LAJMI I FUNDIT:

Trupi

36 Artikuj

E keni ditur se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini kafe çdo ditë

E keni ditur se çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini kafe çdo ditë

Të njohim produktet
Bëni gabim të madh nëse me losion të trupit lyeni fytyrën – pasojat janë këto

Bëni gabim të madh nëse me losion të trupit lyeni fytyrën – pasojat janë këto

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Figura ideale trupore, sipas ekspertëve

Figura ideale trupore, sipas ekspertëve

Bukuri dhe Kujdes
Si të arrini rutinën ideale të mëngjesit

Si të arrini rutinën ideale të mëngjesit

Këshilla mjekësore
Disa fakte të çuditshme për trupin e njeriut: Djersa nuk mban erë dhe gishtat nuk kanë muskuj

Disa fakte të çuditshme për trupin e njeriut: Djersa nuk mban erë dhe gishtat nuk kanë muskuj

Të tjera
Reagimi i organizmit ndaj të ftohtit

Reagimi i organizmit ndaj të ftohtit

Të tjera
Kuriozitete për trupin që ndoshta nuk i keni ditur

Kuriozitete për trupin që ndoshta nuk i keni ditur

Lifestyle
Depresioni i vjeshtës – si ta përballoni atë?

Depresioni i vjeshtës – si ta përballoni atë?

Këshilla mjekësore
Dhjetë fotografitë që vërtetojnë se trupi i njeriut është ‘një vend i vërtetë i çudirave’

Dhjetë fotografitë që vërtetojnë se trupi i njeriut është ‘një vend i vërtetë i çudirave’

Interesante
Trupi i çdo gruaje është gati për plazh, thotë fushata e qeverisë spanjolle

Trupi i çdo gruaje është gati për plazh, thotë fushata e qeverisë spanjolle

Bukuri dhe Kujdes
Çfarë ju “thonë” fytyra dhe trupi juaj

Çfarë ju “thonë” fytyra dhe trupi juaj

Këshilla mjekësore
Po jeton më shumë në trupin apo në mendjen tënde? ‘Ku’ duhet të jesh

Po jeton më shumë në trupin apo në mendjen tënde? ‘Ku’ duhet të jesh

Lifestyle
Austriakja bëhet hit në internet për shkak të fleksibilitetit të saj

Austriakja bëhet hit në internet për shkak të fleksibilitetit të saj

Fun Lajme
Pjesët e trupit që ndërlidhen me karakterin

Pjesët e trupit që ndërlidhen me karakterin

Lifestyle
Robotët mikroskopikë së shpejti mund të pushtojnë trupin tuaj – ju pëlqen apo jo

Robotët mikroskopikë së shpejti mund të pushtojnë trupin tuaj – ju pëlqen apo jo

Lajme Teknologji
Si ‘mikrograviteti’ ndikon në trupin e astronautëve

Si ‘mikrograviteti’ ndikon në trupin e astronautëve

Interesante
Jennifer Lopez ka frymëzuar një lëvizje pozitive ndaj trupit

Jennifer Lopez ka frymëzuar një lëvizje pozitive ndaj trupit

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Mbulohet me tatuazhe, shpenzon rreth 18 mijë euro

Mbulohet me tatuazhe, shpenzon rreth 18 mijë euro

Interesante
Pamjet ku shihet trupi i gjeneralit Soleimani duke u djegur – menjëherë pas sulmit me dron nga SHBA

Pamjet ku shihet trupi i gjeneralit Soleimani duke u djegur – menjëherë pas sulmit me dron nga SHBA

Nga Bota
Katër mënyra brilante për ta ‘mashtruar’ trurin me qëllim që të bëheni më të lumtur

Katër mënyra brilante për ta ‘mashtruar’ trurin me qëllim që të bëheni më të lumtur

Psikologji
Nxënësit mbesin të habitur kur mësuesja përdor trupin e saj për t’ua mësuar lëndën e Anatomisë – reagon edhe burri i saj

Nxënësit mbesin të habitur kur mësuesja përdor trupin e saj për t’ua mësuar lëndën e Anatomisë – reagon edhe burri i saj

Fun Lajme
Çfarë i ndodh trurit tuaj kur është ftohtë, sipas ekspertëve

Çfarë i ndodh trurit tuaj kur është ftohtë, sipas ekspertëve

Shëndetësi Lajme
Karakteristikat trupore të cilat gjenden vetëm në 5 përqindëshin e botës

Karakteristikat trupore të cilat gjenden vetëm në 5 përqindëshin e botës

Të tjera
Çfarë përjeton trupi gjatë agjërimit, tregon nutricionisti Agron Rexhepi (Video)

Çfarë përjeton trupi gjatë agjërimit, tregon nutricionisti Agron Rexhepi (Video)

Të tjera