LAJMI I FUNDIT:

Unaza

74 Artikuj

Ka gjasa që Samsung Galaxy Ring nuk do të prezantohet bashkë me serinë Galaxy S24

Ka gjasa që Samsung Galaxy Ring nuk do të prezantohet bashkë me serinë Galaxy S24

Lajme Teknologji
Kur do të fillojë prodhimi i unazës ‘Galaxy Ring’ të Samsung?

Kur do të fillojë prodhimi i unazës ‘Galaxy Ring’ të Samsung?

Lajme Teknologji
Si ta hiqni unazën që ju ka ngecur në gisht brenda pak sekondave

Si ta hiqni unazën që ju ka ngecur në gisht brenda pak sekondave

Këshilla Lifestyle
Amerikanes i gjendet unaza 14 muaj më vonë, pasi djali i saj e kishte hedhur pa dashje në tualet

Amerikanes i gjendet unaza 14 muaj më vonë, pasi djali i saj e kishte hedhur pa dashje në tualet

Interesante
Unaza e humbur e fejesës së çiftit amerikan u gjet në tualet 21 vjet më vonë

Unaza e humbur e fejesës së çiftit amerikan u gjet në tualet 21 vjet më vonë

Interesante
Arsyet pse disa njerëz nuk mbajnë unazë martese

Arsyet pse disa njerëz nuk mbajnë unazë martese

Lifestyle
Një burrë në Florida gjeti një unazë diamanti ‘të varrosur në plazh’ në vlerë 40 mijë dollarë – dhe ua ktheu pronarëve

Një burrë në Florida gjeti një unazë diamanti ‘të varrosur në plazh’ në vlerë 40 mijë dollarë – dhe ua ktheu pronarëve

Interesante
Kjo unazë në formë kërpudhe theu rekordin botëror për numrin e diamanteve në një unazë të vetme

Kjo unazë në formë kërpudhe theu rekordin botëror për numrin e diamanteve në një unazë të vetme

Kuriozitete
Gruaja gjen unazën e saj që i kishte humbur në liqen pas 53 vjetësh

Gruaja gjen unazën e saj që i kishte humbur në liqen pas 53 vjetësh

Interesante
Sekreti i unazës së Ratko Mlladiqit, e barti tërë jetën – e kur shkoi në Hagë ia dorëzoi të birit

Sekreti i unazës së Ratko Mlladiqit, e barti tërë jetën – e kur shkoi në Hagë ia dorëzoi të birit

Bosnja
Punonjësja e një dyqani argjendarish në Kanada ekspozon burrin që bleu dy unaza në të njëjtën kohë – për ‘dy të dashurat’ e tij

Punonjësja e një dyqani argjendarish në Kanada ekspozon burrin që bleu dy unaza në të njëjtën kohë – për ‘dy të dashurat’ e tij

Interesante
Nuk mund ta hiqni unazën? Po ju tregojmë një truk i thjeshtë!

Nuk mund ta hiqni unazën? Po ju tregojmë një truk i thjeshtë!

Trend
I kishte humbur unaza e martesës, zhytësi australian e gjen në ujë – një peshk i vogël kishte ngecur në rreth  

I kishte humbur unaza e martesës, zhytësi australian e gjen në ujë – një peshk i vogël kishte ngecur në rreth  

Kuriozitete
Pak njerëz do të jenë në gjendje të thyejnë rekordin: A mund ta gjeni unazën në foto në më pak se 13 sekonda?

Pak njerëz do të jenë në gjendje të thyejnë rekordin: A mund ta gjeni unazën në foto në më pak se 13 sekonda?

Trend
Këshilla të ekspertëve për pastrimin e unazës së argjendit, arit ose diamantit

Këshilla të ekspertëve për pastrimin e unazës së argjendit, arit ose diamantit

Bëje vet
Unaza e fejesës e humbur në plazh, i kthehet pronares pas më shumë se 30 vjetësh

Unaza e fejesës e humbur në plazh, i kthehet pronares pas më shumë se 30 vjetësh

Kuriozitete
Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Një udhëzues si të gjeni se ç’masë unaze keni

Bëje vet
Zbulohet vlera marramendëse e unazës me të cilën djali i David dhe Victoria Backham i propozoi të dashurës

Zbulohet vlera marramendëse e unazës me të cilën djali i David dhe Victoria Backham i propozoi të dashurës

Në çift
Nga darat e deri te sharra elektrike, mjekët përdorën të gjitha veglat e punës për t’ia hequr unazën që i kishte ngecur në gisht tajlandezes

Nga darat e deri te sharra elektrike, mjekët përdorën të gjitha veglat e punës për t’ia hequr unazën që i kishte ngecur në gisht tajlandezes

Interesante
Coronavirusi ia “kthen” çiftit ngas Nju Jorku unazën që e kishin humbur tre vite më parë, pronari i një restoranti e gjen gjatë renovimit

Coronavirusi ia “kthen” çiftit ngas Nju Jorku unazën që e kishin humbur tre vite më parë, pronari i një restoranti e gjen gjatë renovimit

Interesante
Ekspertët paralajmërojnë: Nëse bartni unaza në gisht, kot i lani dhe i dezinfektoni duart!

Ekspertët paralajmërojnë: Nëse bartni unaza në gisht, kot i lani dhe i dezinfektoni duart!

Shëndetësi Lajme
​Zbulohet unaza e arit 18 karat nga viti 1834

​Zbulohet unaza e arit 18 karat nga viti 1834

Interesante
Prishen ndërtimet te Astiri, përfundon bllokimi dy vjeçar i Unazës

Prishen ndërtimet te Astiri, përfundon bllokimi dy vjeçar i Unazës

Shqipëri
Ç’lidhje ka unaza me martesën?

Ç’lidhje ka unaza me martesën?

Lifestyle