LAJMI I FUNDIT:

Ushtria ruse

123 Artikuj

Nëse do të varej nga ushtarë si ky, Putini me siguri do ta humbiste luftën

Nëse do të varej nga ushtarë si ky, Putini me siguri do ta humbiste luftën

Dështime
Qindra tanke e autoblinda ruse shihen përgjatë kufirit me Ukrainën, bie në sy shkronja “Z” në secilin mjet të blinduar

Qindra tanke e autoblinda ruse shihen përgjatë kufirit me Ukrainën, bie në sy shkronja “Z” në secilin mjet të blinduar

Evropa
Zelensky: Grumbullimi i ushtarëve rusë në kufijtë e Ukrainës, presion psikologjik

Zelensky: Grumbullimi i ushtarëve rusë në kufijtë e Ukrainës, presion psikologjik

Evropa
Imazhet e reja satelitore tregojnë se trupat ruse kanë lëvizur më afër kufirit me Ukrainën

Imazhet e reja satelitore tregojnë se trupat ruse kanë lëvizur më afër kufirit me Ukrainën

Evropa
Komandanti rus Andrey Serdyukov që kishte hyrë tinëzisht në Aeroportin e Prishtinës do të drejtoj forcat CSTO në Kazakistan

Komandanti rus Andrey Serdyukov që kishte hyrë tinëzisht në Aeroportin e Prishtinës do të drejtoj forcat CSTO në Kazakistan

Azia
Ndodh edhe kjo në Rusi, tanku 40-tonësh që kushton tre milionë dollarë rrokulliset gjatë transportimit dhe përfundon në asfalt

Ndodh edhe kjo në Rusi, tanku 40-tonësh që kushton tre milionë dollarë rrokulliset gjatë transportimit dhe përfundon në asfalt

Dështime
Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike

Britania e Madhe mohon se flota ruse ka shtënë si paralajmërim në drejtim të luftanijes britanike

Evropa
Hyrja e rusëve dhe tmerri i të ngujuarve prishtinas në natën e 11 qershorit 1999

Hyrja e rusëve dhe tmerri i të ngujuarve prishtinas në natën e 11 qershorit 1999

Kosovë
Ndodh edhe kjo, ushtarët e dehur rusë thyejnë murin mbrojtës të aeroportit me autoblindë

Ndodh edhe kjo, ushtarët e dehur rusë thyejnë murin mbrojtës të aeroportit me autoblindë

Evropa
​Diplomatët e OKB-së konfirmojnë: Mercenarët rusë po luftojnë në Libi

​Diplomatët e OKB-së konfirmojnë: Mercenarët rusë po luftojnë në Libi

Nga Bota
​Aeroplanët e NATO-s përcjellin bombarduesit rusë mbi Baltik

​Aeroplanët e NATO-s përcjellin bombarduesit rusë mbi Baltik

Nga Bota
Trupat amerikane ‘hedhin ushtarët rusë në baltë’ në Siri

Trupat amerikane ‘hedhin ushtarët rusë në baltë’ në Siri

Nga Bota
​Facebook suspendon llogaritë e inteligjencës ushtarake ruse

​Facebook suspendon llogaritë e inteligjencës ushtarake ruse

Nga Bota
Vazhdojnë tensionet, forcat amerikane bllokuan përsëri patrullimet ushtarake ruse në veri-lindje të Sirisë

Vazhdojnë tensionet, forcat amerikane bllokuan përsëri patrullimet ushtarake ruse në veri-lindje të Sirisë

Nga Bota
Ushtria ruse hedh nga aeroplanët transportues tanket me parashutë – ato nuk hapen – shkatërrohen plotësisht nga përplasja në tokë

Ushtria ruse hedh nga aeroplanët transportues tanket me parashutë – ato nuk hapen – shkatërrohen plotësisht nga përplasja në tokë

Nga Bota
Hoxhaj i reagon gjeneralit serb që tha se kanë përkrahjen e rusëve për Kosovën

Hoxhaj i reagon gjeneralit serb që tha se kanë përkrahjen e rusëve për Kosovën

Kosovë
Luftanijet amerikane dhe ruse shmangin përplasjen për disa metra në Oqeanin Paqësor (Video)

Luftanijet amerikane dhe ruse shmangin përplasjen për disa metra në Oqeanin Paqësor (Video)

Nga Bota
Putin: Shërbimi i detyrueshëm ushtarak do t’i takojë së kaluarës

Putin: Shërbimi i detyrueshëm ushtarak do t’i takojë së kaluarës

Nga Bota
Rusia thotë se ka trajnuar ushtarët që të përdorin telepatinë në luftë

Rusia thotë se ka trajnuar ushtarët që të përdorin telepatinë në luftë

Nga Bota
Ushtritë më të fuqishme në botë, sipas “Global Firepower Index“

Ushtritë më të fuqishme në botë, sipas “Global Firepower Index“

Nga Bota
Poroshenko: Rreth 500 tanke ruse janë në Donbass

Poroshenko: Rreth 500 tanke ruse janë në Donbass

Nga Bota
Rusia ua ndalon ushtarëve përdorimin e telefonit celular!

Rusia ua ndalon ushtarëve përdorimin e telefonit celular!

Nga Bota
Përplasen gjatë fluturimit dy aeroplanë rusë mbi Detin e Japonisë (Foto)

Përplasen gjatë fluturimit dy aeroplanë rusë mbi Detin e Japonisë (Foto)

Nga Bota
Ushtritë më të fuqishme në botë, SHBA-ja prin bindshëm

Ushtritë më të fuqishme në botë, SHBA-ja prin bindshëm

Nga Bota