LAJMI I FUNDIT:

Valdrin Lluka

345 Artikuj

AKR ka pranuar oferta për koalicione parazgjedhore, Lluka: S’kemi vija të kuqe

AKR ka pranuar oferta për koalicione parazgjedhore, Lluka: S’kemi vija të kuqe

Politikë
Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën

Serbia ndërpret transmetimin e energjisë për Kosovën

Energjetika
Ish-ministri Lluka mbështet Qeverinë Hoti për privatizimin e Telekomit

Ish-ministri Lluka mbështet Qeverinë Hoti për privatizimin e Telekomit

Ekonomi
Kosova do të përfitojë miliona euro nga pavarësimi energjetik, sfidë faturimi në veri

Kosova do të përfitojë miliona euro nga pavarësimi energjetik, sfidë faturimi në veri

Energjetika
Valdrin Lluka: Ndërtimi i TC “Kosova e Re” është zgjidhje për stabilitet ekonomik

Valdrin Lluka: Ndërtimi i TC “Kosova e Re” është zgjidhje për stabilitet ekonomik

Energjetika
Ministrja Hajdari pranon detyrën nga Shala dhe Lluka

Ministrja Hajdari pranon detyrën nga Shala dhe Lluka

Të Tjera
Telekomi i Kosovës mes privatizimit dhe falimentimit

Telekomi i Kosovës mes privatizimit dhe falimentimit

Të Tjera
Seanca dëgjimore për termocentralin ‘Kosova e Re’ në Sekretariatin e Komunitetit të Energjisë pret formimin e qeverisë

Seanca dëgjimore për termocentralin ‘Kosova e Re’ në Sekretariatin e Komunitetit të Energjisë pret formimin e qeverisë

Energjetika
Nënshkruhet marrëveshja për dixhitalizimin e biznesit për kompanitë vendore

Nënshkruhet marrëveshja për dixhitalizimin e biznesit për kompanitë vendore

Biznes
Kombinati Trepça pret milionat e premtuara për rimëkëmbje

Kombinati Trepça pret milionat e premtuara për rimëkëmbje

Financa
Lluka: Kur Telekomi i Kosovës futet në botën e politikës

Lluka: Kur Telekomi i Kosovës futet në botën e politikës

Kosovë
Valdrin Lluka përvesh mëngët: S’e kam harruar zanatin e furrtarit

Valdrin Lluka përvesh mëngët: S’e kam harruar zanatin e furrtarit

Kosovë
Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Kosova pret miliona euro përfitime pas shkëputjes nga blloku energjetik i Serbisë

Energjetika
Kosova dhe Iowa nënshkruajnë marrëveshjen për trajnimin e punëtorëve

Kosova dhe Iowa nënshkruajnë marrëveshjen për trajnimin e punëtorëve

Të Tjera
DW: Kosova i bashkohet sistemit energjetik të Shqipërisë, vjen reagimi i ashpër nga Beogradi

DW: Kosova i bashkohet sistemit energjetik të Shqipërisë, vjen reagimi i ashpër nga Beogradi

Energjetika
Lluka: Në muajin prill të 2020-së fillon zbatimi i marrëveshjes për kontrollin e kufijve energjetikë

Lluka: Në muajin prill të 2020-së fillon zbatimi i marrëveshjes për kontrollin e kufijve energjetikë

Energjetika
Rreth 20 milionë euro ndëshkim nëse nuk zbatohet kontrata për TC “Kosova e Re”

Rreth 20 milionë euro ndëshkim nëse nuk zbatohet kontrata për TC “Kosova e Re”

Ekonomi
Lluka merr pjesë në Forumin për Ekonomi Kreative

Lluka merr pjesë në Forumin për Ekonomi Kreative

Ekonomi
Kosovës i kërkohet të instalojë gypa të gazit për ulje të konsumit të energjisë

Kosovës i kërkohet të instalojë gypa të gazit për ulje të konsumit të energjisë

Energjetika
Lluka: Nëse kalojmë pragun jemi ftuar të bëhemi pjesë e qeverisë, AKR ka marrë tre deputetë

Lluka: Nëse kalojmë pragun jemi ftuar të bëhemi pjesë e qeverisë, AKR ka marrë tre deputetë

Kosovë
Lluka dhe Hana flasin për zhvillimin e sektorit financiar jobankar

Lluka dhe Hana flasin për zhvillimin e sektorit financiar jobankar

Financa
Valdrin Lluka flet për bartjen e shamisë në shkolla

Valdrin Lluka flet për bartjen e shamisë në shkolla

Zgjedhjet 2019
Lluka: Sektori energjetik gjenerues i mijëra vendeve të punës në 10 vitet e ardhshme

Lluka: Sektori energjetik gjenerues i mijëra vendeve të punës në 10 vitet e ardhshme

Ekonomi
Nis Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër në Gjakovë

Nis Forumi Ndërkombëtar Rinor për Punësim të Gjelbër në Gjakovë

Të Tjera