LAJMI I FUNDIT:

Valdete Daka

343 Artikuj

Ish-kryetarja e KQZ-së: Bojkotimi i serbëve e vënë në pikëpyetje legjitimitetin e zgjedhjeve në veri

Ish-kryetarja e KQZ-së: Bojkotimi i serbëve e vënë në pikëpyetje legjitimitetin e zgjedhjeve në veri

Kosovë
Ish-kryetarja e KQZ-së, Daka: Pavarësisht pjesëmarrjes së ulët, kryetarët do të zgjidhen

Ish-kryetarja e KQZ-së, Daka: Pavarësisht pjesëmarrjes së ulët, kryetarët do të zgjidhen

Kosovë
Çka ndodhë nëse bojkotohen zgjedhjet në veri?

Çka ndodhë nëse bojkotohen zgjedhjet në veri?

Kosovë
Ulëset e rezervuara për serbët në Kuvend mund ta çojnë vendin në zgjedhje

Ulëset e rezervuara për serbët në Kuvend mund ta çojnë vendin në zgjedhje

Kosovë
Shkarkimi i Dakës në raportin e DASH-it – shoqëria civile vlerëson se presidentja Osmani duhet t’i marrë seriozisht kritikat

Shkarkimi i Dakës në raportin e DASH-it – shoqëria civile vlerëson se presidentja Osmani duhet t’i marrë seriozisht kritikat

Donjeta Zeqiraj
Refuzimi i ankesës së Valdete Dakës nga Avokati Popullit, PDK kërkon dorëheqjen e këtij të fundit

Refuzimi i ankesës së Valdete Dakës nga Avokati Popullit, PDK kërkon dorëheqjen e këtij të fundit

Kosovë
Nga shoqëria civile thonë se arsyetimet e Avokatit të Popullit për të refuzuar kërkesën e Dakës nuk qëndrojnë

Nga shoqëria civile thonë se arsyetimet e Avokatit të Popullit për të refuzuar kërkesën e Dakës nuk qëndrojnë

Drejtësi
Avokati i Popullit refuzon kërkesën e Valdete Dakës lidhur me shkarkimin e saj nga presidentja Osmani

Avokati i Popullit refuzon kërkesën e Valdete Dakës lidhur me shkarkimin e saj nga presidentja Osmani

Kosovë
Ish kryetarja e KQZ-së kërkon nga Avokati i Popullit që shkarkimi i saj nga presidentja Osmani të dërgohet në Kushtetuese 

Ish kryetarja e KQZ-së kërkon nga Avokati i Popullit që shkarkimi i saj nga presidentja Osmani të dërgohet në Kushtetuese 

Kosovë
Hasani: Vendimi i Osmanit për shkarkimin e Dakës i hapi rrugë anarkisë

Hasani: Vendimi i Osmanit për shkarkimin e Dakës i hapi rrugë anarkisë

Drejtësi
Shkarkimi nga presidentja, Daka: Nesër do të dërgoj kërkesë te Avokati i Popullit

Shkarkimi nga presidentja, Daka: Nesër do të dërgoj kërkesë te Avokati i Popullit

Kosovë
BE-ja përmendi shkarkimin e Dakës, reagon Osmani: Unë emëroj, shkarkoj dhe jam ajo që vlerësoj integritetin e KQZ-së

BE-ja përmendi shkarkimin e Dakës, reagon Osmani: Unë emëroj, shkarkoj dhe jam ajo që vlerësoj integritetin e KQZ-së

Politikë
Dërgimi i vendimit për Dakën në Kushtetuese ende pezull, partitë opozitare të ndara për këtë çështje

Dërgimi i vendimit për Dakën në Kushtetuese ende pezull, partitë opozitare të ndara për këtë çështje

Xhejlane Kaçiu
Shkarkimi i Valdete Dakës, deklarata e Kurtit pas takimit me Vuçiqin në Bruksel dhe emërimet e reja nga Kuvendi – top lajmet e javës

Shkarkimi i Valdete Dakës, deklarata e Kurtit pas takimit me Vuçiqin në Bruksel dhe emërimet e reja nga Kuvendi – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Opozita e ndarë rreth dërgimit të Osmanit në Kushtetuese për shkarkimin e Dakës

Opozita e ndarë rreth dërgimit të Osmanit në Kushtetuese për shkarkimin e Dakës

Kosovë
Gashi për rastin e Dakës: Presim që me këtë çështje të merret njëherë Avokati i Popullit

Gashi për rastin e Dakës: Presim që me këtë çështje të merret njëherë Avokati i Popullit

Kosovë
AAK jep nënshkrimet që të dërgohet në Kushtetuese vendimi për shkarkimin e Valdete Dakës

AAK jep nënshkrimet që të dërgohet në Kushtetuese vendimi për shkarkimin e Valdete Dakës

Kosovë
​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re, asgjë tjetër

​Radoniqi lavdëron Dakën: Këto ndryshime kanë ardhur si pasojë e udhëheqësisë së re, asgjë tjetër

Kosovë
Opozita siguron nënshkrimet për të dërguar në Kushtetuese shkarkimin e Valdete Dakës

Opozita siguron nënshkrimet për të dërguar në Kushtetuese shkarkimin e Valdete Dakës

Kosovë
PDK fton deputetët që të japin nënshkrimet për ta dërguar Osmanin në Kushtetuese për shkarkimin e Valdete Dakës

PDK fton deputetët që të japin nënshkrimet për ta dërguar Osmanin në Kushtetuese për shkarkimin e Valdete Dakës

Kosovë
PDK dhe LDK reagojnë për shkarkimin e Dakës: Një vendim politik dhe skandaloz

PDK dhe LDK reagojnë për shkarkimin e Dakës: Një vendim politik dhe skandaloz

Kosovë
Sondazhi nga Pyper: Rreth 49% e qytetarëve mendojnë se dialogu përmbyllet gjatë mandatit të Kurtit

Sondazhi nga Pyper: Rreth 49% e qytetarëve mendojnë se dialogu përmbyllet gjatë mandatit të Kurtit

Pyper
Limaj: Osmani kaloi kompetencat e saj me shkarkimin e Dakës, opozita të konsiderojë bojkotin e zgjedhjeve

Limaj: Osmani kaloi kompetencat e saj me shkarkimin e Dakës, opozita të konsiderojë bojkotin e zgjedhjeve

Kosovë
Hoxhaj: Vjosa Osmani i shërben Albin Kurtit, shkarkimi i Dakës është manifestim i një mendësie dhe qasje autoritare

Hoxhaj: Vjosa Osmani i shërben Albin Kurtit, shkarkimi i Dakës është manifestim i një mendësie dhe qasje autoritare

Politikë