LAJMI I FUNDIT:

UÇK

885 Artikuj

Pamje të papara, të Njësisë Speciale të UÇK-së (Foto)

Pamje të papara, të Njësisë Speciale të UÇK-së (Foto)

Sociale
Gjykata Speciale shkakton zemërim në Kosovë

Gjykata Speciale shkakton zemërim në Kosovë

Kosovë
Mjeku që shërbeu si kirurg gjatë luftës në Kosovë, shpallet qytetar nderi i Kukësit

Mjeku që shërbeu si kirurg gjatë luftës në Kosovë, shpallet qytetar nderi i Kukësit

Sociale
Veteranit të UÇK-së, puçi në Turqi iu duk si sulmi i Serbisë në Kosovë: Erdogani është zëri ynë!

Veteranit të UÇK-së, puçi në Turqi iu duk si sulmi i Serbisë në Kosovë: Erdogani është zëri ynë!

Sociale
Gjuriqi kundërpërgjigjet Thaçit: Gjenocid ka bërë UÇK-ja

Gjuriqi kundërpërgjigjet Thaçit: Gjenocid ka bërë UÇK-ja

Kosovë
Opozita me mendime të ndara rreth listave (Video)

Opozita me mendime të ndara rreth listave (Video)

Politikë
Zudi Xhelili: Drejtësia mund të vonojë, por nuk harron

Zudi Xhelili: Drejtësia mund të vonojë, por nuk harron

Venhar Ramadani
Lëvizja BESA: Dy provokime të rënda për kumanovarët

Lëvizja BESA: Dy provokime të rënda për kumanovarët

Venhar Ramadani
Varreza e shkatërruar: Lopët kullotin në varret e dëshmorëve në Koshare (Foto)

Varreza e shkatërruar: Lopët kullotin në varret e dëshmorëve në Koshare (Foto)

Sociale
Pritet komplikim i marrëdhënieve ndërmjet veteranëve e Qeverisë (Video)

Pritet komplikim i marrëdhënieve ndërmjet veteranëve e Qeverisë (Video)

Financa
“Pak” veteranë dolën, kështu që një Ragip Shala kërkon të shtohen edhe 30 mijë të tjerë nga mërgata!

“Pak” veteranë dolën, kështu që një Ragip Shala kërkon të shtohen edhe 30 mijë të tjerë nga mërgata!

Sociale
Ushtarët e Agim Ramadanit: Kurrë nuk do të ketë as varr e as lapidar për serbët në Koshare

Ushtarët e Agim Ramadanit: Kurrë nuk do të ketë as varr e as lapidar për serbët në Koshare

Kosovë
Qeveria thotë se për veteranët vendos Prokuroria (Video)

Qeveria thotë se për veteranët vendos Prokuroria (Video)

Politikë
Luftoi dhe u plagos për Kosovën, përfundoi me familje në shatorr (Video)

Luftoi dhe u plagos për Kosovën, përfundoi me familje në shatorr (Video)

Sociale
E la Zvicrën për UÇK-në, tash po vuan për bukë në Kosovë

E la Zvicrën për UÇK-në, tash po vuan për bukë në Kosovë

Kosovë
Velinoska: Gruevski përgatitet të largohet nga pozita e liderit të OBRM-PDUKM

Velinoska: Gruevski përgatitet të largohet nga pozita e liderit të OBRM-PDUKM

Venhar Ramadani
Krasniqi: A do të akuzohet UÇK-ja, për mos efikasitetin e EULEX-it?!

Krasniqi: A do të akuzohet UÇK-ja, për mos efikasitetin e EULEX-it?!

Kosovë
Pamje të rralla nga betimi i ushtarëve të UÇK-së në Malishevë (Video)

Pamje të rralla nga betimi i ushtarëve të UÇK-së në Malishevë (Video)

Sociale
Pos mashtruesve, askush s’e pranon listën e veteranëve (Video)

Pos mashtruesve, askush s’e pranon listën e veteranëve (Video)

Siguri
Ushtari britanik i UÇK-së: Zemra ime dhe shpirti i takojnë Kosovës

Ushtari britanik i UÇK-së: Zemra ime dhe shpirti i takojnë Kosovës

Kosovë
Zvicra përgjigjet për ish-pjesëtarët e arrestuar të UÇK-së (Video)

Zvicra përgjigjet për ish-pjesëtarët e arrestuar të UÇK-së (Video)

Drejtësi
Kujtesë: Brahim Mehmetaj – Bimi rrëfen momentet kur UÇK hyri në Prishtinë (Video)

Kujtesë: Brahim Mehmetaj – Bimi rrëfen momentet kur UÇK hyri në Prishtinë (Video)

Prishtina
Haradinaj ka një mendim interesant për çështjen e numrit të veteranëve (Video)

Haradinaj ka një mendim interesant për çështjen e numrit të veteranëve (Video)

Kosovë
“Veteranët” që nuk luftuan kurrë: A i kishte UÇK-ja 13,458 anëtarë? (Foto)

“Veteranët” që nuk luftuan kurrë: A i kishte UÇK-ja 13,458 anëtarë? (Foto)

Sociale