LAJMI I FUNDIT:

Troja

24 Artikuj

Heinrich Schliemann – aventurier, hajdut, hero!?

Heinrich Schliemann – aventurier, hajdut, hero!?

Histori
Brad Pitt tregon filmin që nuk do të kishte dashur ta xhironte

Brad Pitt tregon filmin që nuk do të kishte dashur ta xhironte

TV / Film
Solisti i rok grupit ‘Troja’ anëtarësohet në Vetëvendosje

Solisti i rok grupit ‘Troja’ anëtarësohet në Vetëvendosje

Politikë
Shfajësimi i Helenës nga Euripidi: Joshësja e pafajshme!

Shfajësimi i Helenës nga Euripidi: Joshësja e pafajshme!

Teatri
Reagon frontmeni i Grupit Troja, Bujar Berisha: Grupi është ndarë dy vjet më parë, ish-anëtari e publikoi shkrimin pa aprovim dhe ka qëllime politike

Reagon frontmeni i Grupit Troja, Bujar Berisha: Grupi është ndarë dy vjet më parë, ish-anëtari e publikoi shkrimin pa aprovim dhe ka qëllime politike

Butrint Avdyli
Grupi Troja konfirmon ndarjen

Grupi Troja konfirmon ndarjen

Muzikë
Pse duhet rilexuar “Iliada”?

Pse duhet rilexuar “Iliada”?

Cult+
Shqiptarët përballë fantashkencës së historiografisë serbe

Shqiptarët përballë fantashkencës së historiografisë serbe

Histori
Në kërkim të Trojës, me “Iliadën” në dorë

Në kërkim të Trojës, me “Iliadën” në dorë

Histori
A ka ekzistuar Lufta e Trojës?

A ka ekzistuar Lufta e Trojës?

Histori
Muzeu i Trojës

Muzeu i Trojës

Cult+
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Agron Shala
Zbulohet qyteti i të burgosurve që mbijetuan luftën e Trojës (Foto)

Zbulohet qyteti i të burgosurve që mbijetuan luftën e Trojës (Foto)

Interesante
Kur Schliemanni i takonte arvanitasit në Itakën e Odisesë

Kur Schliemanni i takonte arvanitasit në Itakën e Odisesë

Fakte
HardhFest spektakolar në natën e parë me Trojën, sonte performojnë Kee Marcello dhe Eugent Bushpepa

HardhFest spektakolar në natën e parë me Trojën, sonte performojnë Kee Marcello dhe Eugent Bushpepa

Muzikë
Sonte fillojnë koncertet në HardhFest, performojnë Troja dhe Nouveaubeats

Sonte fillojnë koncertet në HardhFest, performojnë Troja dhe Nouveaubeats

Muzikë
Roli i ilirëve në Luftën e Trojës

Roli i ilirëve në Luftën e Trojës

Histori
“Java kundër korrupsionit” finalizohet me koncertin e Trojës (Foto/Video)

“Java kundër korrupsionit” finalizohet me koncertin e Trojës (Foto/Video)

Muzikë
Troja, koncert epik në HardhFest – rreth 30 mijë vizitorë për tri ditë? (Video/Foto)

Troja, koncert epik në HardhFest – rreth 30 mijë vizitorë për tri ditë? (Video/Foto)

Muzikë
Troja: Për kokërr t’Qefit e kallim ‘live’ në HardhFest

Troja: Për kokërr t’Qefit e kallim ‘live’ në HardhFest

Muzikë
Elita 5, Troja, Gamblemania – konfirmohet line up i HardhFest 2016 (Foto)

Elita 5, Troja, Gamblemania – konfirmohet line up i HardhFest 2016 (Foto)

Muzikë
Elita 5 dhe Troja performojnë në “HardhFest”

Elita 5 dhe Troja performojnë në “HardhFest”

Muzikë
Troja i kthehet koncerteve LIVE, performojnë në HardhFest

Troja i kthehet koncerteve LIVE, performojnë në HardhFest

Muzikë