LAJMI I FUNDIT:

Teuta Haxhiu

114 Artikuj

Votohet rezoluta për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës

Votohet rezoluta për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës

Të Tjera
AAK kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj

AAK kërkon që të plagosurit e demonstratave të viteve ’90-ta të trajtohen me ligj

Kosovë
AAK hapë udhë për kalimin e buxhetit, heq dorë nga të gjitha amendamentet e propozuara

AAK hapë udhë për kalimin e buxhetit, heq dorë nga të gjitha amendamentet e propozuara

Kosovë
​Haxhiu: Kriteri i stazhit 15 vjet, diskriminon pensionistët kontributdhënës

​Haxhiu: Kriteri i stazhit 15 vjet, diskriminon pensionistët kontributdhënës

Të Tjera
Haxhiu i drejtohet Osmanit: Kujt po i shet moral politik?

Haxhiu i drejtohet Osmanit: Kujt po i shet moral politik?

Politikë
Haxhiu: Të falen të gjithë qytetarët që u dënuan gjatë pandemisë, gjobat ishin të paligjshme

Haxhiu: Të falen të gjithë qytetarët që u dënuan gjatë pandemisë, gjobat ishin të paligjshme

Kosovë
Haxhiu: Kuvendit po i kthehet normaliteti

Haxhiu: Kuvendit po i kthehet normaliteti

Kosovë
Me ngjyrat kombëtare dhe karficë të “Coco Chanel” – dukja e deputetes Teuta Haxhiu që tërhoqi vëmendjen gjatë fjalimit të saj

Me ngjyrat kombëtare dhe karficë të “Coco Chanel” – dukja e deputetes Teuta Haxhiu që tërhoqi vëmendjen gjatë fjalimit të saj

Yjet
Haxhiu ngrit shqetësimin: Kujt po i konvenon vonesa në akreditimit të programeve në Arsimin e lartë?

Haxhiu ngrit shqetësimin: Kujt po i konvenon vonesa në akreditimit të programeve në Arsimin e lartë?

Arsim
Haxhiu: Për çfarë programi qeverisës po flet Haki Abazi?

Haxhiu: Për çfarë programi qeverisës po flet Haki Abazi?

Kosovë
Haxhiu i reagon Kusarit: Ndoshta po të dhimbset asfalti nga koha e Titos, aty ku ndërtohet edhe prishet

Haxhiu i reagon Kusarit: Ndoshta po të dhimbset asfalti nga koha e Titos, aty ku ndërtohet edhe prishet

Kosovë
Haxhiu i reagon deputetes Kusari-Lila: Gjithmonë flet shumë e nuk thoni asgjë  

Haxhiu i reagon deputetes Kusari-Lila: Gjithmonë flet shumë e nuk thoni asgjë  

Kosovë
Haxhiu: Kurti e pranoi se e rrëzoi Qeverinë e tij për shkak të paranojave për marrëveshje sekrete

Haxhiu: Kurti e pranoi se e rrëzoi Qeverinë e tij për shkak të paranojave për marrëveshje sekrete

Kosovë
Haxhiu: Mania prej “perandori” e Kurtit, shkarkime bordesh në mesnatë e emërim i njerëzve të partisë

Haxhiu: Mania prej “perandori” e Kurtit, shkarkime bordesh në mesnatë e emërim i njerëzve të partisë

Kosovë
Partitë opozitare skeptike për reciprocitetin

Partitë opozitare skeptike për reciprocitetin

Kosovë
Dy deputetët e AAK: Mungesa e gjërave elementare në Spitalin e Gjakovës s’ka arsyetim

Dy deputetët e AAK: Mungesa e gjërave elementare në Spitalin e Gjakovës s’ka arsyetim

Kosovë
Haxhiu: Sot u instalua një praktikë e rrezikshme në Kuvend

Haxhiu: Sot u instalua një praktikë e rrezikshme në Kuvend

Kosovë
Haxhiu: Me heqjen e taksës, Kurti po i hap rrugën Serbisë për pushtim ekonomik, e pastaj edhe politik të Kosovës

Haxhiu: Me heqjen e taksës, Kurti po i hap rrugën Serbisë për pushtim ekonomik, e pastaj edhe politik të Kosovës

Kosovë
AAK ka mbledhur nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën

AAK ka mbledhur nënshkrimet për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për taksën

Kosovë
Debate të ashpra pozitë-opozitë për taksën dhe reciprocitetin

Debate të ashpra pozitë-opozitë për taksën dhe reciprocitetin

Kosovë
Haxhiu: AAK kurrë nuk do të përdorë metodat e njëjta si Vetëvendosje për ta kundërshtuar Qeverinë Kurti

Haxhiu: AAK kurrë nuk do të përdorë metodat e njëjta si Vetëvendosje për ta kundërshtuar Qeverinë Kurti

Kosovë
Deputetja e AAK-së: Kurti po blen kohë për mashtrim

Deputetja e AAK-së: Kurti po blen kohë për mashtrim

Kosovë
Dita kur erdhi Qeveria Kurti: Fjalimi i Kurtit dhe të gjitha akuzat e deputetëve të opozitës në adresë të tij

Dita kur erdhi Qeveria Kurti: Fjalimi i Kurtit dhe të gjitha akuzat e deputetëve të opozitës në adresë të tij

Kosovë
​AAK konsideron se ka pasur shkelje kushtetuese gjatë votimit të Qeverisë Kurti

​AAK konsideron se ka pasur shkelje kushtetuese gjatë votimit të Qeverisë Kurti

Kosovë