LAJMI I FUNDIT:
Turqia

Turqia

3422 Artikuj

Baykar publikon video nga testi i “Mollës së Kuqe” – si tingëllon motori i aeroplanit të ri pa pilot turk

Baykar publikon video nga testi i “Mollës së Kuqe” – si tingëllon motori i aeroplanit të ri pa pilot turk

Turqia
Tërmet me magnitudë 4.7 në Ezine të Turqisë – vijnë pamjet dhe detajet e para

Tërmet me magnitudë 4.7 në Ezine të Turqisë – vijnë pamjet dhe detajet e para

Turqia
Erdogan: Izraeli duhet të përballet me pasoja për të penguar të tjerët nga “mizori të tilla”

Erdogan: Izraeli duhet të përballet me pasoja për të penguar të tjerët nga “mizori të tilla”

Nga Bota
Mediat sjellin detaje të incidentit të së shtunës në kufirin me Turqinë – ku u plagos një roje kufitare greke

Mediat sjellin detaje të incidentit të së shtunës në kufirin me Turqinë – ku u plagos një roje kufitare greke

Ballkan
Një tërmet me fuqi prej 5.3 magnitudë godet Greqinë

Një tërmet me fuqi prej 5.3 magnitudë godet Greqinë

Greqia
Digjet dhe fundoset një jaht në Turqi – disa turistë u hodhën në ujë, të paktën 17 pësuan lëndime

Digjet dhe fundoset një jaht në Turqi – disa turistë u hodhën në ujë, të paktën 17 pësuan lëndime

Turqia
Jetë të humbura dhe paralajmërime për të qëndruar brenda – këto janë vendet më të prekura nga vala e të nxehtit që ka goditur disa pjesë të Evropës

Jetë të humbura dhe paralajmërime për të qëndruar brenda – këto janë vendet më të prekura nga vala e të nxehtit që ka goditur disa pjesë të Evropës

Evropa
Shkëmbimi i popullsisë mes Greqisë dhe Turqisë dhe synimi i Athinës që çamët t’i quante turq!

Shkëmbimi i popullsisë mes Greqisë dhe Turqisë dhe synimi i Athinës që çamët t’i quante turq!

Histori
Qyteti turk i Adanas u godit nga një stuhi e fortë – rrëzohet një vinç ndërtimi, pemët bien mbi automjete të parkuara

Qyteti turk i Adanas u godit nga një stuhi e fortë – rrëzohet një vinç ndërtimi, pemët bien mbi automjete të parkuara

Turqia
Erdogan thotë se Turqia nuk do të miratojë përpjekjet e NATO-s për të bashkëpunuar me Izraelin

Erdogan thotë se Turqia nuk do të miratojë përpjekjet e NATO-s për të bashkëpunuar me Izraelin

Nga Bota
Erdogan: Biden dhe SHBA janë bashkëpunëtorë në krimet e luftës izraelite

Erdogan: Biden dhe SHBA janë bashkëpunëtorë në krimet e luftës izraelite

Turqia
Në një kohë të “tensioneve tregtare të përshkallëzuara”, prodhuesi kinez i automjeteve do të ndërtojë një fabrikë makinash në Turqi

Në një kohë të “tensioneve tregtare të përshkallëzuara”, prodhuesi kinez i automjeteve do të ndërtojë një fabrikë makinash në Turqi

EVs
Turqia lëshon në orbitë satelitin e parë të komunikimit, prodhim vendas

Turqia lëshon në orbitë satelitin e parë të komunikimit, prodhim vendas

Lajme Teknologji
Erdogan kërkon nga Izraeli të ndalojë “masakrat çnjerëzore” në Gaza

Erdogan kërkon nga Izraeli të ndalojë “masakrat çnjerëzore” në Gaza

Turqia
Erdogan do të ftojë Bashar al-Assadin për të rivendosur lidhjet Turqi-Siri

Erdogan do të ftojë Bashar al-Assadin për të rivendosur lidhjet Turqi-Siri

Nga Bota
Erdogan hyri në zhveshtoren e Turqisë, zbulohet se çfarë u tha lojtarëve pas eliminimit nga Euro 2024

Erdogan hyri në zhveshtoren e Turqisë, zbulohet se çfarë u tha lojtarëve pas eliminimit nga Euro 2024

Turqia
Pavarësisht tensioneve mes Turqisë dhe Gjermanisë shkaku i festës së Demiralit, Erdogan udhëton drejt Berlinit

Pavarësisht tensioneve mes Turqisë dhe Gjermanisë shkaku i festës së Demiralit, Erdogan udhëton drejt Berlinit

Turqia
Erdogan takohet me Putinin – mësohet se çfarë diskutuan

Erdogan takohet me Putinin – mësohet se çfarë diskutuan

Turqia
Turqia, Rumania dhe Bullgaria fillojnë “gjuetinë” e përbashkët të minave në Detin e Zi

Turqia, Rumania dhe Bullgaria fillojnë “gjuetinë” e përbashkët të minave në Detin e Zi

Nga Bota
Punonjësit e aeroportit turk refuzuan të furnizojnë me karburant aeroplanin izraelit pas uljes së tij në Antalia

Punonjësit e aeroportit turk refuzuan të furnizojnë me karburant aeroplanin izraelit pas uljes së tij në Antalia

Nga Bota
Katër të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – momenti i shpërthimit në një restorant në Izmir të Turqisë

Katër të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar – momenti i shpërthimit në një restorant në Izmir të Turqisë

Turqia
Çfarë tha Erdogan rreth rivendosjes së lidhjeve diplomatike të Turqisë me Sirinë?

Çfarë tha Erdogan rreth rivendosjes së lidhjeve diplomatike të Turqisë me Sirinë?

Evropa
Erdogan shprehet i gatshëm të rivendosë lidhjet diplomatike me Sirinë

Erdogan shprehet i gatshëm të rivendosë lidhjet diplomatike me Sirinë

Nga Bota
Një ‘balonë gjigante’ e mbushur me turistë ‘përplaset’ mbi formacionet shkëmbore në Turqi – dëshmitarja rrëfen ngjarjen

Një ‘balonë gjigante’ e mbushur me turistë ‘përplaset’ mbi formacionet shkëmbore në Turqi – dëshmitarja rrëfen ngjarjen

Turqia


mob5