LAJMI I FUNDIT:

“Thirrjet e Nënave”

32 Artikuj

Kumnova nga Shoqata “Thirrjet e nënave”: Lajm i gëzueshëm që të dashurit tanë të mos mbesin në tokën e kriminelëve

Kumnova nga Shoqata “Thirrjet e nënave”: Lajm i gëzueshëm që të dashurit tanë të mos mbesin në tokën e kriminelëve

Kosovë
Vazhdon zvarritja e Projektligjit për personat e zhdukur, heshtje nga institucionet

Vazhdon zvarritja e Projektligjit për personat e zhdukur, heshtje nga institucionet

Drejtësi
Kumnova apel Qeverisë: Të bëhet përpjekje e sinqertë për zbardhjen e fatit të të zhdukurve

Kumnova apel Qeverisë: Të bëhet përpjekje e sinqertë për zbardhjen e fatit të të zhdukurve

Kosovë
Kurti me Kumnovën flasin për fatin e të pagjeturve

Kurti me Kumnovën flasin për fatin e të pagjeturve

Lajme
Kthimi në Gjakovë i një shtetases serbe ngjall pakënaqësi të mëdha – paralajmërohet protestë

Kthimi në Gjakovë i një shtetases serbe ngjall pakënaqësi të mëdha – paralajmërohet protestë

Kosovë
Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Sociale
Osmani, Konjufca e Kurti: Të pagjeturit janë plagë e përbashkët, nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e fatit të tyre

Osmani, Konjufca e Kurti: Të pagjeturit janë plagë e përbashkët, nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e fatit të tyre

Kosovë
Osmani dekoron me urdhrin “Shotë Galica” tetë gra

Osmani dekoron me urdhrin “Shotë Galica” tetë gra

Kosovë
RrGK dhe shoqata “Thirrjet e Nënave” protestojnë para Qeverisë, kërkojnë shkarkimin e Driton Selmanajt

RrGK dhe shoqata “Thirrjet e Nënave” protestojnë para Qeverisë, kërkojnë shkarkimin e Driton Selmanajt

Kosovë
Kumnova, nga “Thirrjet e Nënave”: Selmanaj të japë dorëheqje e të largohet sa më parë nga Qeveria

Kumnova, nga “Thirrjet e Nënave”: Selmanaj të japë dorëheqje e të largohet sa më parë nga Qeveria

Kosovë
Osmani pret shoqatën “Thirrjet e Nënave”, diskutohet për Ligjin për të pagjeturit

Osmani pret shoqatën “Thirrjet e Nënave”, diskutohet për Ligjin për të pagjeturit

Kosovë
Kumnova: Të dashurit tanë na i kanë marrë serbët që i kemi njohur

Kumnova: Të dashurit tanë na i kanë marrë serbët që i kemi njohur

Kosovë
Hoti nuk raporton para Komisionit Parlamentar për të pagjeturit

Hoti nuk raporton para Komisionit Parlamentar për të pagjeturit

Kosovë
​”Thirrjet e nënave” i reagojnë Daçiqit, kërkojnë kushtëzimin e dialogu me fatin e të pagjeturve

​”Thirrjet e nënave” i reagojnë Daçiqit, kërkojnë kushtëzimin e dialogu me fatin e të pagjeturve

Kosovë
Shoqata “Thirrjet e Nënave” kërkon përfshirjen e tyre në dialog me Serbinë

Shoqata “Thirrjet e Nënave” kërkon përfshirjen e tyre në dialog me Serbinë

Kosovë
Haxhiu: Nuk duhet të harrojmë se çka bëri Serbia në Kosovë

Haxhiu: Nuk duhet të harrojmë se çka bëri Serbia në Kosovë

Kosovë
Osmani takon përfaqësueset e organizatës “Thirrjet e Nënave”

Osmani takon përfaqësueset e organizatës “Thirrjet e Nënave”

Kosovë
Konjufca: Do të kërkojmë me ngulm zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Konjufca: Do të kërkojmë me ngulm zbardhjen e fatit të të pagjeturve

Kosovë
Palmer premton angazhim për zbardhjen e fatit të pagjeturve

Palmer premton angazhim për zbardhjen e fatit të pagjeturve

Kosovë
Thirrjet e Nënave: Na lini të marrim pjesë në bisedime dhe t’i kërkojmë të dashurit tonë nga Serbia

Thirrjet e Nënave: Na lini të marrim pjesë në bisedime dhe t’i kërkojmë të dashurit tonë nga Serbia

Kosovë
Mes lotëve Nesrete Kumnova rrëfen ëndrrën me djalin e hasretit që s’e gjet as pas 20 vjetëve

Mes lotëve Nesrete Kumnova rrëfen ëndrrën me djalin e hasretit që s’e gjet as pas 20 vjetëve

Sociale
Nysrete Kumnova rrëfen momentin kur serbët i rrëmbyen djalin e vetëm, për fatin e të cilit as sot nuk di asgjë (Video)

Nysrete Kumnova rrëfen momentin kur serbët i rrëmbyen djalin e vetëm, për fatin e të cilit as sot nuk di asgjë (Video)

Kosovë
Nysrete Kumnova: Qeveria e Serbisë, edhe të vdekur po e mban peng djalin tim (Video)

Nysrete Kumnova: Qeveria e Serbisë, edhe të vdekur po e mban peng djalin tim (Video)

Kosovë
“Thirrjet e nënave” me kallëzim penal kundër kriminelëve serbë

“Thirrjet e nënave” me kallëzim penal kundër kriminelëve serbë

Kosovë