LAJMI I FUNDIT:

Turizëm

473 Artikuj

Rekord turistësh në Shqipëri, 7.2 milionë të huaj vizituan vendin në janar-gusht 2023

Rekord turistësh në Shqipëri, 7.2 milionë të huaj vizituan vendin në janar-gusht 2023

Shqipëri
Kursi i këmbimit në Shqipëri, eksperti: Ekuilibër i ri strukturor, ndikim turizmi dhe dërgesat e emigrantëve

Kursi i këmbimit në Shqipëri, eksperti: Ekuilibër i ri strukturor, ndikim turizmi dhe dërgesat e emigrantëve

Shqipëri
Historia 3000 vjeçare e Durrësit, turistët të mahnitur nga monumentet arkeologjike

Historia 3000 vjeçare e Durrësit, turistët të mahnitur nga monumentet arkeologjike

Shqipëri
Numër i lartë i turistëve në Shqipëri në korrik, por vetëm 14 për qind qëndruan në hotele dhe bujtina, kosovarët mbeten më besnikë

Numër i lartë i turistëve në Shqipëri në korrik, por vetëm 14 për qind qëndruan në hotele dhe bujtina, kosovarët mbeten më besnikë

Shqipëri
130 mijë vizitorë në Alpet e Shqipërisë gjatë gushtit

130 mijë vizitorë në Alpet e Shqipërisë gjatë gushtit

Shqipëri
Lëvizjet në pikun e sezonit turistik rritën aksidentet në Shqipëri, shkak kryesor sjellja e shoferëve

Lëvizjet në pikun e sezonit turistik rritën aksidentet në Shqipëri, shkak kryesor sjellja e shoferëve

Shqipëri
Rekord të ardhurash nga turizmi në Shqipëri, 1.55 miliardë euro në gjashtë muajt e parë të vitit

Rekord të ardhurash nga turizmi në Shqipëri, 1.55 miliardë euro në gjashtë muajt e parë të vitit

Shqipëri
Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë deklaratën për shkëmbimin e informacionit dhe digjitalizimin e sektorit të turizmit

Kosova dhe Izraeli nënshkruajnë deklaratën për shkëmbimin e informacionit dhe digjitalizimin e sektorit të turizmit

Biznes
Rekordi në Shqipëri, 7.2 milionë turistë në 8 muaj

Rekordi në Shqipëri, 7.2 milionë turistë në 8 muaj

Shqipëri
Plazh edhe në shtator, Durrësi vijon të presë turistë

Plazh edhe në shtator, Durrësi vijon të presë turistë

Shqipëri
Kosova do të ketë mbi 250 milionë euro investime për Lojërat Mesdhetare

Kosova do të ketë mbi 250 milionë euro investime për Lojërat Mesdhetare

Sport
Ishin bllokuar në shpellën e Pëllumbasit në Tiranë, shpëtohen dy turistë francezë pas pesë orësh operacion kërkim-shpëtimi

Ishin bllokuar në shpellën e Pëllumbasit në Tiranë, shpëtohen dy turistë francezë pas pesë orësh operacion kërkim-shpëtimi

Shqipëri
Lajmi në televizionin gjerman për pushimet “horror” në Durrës, reagon menaxheri i hotelit: RTL mashtron, do hapim gjyq

Lajmi në televizionin gjerman për pushimet “horror” në Durrës, reagon menaxheri i hotelit: RTL mashtron, do hapim gjyq

Shqipëri
“Plehra, tarifa shtesë dhe kërcënime”, RTL zbulon pushimet e çiftit gjerman në Durrës

“Plehra, tarifa shtesë dhe kërcënime”, RTL zbulon pushimet e çiftit gjerman në Durrës

Shqipëri
Shqipëria renditet e treta në botë mes destinacioneve me rritjen më të madhe gjatë sezonit turistik, Rama nxjerr të dhënat e Google

Shqipëria renditet e treta në botë mes destinacioneve me rritjen më të madhe gjatë sezonit turistik, Rama nxjerr të dhënat e Google

Shqipëri
“The Times”: Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar

“The Times”: Shqipëria ndër vendet më interesante të Evropës për t’u vizituar

Shqipëri
Mal, det dhe shumë kafe! Shqipëria, në sytë e turistëve që kërkuan “Maldivet low cost” në Europë

Mal, det dhe shumë kafe! Shqipëria, në sytë e turistëve që kërkuan “Maldivet low cost” në Europë

Shqipëri
Italianët mbyllin “misionin”, patrulluan në bregdetin shqiptar korrik e gusht

Italianët mbyllin “misionin”, patrulluan në bregdetin shqiptar korrik e gusht

Shqipëri
Humb jetën marinari gjerman në Vlorë, dyshohet se pësoi infarkt në jaht

Humb jetën marinari gjerman në Vlorë, dyshohet se pësoi infarkt në jaht

Shqipëri
Gjirokastra si në përrallë, media italiane e cilëson si vendin turistik më të parapëlqyer

Gjirokastra si në përrallë, media italiane e cilëson si vendin turistik më të parapëlqyer

Shqipëri
Pamje të veçanta nga bota nënujore e Karaburun-Sazan

Pamje të veçanta nga bota nënujore e Karaburun-Sazan

Shqipëri
Dyndje turistësh, vetëm shtatë vende nuk e kanë “shkelur” Shqipërinë në 2023 – befasojnë koreano-veriorët

Dyndje turistësh, vetëm shtatë vende nuk e kanë “shkelur” Shqipërinë në 2023 – befasojnë koreano-veriorët

Shqipëri
Shqipëria, parajsa e fshehtë e Evropës për nomadët digjitalë

Shqipëria, parajsa e fshehtë e Evropës për nomadët digjitalë

Shqipëri
Popullsia e Shqipërisë arriti në 3.6 milionë gjatë verës, 1 në 8 njerëz ishte i huaj

Popullsia e Shqipërisë arriti në 3.6 milionë gjatë verës, 1 në 8 njerëz ishte i huaj

Shqipëri