LAJMI I FUNDIT:
Tenis

Tenis

401 Artikuj

Nick Kyrgios del kundër rregullave të Wimbledonit

Nick Kyrgios del kundër rregullave të Wimbledonit

Tenis
100 vitet të “Centre Court”: 5 ndeshjet më të mira që mbesin në historinë e Wimbledonit

100 vitet të “Centre Court”: 5 ndeshjet më të mira që mbesin në historinë e Wimbledonit

Driton Gajraku
Wimbledon do të mbahet për herë të parë në histori pa dy tenisistët më të mirë në botë

Wimbledon do të mbahet për herë të parë në histori pa dy tenisistët më të mirë në botë

Tenis
Serena Williams merr ftesë që të luajë në Wimbledon, kërkon trofeun e 40-të Grand Slam në karrierë

Serena Williams merr ftesë që të luajë në Wimbledon, kërkon trofeun e 40-të Grand Slam në karrierë

Tenis
Gjesti i tenistes ruse asaj ukrainase po bën xhiron e botës, Kasatkina nuk priti por vrapoi në ndihmë ndaj rivales pasi kjo e fundit u dëmtua

Gjesti i tenistes ruse asaj ukrainase po bën xhiron e botës, Kasatkina nuk priti por vrapoi në ndihmë ndaj rivales pasi kjo e fundit u dëmtua

Tenis
Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Nadal pas triumfit në ‘Roland Garros’: Krejtësisht e mahnitshme, nuk mund t’i përshkruaj ndjenjat që kam

Tenis
Nadal mbretëron për herë të 14-të në ‘Roland Garros’, mposht Ruud në finale për titullin e 22-të në histori

Nadal mbretëron për herë të 14-të në ‘Roland Garros’, mposht Ruud në finale për titullin e 22-të në histori

Tenis
Polakja Iga Swiatek fiton finalen e “Roland Garros” për femra

Polakja Iga Swiatek fiton finalen e “Roland Garros” për femra

Tenis
“Na kanë mbetur edhe 1028 ditë” – aktivistja lidhet në mes të fushës dhe ndërpreu për disa minuta gjysmëfinalen e Roland Garros

“Na kanë mbetur edhe 1028 ditë” – aktivistja lidhet në mes të fushës dhe ndërpreu për disa minuta gjysmëfinalen e Roland Garros

Tenis
“Festivali i Tenisit 2022” mbyllet në Prishtinë, prezent kryeministri Kurti dhe zyrtarë nga MKRS dhe KOK

“Festivali i Tenisit 2022” mbyllet në Prishtinë, prezent kryeministri Kurti dhe zyrtarë nga MKRS dhe KOK

Tenis
Messi mposht LeBron Jamesin në listën e Forbes për sportistët më të paguar të vitit, në top 10 edhe emra si Ronaldo, Curry dhe Federer

Messi mposht LeBron Jamesin në listën e Forbes për sportistët më të paguar të vitit, në top 10 edhe emra si Ronaldo, Curry dhe Federer

Ndërkombëtare
Mbajeni mend këtë emër – fenomeni i ri spanjoll në tenis, Carlos Alcaraz mposht Nadalin dhe pastaj edhe Djokovicin për të shkuar në finale

Mbajeni mend këtë emër – fenomeni i ri spanjoll në tenis, Carlos Alcaraz mposht Nadalin dhe pastaj edhe Djokovicin për të shkuar në finale

Tenis
Dënohet me burgim efektiv Boris Becker

Dënohet me burgim efektiv Boris Becker

Tenis
Djokovic e cilëson si çmenduri vendimin për ndalimin e tenistëve rusë dhe bjellorusë nga Wimbledoni

Djokovic e cilëson si çmenduri vendimin për ndalimin e tenistëve rusë dhe bjellorusë nga Wimbledoni

Tenis
Wimbledon përjashton tenistët rusë dhe bjellorusë – emra të njohur do të mungojnë

Wimbledon përjashton tenistët rusë dhe bjellorusë – emra të njohur do të mungojnë

Tenis
Wimbledon sanksionon lojtarët rusë dhe bjellorusë nga kampionati

Wimbledon sanksionon lojtarët rusë dhe bjellorusë nga kampionati

Tenis
“Mbreti i budallallëkut”, ish-numri një i tenisit kështu e përshkruan Djokovicin e pavaksinuar

“Mbreti i budallallëkut”, ish-numri një i tenisit kështu e përshkruan Djokovicin e pavaksinuar

Tenis
Tenisti kontrovers, Nick Kyrgios publikon kërcënimet që ka pranuar pas eliminimit nga ATP i Houston

Tenisti kontrovers, Nick Kyrgios publikon kërcënimet që ka pranuar pas eliminimit nga ATP i Houston

Tenis
Legjenda e tenisit pritet të dënohet me shtatë vite burg për deklarim të rremë

Legjenda e tenisit pritet të dënohet me shtatë vite burg për deklarim të rremë

Tenis
Skenë shokuese në turneun e “ITF” – garuesi godet me shuplakë kundërshtarin që e mposhti

Skenë shokuese në turneun e “ITF” – garuesi godet me shuplakë kundërshtarin që e mposhti

Tenis
E theu reketin nga dëshpërimi për humbjen nga Nadal, por Kyrgios sa nuk goditi djaloshin – e gjithë situata mori një kthesë të bukur

E theu reketin nga dëshpërimi për humbjen nga Nadal, por Kyrgios sa nuk goditi djaloshin – e gjithë situata mori një kthesë të bukur

Tenis
Tenisti ukrainas e lë reketën për ta rrokur pushkën – Stakhovksy rrëfen situatën e tensionuar nga vija e parë e luftës

Tenisti ukrainas e lë reketën për ta rrokur pushkën – Stakhovksy rrëfen situatën e tensionuar nga vija e parë e luftës

Tenis
Federer do të dhurojë 500 mijë dollarë për fëmijët ukrainas

Federer do të dhurojë 500 mijë dollarë për fëmijët ukrainas

Tenis
Nga ndeshjet me Federer dhe Nadal, në vijën e parë të frontit – ylli i tenisit Stakhovsky i bashkohet ushtrisë së Ukrainës pas pushtimit rus

Nga ndeshjet me Federer dhe Nadal, në vijën e parë të frontit – ylli i tenisit Stakhovsky i bashkohet ushtrisë së Ukrainës pas pushtimit rus

Tenis