LAJMI I FUNDIT:

Tërmet

652 Artikuj

Fshati maroken Tafegagte i shkatërruar plotësisht nga tërmeti

Fshati maroken Tafegagte i shkatërruar plotësisht nga tërmeti

Afrika
Foshnja e porsalindur nxirret gjallë nga rrënojat e një ndërtese në Marok – kamerat filmojnë momentin rrëqethës

Foshnja e porsalindur nxirret gjallë nga rrënojat e një ndërtese në Marok – kamerat filmojnë momentin rrëqethës

Afrika
Tërmeti vdekjeprurës në Marok, Kurti: Lajm i tmerrshëm

Tërmeti vdekjeprurës në Marok, Kurti: Lajm i tmerrshëm

Kosovë
Gjeologët tregojnë pse tërmeti në Marok ishte kaq vdekjeprurës

Gjeologët tregojnë pse tërmeti në Marok ishte kaq vdekjeprurës

Afrika
Momenti kur nga tërmeti i fuqishëm lëkundet minarja e xhamisë 850-vjeçare në Marok

Momenti kur nga tërmeti i fuqishëm lëkundet minarja e xhamisë 850-vjeçare në Marok

Afrika
Mbi 2 mijë të vdekur dhe 1.400 tjerë në gjendje kritike nga tërmeti që goditi Marokun – pamjet që tregojnë fuqinë shkatërruese

Mbi 2 mijë të vdekur dhe 1.400 tjerë në gjendje kritike nga tërmeti që goditi Marokun – pamjet që tregojnë fuqinë shkatërruese

Afrika
Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës?

Marok – ku ishte epiqendra e tërmetit vdekjeprurës?

Afrika
Tërmeti shkatërrues në Marok, MPJD: Jemi të gatshëm për të ofruar ndihmë

Tërmeti shkatërrues në Marok, MPJD: Jemi të gatshëm për të ofruar ndihmë

Kosovë
Një tërmet i fuqishëm godet Kilin, shumë qytete mbesin pa energji elektrike

Një tërmet i fuqishëm godet Kilin, shumë qytete mbesin pa energji elektrike

Amerika Latine
Lëkundje të lehta të tokës në Kukës dhe në Prizren

Lëkundje të lehta të tokës në Kukës dhe në Prizren

Kosovë
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Ersekë

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra në Ersekë

Shqipëri
Një tërmet i fuqishëm godet Indonezinë

Një tërmet i fuqishëm godet Indonezinë

Azia
Tërmet në Maqedoni, epiqendra në Kërçovë

Tërmet në Maqedoni, epiqendra në Kërçovë

Maqedonia e Veriut
Tërmeti në Kolumbi, momenti kur dridhet studioja televizive dhe reagimi i të ftuarve në emision

Tërmeti në Kolumbi, momenti kur dridhet studioja televizive dhe reagimi i të ftuarve në emision

Virale
Tërmet i lehtë në Kosovë

Tërmet i lehtë në Kosovë

Kosovë
Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua

Një tërmet i fuqishëm godet Kolumbinë, qytetarët vraponin në rrugë të kapluar nga paniku – humb jetën një grua

Amerika Latine
Regjistrohet tërmet në RMV, epiqendra afër Kërçovës

Regjistrohet tërmet në RMV, epiqendra afër Kërçovës

Maqedonia e Veriut
Paralajmërim për cunami, një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.4 Rihter godet Alaskën

Paralajmërim për cunami, një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.4 Rihter godet Alaskën

Amerika
Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Azerbajxhani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Azerbajxhani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Azia
Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

Greqia
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, nuk raportohet për dëme

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, nuk raportohet për dëme

Shqipëri
Panik në Mexico City, alarmi për tërmet u ndez gabimisht – banorët vrapuan në rrugë

Panik në Mexico City, alarmi për tërmet u ndez gabimisht – banorët vrapuan në rrugë

Dështime
Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut

Tërmet në Greqi, lëkundjet ndihen në Shqipëri dhe në Maqedoninë e Veriut

Shqipëri