LAJMI I FUNDIT:

Tragjedia

27 Artikuj

Tragjedia në Sarandë, 4-vjeçari ra në liqe duke ikur nga bleta

Tragjedia në Sarandë, 4-vjeçari ra në liqe duke ikur nga bleta

Shqipëri
Detaje për tragjedinë në Ilinden të Shkupit

Detaje për tragjedinë në Ilinden të Shkupit

Maqedonia e Veriut
Largohen nga Prokuroria hetuesit për “Besa Trans” dhe pasaportat për kriminelët botërorë

Largohen nga Prokuroria hetuesit për “Besa Trans” dhe pasaportat për kriminelët botërorë

Maqedonia e Veriut
“Medea” si bazë e tragjedisë apo vetë pasoja e një gruaje

“Medea” si bazë e tragjedisë apo vetë pasoja e një gruaje

Teatri
Tragjedia në Mal të Zi, Osmani: Jemi me qytetarët malazez në këto momente pikëllimi

Tragjedia në Mal të Zi, Osmani: Jemi me qytetarët malazez në këto momente pikëllimi

Kosovë
Tragjedia në Himarë, Arjan Tase gjatë seancës: Nuk do të doja kurrsesi të kishte ndodhur

Tragjedia në Himarë, Arjan Tase gjatë seancës: Nuk do të doja kurrsesi të kishte ndodhur

Shqipëri
Tragjedia në Himarë dhe deklarata e Berishës, reagon ministri Çuçi: Jam përpjekur të flasë me veprime konkrete kundër fajtorëve

Tragjedia në Himarë dhe deklarata e Berishës, reagon ministri Çuçi: Jam përpjekur të flasë me veprime konkrete kundër fajtorëve

Shqipëri
Kumbaro për tragjedinë e Himarës: Drejtësia të bëjë punën e saj

Kumbaro për tragjedinë e Himarës: Drejtësia të bëjë punën e saj

Shqipëri
Tragjedia në Himarë, flet drejtori i Policisë së Shtetit: Tolerancë zero ndaj çdo shkelësi të ligjit

Tragjedia në Himarë, flet drejtori i Policisë së Shtetit: Tolerancë zero ndaj çdo shkelësi të ligjit

Shqipëri
Zbardhet dinamika e tragjedisë në Potam: Akuza ndaj efektivit, vrasje nga pakujdesia

Zbardhet dinamika e tragjedisë në Potam: Akuza ndaj efektivit, vrasje nga pakujdesia

Shqipëri
“Na humbi fëmija..”, familja Avdia hap dyert e mortit

“Na humbi fëmija..”, familja Avdia hap dyert e mortit

Shqipëri
“Skafi mori gaz menjëherë”, zbardhet dëshmia e Arjan Tases pas tragjedisë në Himarë

“Skafi mori gaz menjëherë”, zbardhet dëshmia e Arjan Tases pas tragjedisë në Himarë

Shqipëri
Meta reagon për vdekjen 18-vjeçarit: Anri Kashiku, heroi ynë!

Meta reagon për vdekjen 18-vjeçarit: Anri Kashiku, heroi ynë!

Shqipëri
Dha jetën për të shpëtuar nga mbytja vëllain e shokun, Anri Kashiku sapo ishte kthyer nga Anglia

Dha jetën për të shpëtuar nga mbytja vëllain e shokun, Anri Kashiku sapo ishte kthyer nga Anglia

Shqipëri
“Sa herë është mot i kthjellët shikoj në qiell, ku kam fiksuar një yll dhe të mendoj se je gjithmonë atje”

“Sa herë është mot i kthjellët shikoj në qiell, ku kam fiksuar një yll dhe të mendoj se je gjithmonë atje”

Cult+
Pse librat më qesharakë janë edhe më seriozët?

Pse librat më qesharakë janë edhe më seriozët?

Fakte
Romeo dhe Zhulieta: Origjina e dashurisë tragjike

Romeo dhe Zhulieta: Origjina e dashurisë tragjike

Teatri
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

Shqipëri
Shpëtohet adoleshenti, 45 orë pas shembjes së ndërtesës në Stamboll (Video)

Shpëtohet adoleshenti, 45 orë pas shembjes së ndërtesës në Stamboll (Video)

Nga Bota
Shoferi i BMW shmang një përplasje me kamionin, momenti që tregon se si tragjedia ishte vetëm pak centimetra larg (Video)

Shoferi i BMW shmang një përplasje me kamionin, momenti që tregon se si tragjedia ishte vetëm pak centimetra larg (Video)

Nga Bota
Tragjedia në Genova: Veç dy viktimave, shumë shqiptarë janë të pastrehë (Video)

Tragjedia në Genova: Veç dy viktimave, shumë shqiptarë janë të pastrehë (Video)

Shqipëri
Kryeministri Zaev dërgon letër ngushëllimi për familjen Zulbeari nga Tetova

Kryeministri Zaev dërgon letër ngushëllimi për familjen Zulbeari nga Tetova

Maqedonia e Veriut
Pesë vjet nga tragjedia e Restelicës

Pesë vjet nga tragjedia e Restelicës

Kosovë