LAJMI I FUNDIT:

Teuta Haxhiu

114 Artikuj

KDI publikon infografikën me deputetët që patën rritje dhe ulje të votave në zgjedhjet e 6 tetorit

KDI publikon infografikën me deputetët që patën rritje dhe ulje të votave në zgjedhjet e 6 tetorit

Kosovë
Ndarja e ulëseve, AAK përfaqësohet nga 13 deputetë kurse PSD vetëm me Natyra Kuçin

Ndarja e ulëseve, AAK përfaqësohet nga 13 deputetë kurse PSD vetëm me Natyra Kuçin

Kosovë
Haxhiu: Fitorja e AAK-së në këto zgjedhje e padiskutueshme, vajtimet e Avdullah Hotit po tregojnë pafuqinë e tij brenda LDK-së

Haxhiu: Fitorja e AAK-së në këto zgjedhje e padiskutueshme, vajtimet e Avdullah Hotit po tregojnë pafuqinë e tij brenda LDK-së

Kosovë
Haxhiu: Mbyllja e universiteteve shqetësuese, po bëhet biznes me arsimin e lartë

Haxhiu: Mbyllja e universiteteve shqetësuese, po bëhet biznes me arsimin e lartë

Kosovë
Teuta Haxhiu fton Isa Mustafën dhe anëtarësinë e LDK-së t’i bashkohen AAK-së

Teuta Haxhiu fton Isa Mustafën dhe anëtarësinë e LDK-së t’i bashkohen AAK-së

Politikë
Mbi një vit përpjekje për ta rrëzuar Qeverinë “Haradinaj”

Mbi një vit përpjekje për ta rrëzuar Qeverinë “Haradinaj”

Kosovë
Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Glauk Konjufca e quan analfabete Teuta Haxhiun

Kosovë
Haxhiu: Komuna e Dragashit ka mungesë për gjinekolog

Haxhiu: Komuna e Dragashit ka mungesë për gjinekolog

Kosovë
Haxhiu: Deputetët të heqin dorë nga mëditjet dhe të lënë profesionet e tjera që i ushtrojnë

Haxhiu: Deputetët të heqin dorë nga mëditjet dhe të lënë profesionet e tjera që i ushtrojnë

Kosovë
Kush po e paguan rrymën e shpenzuar nga serbët në veri?

Kush po e paguan rrymën e shpenzuar nga serbët në veri?

Kosovë
Taksa nuk po e godet veç Serbinë, po e përçan edhe koalicionin PAN

Taksa nuk po e godet veç Serbinë, po e përçan edhe koalicionin PAN

Politikë
Kritikohet komisioni për verifikimin e statusit të personave të dhunuar në luftë

Kritikohet komisioni për verifikimin e statusit të personave të dhunuar në luftë

Kosovë
Nuk shqyrtohet peticioni për bashkimin e Mitrovicës

Nuk shqyrtohet peticioni për bashkimin e Mitrovicës

Kosovë
Haxhiu: Ka kryetar të Komisioneve të Kuvendit që kanë pagë më të madhe se Haradinaj (Video)

Haxhiu: Ka kryetar të Komisioneve të Kuvendit që kanë pagë më të madhe se Haradinaj (Video)

Kosovë
Haxhiu: Haradinaj u ofroi arsimtarëve pagë minimale 513 euro, ndërsa profesorëve në shkollë të mesme pagë 640 euro (Video)

Haxhiu: Haradinaj u ofroi arsimtarëve pagë minimale 513 euro, ndërsa profesorëve në shkollë të mesme pagë 640 euro (Video)

Kosovë
Haxhiu garanton 12 votat e AAK-së në Kuvend, për rritje të pagave në arsim (Video)

Haxhiu garanton 12 votat e AAK-së në Kuvend, për rritje të pagave në arsim (Video)

Kosovë
Deputetja e VV-së paditë Teuta Haxhiun për shpifje

Deputetja e VV-së paditë Teuta Haxhiun për shpifje

Kosovë
Përplasje dhe ofendime ndërmjet deputeteve të VV-së dhe AAK-së në mbledhjen e Komisionit për Arsim

Përplasje dhe ofendime ndërmjet deputeteve të VV-së dhe AAK-së në mbledhjen e Komisionit për Arsim

Kosovë
Haxhiu thotë se LVV dhe LDK po i marrin paratë e deputetëve tjerë

Haxhiu thotë se LVV dhe LDK po i marrin paratë e deputetëve tjerë

Kosovë
Nagavci reagon ndaj akuzave të deputetes së AAK-së, Teuta Haxhiu: Akuzat janë të pavërteta dhe të orkestruara

Nagavci reagon ndaj akuzave të deputetes së AAK-së, Teuta Haxhiu: Akuzat janë të pavërteta dhe të orkestruara

Kosovë
​Haxhiu: Organizatat joqeveritare po plaçkitin mësimdhënësit

​Haxhiu: Organizatat joqeveritare po plaçkitin mësimdhënësit

Kosovë
Teuta Haxhiu e quan turp të Prokurorisë arrestimin e deputetit Demaliaj, kërkon lirimin e tij

Teuta Haxhiu e quan turp të Prokurorisë arrestimin e deputetit Demaliaj, kërkon lirimin e tij

Politikë
Debati në Kuvend, AAK e Nisma përplasen me VV-në

Debati në Kuvend, AAK e Nisma përplasen me VV-në

Kosovë
Haxhiu tregon pse nuk po miratohet Projektligji për mësimdhënësit e viteve 90-ta

Haxhiu tregon pse nuk po miratohet Projektligji për mësimdhënësit e viteve 90-ta

Kosovë