LAJMI I FUNDIT:

Turizmi në Shqipëri

121 Artikuj

“Shqipëria konkuron Italinë për turizëm”, Rama për televizionin italian: Disa gazeta e kanë ekzagjeruar

“Shqipëria konkuron Italinë për turizëm”, Rama për televizionin italian: Disa gazeta e kanë ekzagjeruar

Shqipëri
Bregdet dhe çmime joshëse, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Lugina zgjedhin mikpritjen shqiptare

Bregdet dhe çmime joshëse, Kosova, Maqedonia e Veriut dhe Lugina zgjedhin mikpritjen shqiptare

Shqipëri
“Il Messaggero”: Shqipëria regjistron një bum turistik në verën e 2023

“Il Messaggero”: Shqipëria regjistron një bum turistik në verën e 2023

Shqipëri
Financial Times: Shqipëria, “Italia e vogël”- turistët vërshojnë në resortet me kosto të ulët

Financial Times: Shqipëria, “Italia e vogël”- turistët vërshojnë në resortet me kosto të ulët

Shqipëri
Katër shtetas të Kosovës pësojnë djegie nga shpërthimi i bidonit me benzinë në një skaf në Himarë

Katër shtetas të Kosovës pësojnë djegie nga shpërthimi i bidonit me benzinë në një skaf në Himarë

Shqipëri
Kolona e ngarkesë e madhe në komunikacionin e Shqipërisë, Rama, qytetarëve: Durim edhe pak, korridori Blu do të jetë zgjidhje

Kolona e ngarkesë e madhe në komunikacionin e Shqipërisë, Rama, qytetarëve: Durim edhe pak, korridori Blu do të jetë zgjidhje

Shqipëri
Pësoi arrest kardiak sapo u fut në det, ndërron jetë turisti serb në Vlorë

Pësoi arrest kardiak sapo u fut në det, ndërron jetë turisti serb në Vlorë

Shqipëri
Pushuesit formojnë litar në Shëngjin – dalin pamjet si u shpëtuan dy turistët nga Kosova

Pushuesit formojnë litar në Shëngjin – dalin pamjet si u shpëtuan dy turistët nga Kosova

Shqipëri
Spahiu tregon 14 rreziqet që e kërcënojnë turizmin në Shqipëri

Spahiu tregon 14 rreziqet që e kërcënojnë turizmin në Shqipëri

Shqipëri
INSTAT: 614 mijë turistë vizituan Shqipërinë në prill, 90 përqind e tyre nga Europa

INSTAT: 614 mijë turistë vizituan Shqipërinë në prill, 90 përqind e tyre nga Europa

Shqipëri
Priten 30% më shumë turistë, reklamimi në rrjete sociale po sjell më shumë të huaj në Shqipëri

Priten 30% më shumë turistë, reklamimi në rrjete sociale po sjell më shumë të huaj në Shqipëri

Shqipëri
AKZM apel turistëve: Kujdes kur zgjidhni të eksploroni shtigje, kanione e lumenj

AKZM apel turistëve: Kujdes kur zgjidhni të eksploroni shtigje, kanione e lumenj

Shqipëri
Velipoja çel sezonin e ri turistik veror për këtë vit

Velipoja çel sezonin e ri turistik veror për këtë vit

Shqipëri
Një milionë turistë në Shqipëri për tre muaj, kryesojnë spanjollët dhe italianët

Një milionë turistë në Shqipëri për tre muaj, kryesojnë spanjollët dhe italianët

Shqipëri
Certifikohen 30 rojet e para bregdetare në Shqipëri, operatorët që s’kanë vrojtues plazhi u hiqet licenca

Certifikohen 30 rojet e para bregdetare në Shqipëri, operatorët që s’kanë vrojtues plazhi u hiqet licenca

Shqipëri
Sezoni turistik në Shqipëri, Kumbaro: Këtë vit synojmë cilësinë e shërbimit – jo shifrat

Sezoni turistik në Shqipëri, Kumbaro: Këtë vit synojmë cilësinë e shërbimit – jo shifrat

Shqipëri
Greqia financon autostradën me Shqipërinë pas gati  20 vitesh diskutime

Greqia financon autostradën me Shqipërinë pas gati 20 vitesh diskutime

Shqipëri
7.5 milionë vizitorë të huaj hynë në Shqipëri vitin e kaluar, gati gjysma nga Kosova

7.5 milionë vizitorë të huaj hynë në Shqipëri vitin e kaluar, gati gjysma nga Kosova

Shqipëri
Mungesa e fuqisë punëtore pengon zgjerimin e turizmit në Shqipëri, 75 për qind e hoteleve nuk përmbushin nevojat për staf

Mungesa e fuqisë punëtore pengon zgjerimin e turizmit në Shqipëri, 75 për qind e hoteleve nuk përmbushin nevojat për staf

Shqipëri
BBC shfaq “Mrekullitë e Shqipërisë”, Rama prezanton spotin të një prej emisioneve më të famshme në botë

BBC shfaq “Mrekullitë e Shqipërisë”, Rama prezanton spotin të një prej emisioneve më të famshme në botë

Shqipëri
Liqenet akullnajorë të Lenies dhe maja e Valamarës, Rama: Destinacione fantastike

Liqenet akullnajorë të Lenies dhe maja e Valamarës, Rama: Destinacione fantastike

Shqipëri
​Shqipëri, Berati destinacioni i 400 mijë turistëve në 2022

​Shqipëri, Berati destinacioni i 400 mijë turistëve në 2022

Shqipëri
Rekord turistësh në Shqipëri, mbi 7 milionë vizitorë të huaj kanë hyrë në vend në periudhën janar-nëntor

Rekord turistësh në Shqipëri, mbi 7 milionë vizitorë të huaj kanë hyrë në vend në periudhën janar-nëntor

Shqipëri
The Guardian: Plazhet, malet, qytetet e lashta dhe çmimet e ulëta – Shqipëria i ka të gjitha

The Guardian: Plazhet, malet, qytetet e lashta dhe çmimet e ulëta – Shqipëria i ka të gjitha

Shqipëri