LAJMI I FUNDIT:

UNMIK

155 Artikuj

Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Ishte braktisur në udhëkryqin Arllat-Llapushnik në vitin 2000, 24-vjeçarja kërkon të gjejë prindërit e saj biologjikë

Sociale
Gjatë vitit 2024 janë realizuar gjithsej 30 ekstradime, në Kosovë erdhën 19 të kërkuar

Gjatë vitit 2024 janë realizuar gjithsej 30 ekstradime, në Kosovë erdhën 19 të kërkuar

Drejtësi
Anulohet vizita e Bernard Kouchner në Kosovë

Anulohet vizita e Bernard Kouchner në Kosovë

Kosovë
Redaktori i Telegrafit, Butrint Avdyli nderohet me çmimin e medias nga Platforma Kosovare e Ndërtimit të Besimit

Redaktori i Telegrafit, Butrint Avdyli nderohet me çmimin e medias nga Platforma Kosovare e Ndërtimit të Besimit

Kosovë
Mbledhja e Këshillit të Sigurimit, shefja e UNMIK-ut shpreh keqardhje që u bojkotua votimi në veri

Mbledhja e Këshillit të Sigurimit, shefja e UNMIK-ut shpreh keqardhje që u bojkotua votimi në veri

Kosovë
Katër muaj nga ngritja e aktakuzës për Masakrën e Mejës, ende nuk u publikua në gazetën zyrtare

Katër muaj nga ngritja e aktakuzës për Masakrën e Mejës, ende nuk u publikua në gazetën zyrtare

Drejtësi
Kurti kujton ngjarjet e marsit të vitit 2004 ku u vranë 20 qytetarë: 20 vjet pas ia rikujtojmë vetes se paqja dhe siguria nuk mund të merren të mirëqena

Kurti kujton ngjarjet e marsit të vitit 2004 ku u vranë 20 qytetarë: 20 vjet pas ia rikujtojmë vetes se paqja dhe siguria nuk mund të merren të mirëqena

Kosovë
“Tre policë të Kosovës në listën e INTERPOL-it”, Qalaj thirrje institucioneve të marrin masa

“Tre policë të Kosovës në listën e INTERPOL-it”, Qalaj thirrje institucioneve të marrin masa

Kosovë
Rusia lëshon fletarrestim për disa zyrtarë policorë të Kosovës, Qalaj: Të trajtohet me seriozitet nga shteti

Rusia lëshon fletarrestim për disa zyrtarë policorë të Kosovës, Qalaj: Të trajtohet me seriozitet nga shteti

Kosovë
Shefja e UNMIK-ut takohet me emisarin gjerman: Dialogu, e vetmja rrugë përpara

Shefja e UNMIK-ut takohet me emisarin gjerman: Dialogu, e vetmja rrugë përpara

Kosovë
Rucker porosi liderëve të Kosovës: Mos e nënvlerësoni OKB-në

Rucker porosi liderëve të Kosovës: Mos e nënvlerësoni OKB-në

Kosovë
Raportohet për vjedhje në zyrat e UNMIK-ut në veri, policia: I kemi gjetur dritaret e thyera

Raportohet për vjedhje në zyrat e UNMIK-ut në veri, policia: I kemi gjetur dritaret e thyera

Kronika e Zezë
Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Siguri
Rasti Krasniqi dhe Dezdari – gjykata jep detaje për shpalljen e aktgjykimit

Rasti Krasniqi dhe Dezdari – gjykata jep detaje për shpalljen e aktgjykimit

Drejtësi
Gjykimi ndaj Bedri Krasniqit: Çka deklaruan palët në seancën e fundit para shpalljes së aktgjykimit?

Gjykimi ndaj Bedri Krasniqit: Çka deklaruan palët në seancën e fundit para shpalljes së aktgjykimit?

Drejtësi
Gjykimi Thaçi dhe të tjerët, dëshmitari i radhës dëshmon për vdekjen e vëllait në vitin 1998 në Drenoc të Rahovecit

Gjykimi Thaçi dhe të tjerët, dëshmitari i radhës dëshmon për vdekjen e vëllait në vitin 1998 në Drenoc të Rahovecit

Drejtësi
​Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj KFOR-it

​Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj KFOR-it

Kosovë


mob5