LAJMI I FUNDIT:

UÇK

886 Artikuj

Dëshmitari i tetë fillon dëshminë në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Dëshmitari i tetë fillon dëshminë në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Drejtësi
Rreth pesë muaj nga vrasja e Nysret Cenës, asnjë i arrestuar

Rreth pesë muaj nga vrasja e Nysret Cenës, asnjë i arrestuar

Drejtësi
Parakalimi në sheshet e Prishtinës, Mehaj: Fëmijët tanë nuk do të harrojnë nga kemi ardhur

Parakalimi në sheshet e Prishtinës, Mehaj: Fëmijët tanë nuk do të harrojnë nga kemi ardhur

Kosovë
Ministri Krasniqi dhe kryetari i Shtimes vizituan ish-krerët e UÇK-së

Ministri Krasniqi dhe kryetari i Shtimes vizituan ish-krerët e UÇK-së

Kosovë
Krasniqi uron Ditën e Çlirimit të Prishtinës: 24 vite më parë Serbia u gjunjëzua

Krasniqi uron Ditën e Çlirimit të Prishtinës: 24 vite më parë Serbia u gjunjëzua

Kosovë
Lidhja e Prizrenit, Osmani: Model dhe frymëzim i shumë brezave

Lidhja e Prizrenit, Osmani: Model dhe frymëzim i shumë brezave

Kosovë
Krasniqi: Falë luftës së UÇK-së dhe ndihmës së NATO-s, Serbia kapitulloi në Kosovë më 9 qershor 1999

Krasniqi: Falë luftës së UÇK-së dhe ndihmës së NATO-s, Serbia kapitulloi në Kosovë më 9 qershor 1999

Kosovë
Gjykimi kundër Shalës, dëshmia e dëshmitarit të shtatë pritet të përfundojë sot

Gjykimi kundër Shalës, dëshmia e dëshmitarit të shtatë pritet të përfundojë sot

Drejtësi
Kurti: Lulzim Hetemit po i bëhen çdo ditë rreth dhjetë kërkesa për të dalë prej zyrës së kryetarit të komunës

Kurti: Lulzim Hetemit po i bëhen çdo ditë rreth dhjetë kërkesa për të dalë prej zyrës së kryetarit të komunës

Siguri
Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Instituti Octopus: Rusia akuzon Ukrainën për trafikim të organeve me atë që ia mveshi dikur Kosovës

Politikë
​Trupi gjykues urdhëron palët të gjejnë zgjidhje për të garantuar publicitet të seancave

​Trupi gjykues urdhëron palët të gjejnë zgjidhje për të garantuar publicitet të seancave

Drejtësi
Në 25-vjetorin e themelimit, Haradinaj me njësinë elite të UÇK-së “Shqiponjat e Zeza”: Lufta e tyre shënonte fitore të njëpasnjëshme

Në 25-vjetorin e themelimit, Haradinaj me njësinë elite të UÇK-së “Shqiponjat e Zeza”: Lufta e tyre shënonte fitore të njëpasnjëshme

Kosovë
Seancat e mbyllura të Speciales ngjallin dyshime në opinionin publik

Seancat e mbyllura të Speciales ngjallin dyshime në opinionin publik

Drejtësi
Rrëfimi i ish-snajperistit të UÇK-së, që gjatë luftës mori detyrë tjetër

Rrëfimi i ish-snajperistit të UÇK-së, që gjatë luftës mori detyrë tjetër

Kosovë
25 vite nga beteja e Grykës së Llapushnikut

25 vite nga beteja e Grykës së Llapushnikut

Kosovë
Rrëfen qytetari që u arrestua se largoi flamurin serb në Zveçan: Po na provokojnë, na vendosën një flamur serb e një rus

Rrëfen qytetari që u arrestua se largoi flamurin serb në Zveçan: Po na provokojnë, na vendosën një flamur serb e një rus

Siguri
​Haradinaj: Ilir Konushevci i takon brezit të artë të komandantëve themelues të UÇK-së

​Haradinaj: Ilir Konushevci i takon brezit të artë të komandantëve themelues të UÇK-së

Kosovë
25 vjet nga vrasja e gjeneral Ilir Konushevci

25 vjet nga vrasja e gjeneral Ilir Konushevci

Kosovë
24 vjet nga rënia e dëshmorit Ahmet Gjikolli, përkujtohet vepra e tij në Pejë

24 vjet nga rënia e dëshmorit Ahmet Gjikolli, përkujtohet vepra e tij në Pejë

Kosovë
25 vjet nga rënia e heroit Bahri Fazliut

25 vjet nga rënia e heroit Bahri Fazliut

Politikë
Kurti: Luani nga Gllogjani me aksione të forta guerile e bartje logjistike për çlirim

Kurti: Luani nga Gllogjani me aksione të forta guerile e bartje logjistike për çlirim

Kosovë
Haradinaj: Vepra heroike e luftëtarëve të UÇK-së mbetet frymëzim për shumë breza

Haradinaj: Vepra heroike e luftëtarëve të UÇK-së mbetet frymëzim për shumë breza

Kosovë
​Haradinaj: Marrëveshja me Serbinë duhet të jetë për njohje të ndërsjellë

​Haradinaj: Marrëveshja me Serbinë duhet të jetë për njohje të ndërsjellë

Kosovë
Lladrovci takon Thaçin dhe Veselin në Hagë

Lladrovci takon Thaçin dhe Veselin në Hagë

Kosovë