LAJMI I FUNDIT:

UÇK

885 Artikuj

Ish-kryetari i LPK-së: Qëndrimi i LDK-së ndaj UÇK-së erdhi duke u ashpërsuar

Ish-kryetari i LPK-së: Qëndrimi i LDK-së ndaj UÇK-së erdhi duke u ashpërsuar

Kosovë
Haradinaj kujton dëshmorët e familjes Lleshi: Kontributi i tyre përgjatë gjithë shekullit të kaluar është i jashtëzakonshëm

Haradinaj kujton dëshmorët e familjes Lleshi: Kontributi i tyre përgjatë gjithë shekullit të kaluar është i jashtëzakonshëm

Kosovë
Klinaku tregon se si Agim Ramadani planifikoi ta sulmonte Burgun e Dubravës

Klinaku tregon se si Agim Ramadani planifikoi ta sulmonte Burgun e Dubravës

Kosovë
Klinaku: Agim Ramadani më tha “kurdo që ke nevojë për ushtarë ma bëj vetëm një telefonatë”

Klinaku: Agim Ramadani më tha “kurdo që ke nevojë për ushtarë ma bëj vetëm një telefonatë”

Kosovë
Gjykata e Tiranës lë 40 ditë në burg Dritan Goxhajn, zbardhet deklarata e ish-ushtarit të UÇK-së

Gjykata e Tiranës lë 40 ditë në burg Dritan Goxhajn, zbardhet deklarata e ish-ushtarit të UÇK-së

Shqipëri
Me urdhër të Speciales, arrestohet në Tiranë ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj

Me urdhër të Speciales, arrestohet në Tiranë ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj

Drejtësi
Haradinaj: Thaçi e Mustafa ishin turistë në UÇK

Haradinaj: Thaçi e Mustafa ishin turistë në UÇK

Kosovë
Shkëlzen Gashi: Këta luftëtarët e UÇK-së kanë qenë të zhytur në krim me Listën Serbe

Shkëlzen Gashi: Këta luftëtarët e UÇK-së kanë qenë të zhytur në krim me Listën Serbe

Kosovë
Gjykimi në Hagë, oficeri britanik pajtohet që serbët sajonin operacione për ta etiketuar UÇK-në si terroriste

Gjykimi në Hagë, oficeri britanik pajtohet që serbët sajonin operacione për ta etiketuar UÇK-në si terroriste

Siguri
Remi pas intervistimit nga Specialja: Shumë e rëndë ndjesia të keni përballë bashkëluftëtarët me akuza aq të padrejta

Remi pas intervistimit nga Specialja: Shumë e rëndë ndjesia të keni përballë bashkëluftëtarët me akuza aq të padrejta

Kosovë
Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Ligji për Pagën minimale nuk ka shkuar ende në Presidencë, analistët mendojnë se veteranët po përdoren politikisht

Politikë
OVL UÇK i kërkon Presidentes takim lidhur me Ligjin për pagën minimale

OVL UÇK i kërkon Presidentes takim lidhur me Ligjin për pagën minimale

Kosovë
Djali i veteranit të UÇK-së: Nuk po di a me thanë mirëdita, a “zdravo”?!

Djali i veteranit të UÇK-së: Nuk po di a me thanë mirëdita, a “zdravo”?!

Kosovë
Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, Remi tregon për ndalimin e Fadil Syleviqit nga UÇK-ja

Gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve, Remi tregon për ndalimin e Fadil Syleviqit nga UÇK-ja

Kosovë
Remi flet në Speciale për themelimin dhe rolin brigadave të UÇK-së në Zonën Operative të Llapit

Remi flet në Speciale për themelimin dhe rolin brigadave të UÇK-së në Zonën Operative të Llapit

Drejtësi
​Dëshmitari që pretendon se u ndalua nga UÇK po intervistohet në seancë private

​Dëshmitari që pretendon se u ndalua nga UÇK po intervistohet në seancë private

Drejtësi
Haradinaj kujton Betejën e Morinës: Shënoi kapitull të ri në luftën tonë çlirimtare në Dukagjin

Haradinaj kujton Betejën e Morinës: Shënoi kapitull të ri në luftën tonë çlirimtare në Dukagjin

Kosovë
Gjykimi ndaj Pjetër Shalës, përfundon dëshminë eksperti mjeko-ligjor Marek Gasior

Gjykimi ndaj Pjetër Shalës, përfundon dëshminë eksperti mjeko-ligjor Marek Gasior

Politikë
Ish-komandant Remi ftohet për të dëshmuar në Hagë

Ish-komandant Remi ftohet për të dëshmuar në Hagë

Kosovë
Klinaku për dënimin e Remzi Shalës: Në çdo luftë çlirimtare, luftohet pushtuesi dhe bashkëpunëtorët e tij

Klinaku për dënimin e Remzi Shalës: Në çdo luftë çlirimtare, luftohet pushtuesi dhe bashkëpunëtorët e tij

Drejtësi
​Seancë private, mbrojtja fillon intervistimin e dëshmitarit të prokurorisë

​Seancë private, mbrojtja fillon intervistimin e dëshmitarit të prokurorisë

Kosovë
Qytetari nga Deçani thotë se Policia dhe KFOR-i ia kanë larguar panot e vendosura me logon e UÇK-së dhe NATO-s

Qytetari nga Deçani thotë se Policia dhe KFOR-i ia kanë larguar panot e vendosura me logon e UÇK-së dhe NATO-s

Kosovë
Pritja shtetërore me rastin e 12 qershorit, Kurti: Çlirimi erdhi pas shumë dhimbjeve, humbjeve e vuajtjeve

Pritja shtetërore me rastin e 12 qershorit, Kurti: Çlirimi erdhi pas shumë dhimbjeve, humbjeve e vuajtjeve

Kosovë
Dëshmitari i tetë fillon dëshminë në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Dëshmitari i tetë fillon dëshminë në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Drejtësi