LAJMI I FUNDIT:
Tokio 2020

Tokio 2020

222 Artikuj

Ekipi fitues Olimpik ‘Tokio 2020’, mirënjohës ndaj ‘Elkos Group-Etc’ për rrugëtimin e përbashkët

Ekipi fitues Olimpik ‘Tokio 2020’, mirënjohës ndaj ‘Elkos Group-Etc’ për rrugëtimin e përbashkët

Xhudo
“Emocionet që ju doni të shihni”, faqja kryesore Olimpiadës nuk e harron suksesin e Distria Krasniqit

“Emocionet që ju doni të shihni”, faqja kryesore Olimpiadës nuk e harron suksesin e Distria Krasniqit

Sporte tjera
Nuk vjen në shprehje befasia, vashat amerikane demolojnë ato serbe dhe shkojnë në finalen e madhe

Nuk vjen në shprehje befasia, vashat amerikane demolojnë ato serbe dhe shkojnë në finalen e madhe

NBA
Përfundon aventura e sportistëve të Kosovës në ‘Tokio 2020’, mundësi Egzon Shala mbetet pa medalje

Përfundon aventura e sportistëve të Kosovës në ‘Tokio 2020’, mundësi Egzon Shala mbetet pa medalje

Sport vendor
SHBA-ja mposht Australinë dhe kalon në finale të ‘Tokio 2020’

SHBA-ja mposht Australinë dhe kalon në finale të ‘Tokio 2020’

Basketboll
Mundësi Egzon Shala mposhtet në çerekfinale, shpresohet në medaljen e bronztë nga repesazhi

Mundësi Egzon Shala mposhtet në çerekfinale, shpresohet në medaljen e bronztë nga repesazhi

Mundje
Driton Kuka, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi flasin pas rikthimit në ‘folenë’ që prodhoi kampionë olimpikë

Driton Kuka, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi flasin pas rikthimit në ‘folenë’ që prodhoi kampionë olimpikë

Sporte tjera
Atletët bëhen viral me videot në TikTok që ofrojnë një vështrim në jetën brenda Fshatit Olimpik

Atletët bëhen viral me videot në TikTok që ofrojnë një vështrim në jetën brenda Fshatit Olimpik

Sporte tjera
Andre De Grasse ‘rrëzon’ Boltin nga froni dhe bëhet kampion i ri olimpik, fiton medaljen e artë në finalen e 200 metrave

Andre De Grasse ‘rrëzon’ Boltin nga froni dhe bëhet kampion i ri olimpik, fiton medaljen e artë në finalen e 200 metrave

Serie A
Atletja shqiptare, Luiza Gega përfundon e 13-ta në botë në finalen e 3000 metrave me pengesa

Atletja shqiptare, Luiza Gega përfundon e 13-ta në botë në finalen e 3000 metrave me pengesa

Atletikë
Driton Kuka: Akili për mua është medalist, me pak fat do t’i kishim tri medalje olimpike

Driton Kuka: Akili për mua është medalist, me pak fat do t’i kishim tri medalje olimpike

Xhudo
‘Tokio 2020’: Francë-Slloveni dhe SHBA-Australi, gjysmëfinalet e basketbollit të meshkujve

‘Tokio 2020’: Francë-Slloveni dhe SHBA-Australi, gjysmëfinalet e basketbollit të meshkujve

Basketboll
Spanja eliminon Japoninë dhe në finale të Lojërave Olimpike takohet me Brazilin

Spanja eliminon Japoninë dhe në finale të Lojërave Olimpike takohet me Brazilin

Përfaqësueset
Kur 100 metra ta ndryshojnë jetën – Jacobs pritet të fitojë miliona euro pas triumfit në Tokio

Kur 100 metra ta ndryshojnë jetën – Jacobs pritet të fitojë miliona euro pas triumfit në Tokio

Atletikë
Shkruhet historia në Lojërat Olimpike: Notarja australiane fiton shtatë medalje në “Tokio 2020”

Shkruhet historia në Lojërat Olimpike: Notarja australiane fiton shtatë medalje në “Tokio 2020”

Sporte tjera
Brazili eliminon Meksikën dhe kalon në finale të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

Brazili eliminon Meksikën dhe kalon në finale të Lojërave Olimpike “Tokio 2020”

Përfaqësueset
U rikthye dhe dhuroi paraqitje spektakolare – Simone Biles fiton medaljen e bronztë për traun gjimnastikor

U rikthye dhe dhuroi paraqitje spektakolare – Simone Biles fiton medaljen e bronztë për traun gjimnastikor

Atletikë
Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

Ekipi i xhudos së bashku me kryeministrin Kurti flasin para mijëra qytetarëve në sheshin “Zahir Pajaziti”

Xhudo
Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

Xhudo
Arkitekti i sukseseve, Kuka: As vet nuk kam qenë aq optimist se do t’i fitojmë dy medalje të arta

Arkitekti i sukseseve, Kuka: As vet nuk kam qenë aq optimist se do t’i fitojmë dy medalje të arta

Sporte tjera
“Golden Kosova” – Presidenti i KOK-ut tregon se si vendet e botës e kanë përshëndetur vendin tonë në Tokio

“Golden Kosova” – Presidenti i KOK-ut tregon se si vendet e botës e kanë përshëndetur vendin tonë në Tokio

Xhudo
Kryetari i Federatës së Xhudos i ngazëllyer me sukseset e arritura në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Kryetari i Federatës së Xhudos i ngazëllyer me sukseset e arritura në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

Xhudo
Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

Albin Kurti pret ekipin e xhudos në aeroportin “Adem Jashari”

Xhudo
Arrin ekipi i xhudos në Kosovë: Krenaritë e vendit pas pak çastesh u drejtohen qytetarëve

Arrin ekipi i xhudos në Kosovë: Krenaritë e vendit pas pak çastesh u drejtohen qytetarëve

Xhudo