LAJMI I FUNDIT:

Trafikimi i drogës

24 Artikuj

Kapet në Kolumbi “El Gordo”, shqiptari i kërkuar nga 180 shtete

Kapet në Kolumbi “El Gordo”, shqiptari i kërkuar nga 180 shtete

Shqipëri
Operacioni policor “Guri”, arrestohen gjashtë persona të dyshuar dhe sekuestrohen mbi 12 kg marihuanë

Operacioni policor “Guri”, arrestohen gjashtë persona të dyshuar dhe sekuestrohen mbi 12 kg marihuanë

Siguri
Operacioni në Ferizaj i shkatërrimit të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të heroinës

Operacioni në Ferizaj i shkatërrimit të një prej rrjeteve më të mëdha të trafikimit të heroinës

Kosovë
Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve për 113 kg heroinë të ardhur nga Iraku në pllaka të mermerit

Prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarve për 113 kg heroinë të ardhur nga Iraku në pllaka të mermerit

Drejtësi
​Dita botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave

​Dita botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave

Kosovë
“Mushka i Drogës” rrëfen për 100 fluturimet me kokainë, ‘jetën me Pablo Escobarin’, torturat në burgje dhe rrëzimin dy herë të aeroplanëve të tij

“Mushka i Drogës” rrëfen për 100 fluturimet me kokainë, ‘jetën me Pablo Escobarin’, torturat në burgje dhe rrëzimin dy herë të aeroplanëve të tij

Nga Bota
Sekuestrimi i drogës në Lipjan, Ambasada amerikane: Fitore e madhe për sundimin e ligjit  

Sekuestrimi i drogës në Lipjan, Ambasada amerikane: Fitore e madhe për sundimin e ligjit  

Kosovë
Më keq s’ka ku të shkojë: Një rrëfim nga jashtë për Shqipërinë, si “narko-shteti i parë i Evropës”!

Më keq s’ka ku të shkojë: Një rrëfim nga jashtë për Shqipërinë, si “narko-shteti i parë i Evropës”!

Shqipëri
Dy shtetas të Shqipërisë arrestohen në Manastir duke tentuar të trafikojnë 47 pako marihuanë

Dy shtetas të Shqipërisë arrestohen në Manastir duke tentuar të trafikojnë 47 pako marihuanë

Maqedonia e Veriut
Çoçoroska pas dhjetë vitesh del nga burgu i Idrizovës

Çoçoroska pas dhjetë vitesh del nga burgu i Idrizovës

Maqedonia e Veriut
Dy shkupjanë kapen me drogë në vlerë prej 80 mijë eurove

Dy shkupjanë kapen me drogë në vlerë prej 80 mijë eurove

Bashkim Iljazi
Tre shtetas të Maqedonisë arrestohen në Kroaci me 6.5 kilogramë heroinë

Tre shtetas të Maqedonisë arrestohen në Kroaci me 6.5 kilogramë heroinë

Maqedonia e Veriut
Arrestohen 7 persona për përdorim dhe trafikim të drogës

Arrestohen 7 persona për përdorim dhe trafikim të drogës

Maqedonia e Veriut
Shqiptari kapet me 500 mijë euro drogë, mashtroi me vëllain binjak

Shqiptari kapet me 500 mijë euro drogë, mashtroi me vëllain binjak

Kronika e Zezë
Parandalohet trafikim marihuane në vendkalimin kufitar drejt Serbisë

Parandalohet trafikim marihuane në vendkalimin kufitar drejt Serbisë

Maqedonia e Veriut
Aksion ballkanik kundër trafikantëve të drogës, katër arrestime në Maqedoni

Aksion ballkanik kundër trafikantëve të drogës, katër arrestime në Maqedoni

Lirim Shabani
Kapet ‘trashëgimtari’ i Escobarit, do të takohej me shqiptarët për të vendosur çmimin e drogës

Kapet ‘trashëgimtari’ i Escobarit, do të takohej me shqiptarët për të vendosur çmimin e drogës

Kronika e Zezë
Në aksionin e sotëm të Policisë janë arrestuar trafikantë të drogës në Haraçinë

Në aksionin e sotëm të Policisë janë arrestuar trafikantë të drogës në Haraçinë

Bashkim Iljazi
Policia jep detaje për grupin shqiptaro-serb të trafikimit të drogës

Policia jep detaje për grupin shqiptaro-serb të trafikimit të drogës

Kronika e Zezë
Maqedoni, zbulohet një grup i organizuar për trafikim ilegal të drogës

Maqedoni, zbulohet një grup i organizuar për trafikim ilegal të drogës

Bashkim Iljazi
Tentojnë t’i ikin policisë, përmbyset makina e trafikantëve shqiptarë të drogës (Video)

Tentojnë t’i ikin policisë, përmbyset makina e trafikantëve shqiptarë të drogës (Video)

Kronika e Zezë
Ndalohet kontrabandimi i një sasie droge në Tabanovcë

Ndalohet kontrabandimi i një sasie droge në Tabanovcë

Bashkim Iljazi
Trafikimi i drogës në burgjet shqiptare: Nga pëllumbat, tek macet “korrierë droge” (Video)

Trafikimi i drogës në burgjet shqiptare: Nga pëllumbat, tek macet “korrierë droge” (Video)

Kronika e Zezë
Këto janë mënyrat e trafikimit të drogës: Nga nëndetëset, te pastat e dhëmbëve

Këto janë mënyrat e trafikimit të drogës: Nga nëndetëset, te pastat e dhëmbëve

Kronika e Zezë