të mprehtë

Drejtësi
Helmimi i dyshimtë i qenve në veri të Mitrovicës, Prokuroria nis hetimet

Helmimi i dyshimtë i qenve në veri të Mitrovicës, Prokuroria nis hetimet

Kosovë
Arrestohet kirurgu i tretë i dyshuar për korrupsion në spitalin e Vushtrrisë

Arrestohet kirurgu i tretë i dyshuar për korrupsion në spitalin e Vushtrrisë

Donjeta Zeqiraj
Dy ditë nga vrasja e dhunshme në Shoqatën e të Shurdhërve në Mitrovicë, ende asnjë i dyshuar

Dy ditë nga vrasja e dhunshme në Shoqatën e të Shurdhërve në Mitrovicë, ende asnjë i dyshuar

Donjeta Zeqiraj
Rasti i goditjes së një personi me veturë në Leposaviq, Prokuroria heton rastin

Rasti i goditjes së një personi me veturë në Leposaviq, Prokuroria heton rastin

Kosovë
Erdhën nga Kamenica për ta vizituar veriun e Mitrovicës, sulmohen katër shqiptarë – Prokuroria dhe spitali japin detaje

Erdhën nga Kamenica për ta vizituar veriun e Mitrovicës, sulmohen katër shqiptarë – Prokuroria dhe spitali japin detaje

Elfije Boletini
Serbit ia dogjën veturën pasi i konvertoi targat në RKS, Prokuroria thotë se janë në kërkim të personave të dyshuar

Serbit ia dogjën veturën pasi i konvertoi targat në RKS, Prokuroria thotë se janë në kërkim të personave të dyshuar

Jehona Hulaj
Sulmi fizik dhe djegia e veturës së policit serb në veri, Prokuroria: Kryerësit janë të panjohur – nuk dihen motivet

Sulmi fizik dhe djegia e veturës së policit serb në veri, Prokuroria: Kryerësit janë të panjohur – nuk dihen motivet

Jehona Hulaj
Prokuroria deklarohet për incidentin në Spitalin e Vushtrrisë mes gjinekologut Blerim Feka dhe qytetarit

Prokuroria deklarohet për incidentin në Spitalin e Vushtrrisë mes gjinekologut Blerim Feka dhe qytetarit

Elfije Boletini
Sulmuan seksualisht dy të mitura në Skenderaj, kërkohet paraburgim për tre të dyshuarit

Sulmuan seksualisht dy të mitura në Skenderaj, kërkohet paraburgim për tre të dyshuarit

Kosovë
Prokuroria e Policia nisin hetimet pas incidenteve në veri të Mitrovicës

Prokuroria e Policia nisin hetimet pas incidenteve në veri të Mitrovicës

Elfije Boletini
Prokuroria kërkon vazhdimin e paraburgimit të Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

Prokuroria kërkon vazhdimin e paraburgimit të Nuredin Lushtakut dhe dy të tjerëve

Kosovë
Nuredin Lushtakut dhe familjarëve të tij së shpejti iu skadon masa e paraburgimit, prokurorja pritet të vendos për hapat e mëtejmë

Nuredin Lushtakut dhe familjarëve të tij së shpejti iu skadon masa e paraburgimit, prokurorja pritet të vendos për hapat e mëtejmë

Kosovë
Stikera “SRB-KM” në targat e disa automjeteve në veri të Mitrovicës, flasin nga Prokuroria

Stikera “SRB-KM” në targat e disa automjeteve në veri të Mitrovicës, flasin nga Prokuroria

Elfije Boletini
Pas urdhër-arrestit, dorëzohet Nuredin Lushtaku

Pas urdhër-arrestit, dorëzohet Nuredin Lushtaku

Kosovë
Hyrja e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës, Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve

Hyrja e vaksinave antiCOVID në veri të Kosovës, Prokuroria e Mitrovicës nis grumbullimin e informacioneve

Jehona Hulaj
Burri godet me thikë gruan në Skenderaj, arrestohet nga policia

Burri godet me thikë gruan në Skenderaj, arrestohet nga policia

Kronika e Zezë
Shtetasi gjerman që u gjet i vdekur në Mitrovicë, ishte punëtor i një kompanie

Shtetasi gjerman që u gjet i vdekur në Mitrovicë, ishte punëtor i një kompanie

Kronika e Zezë