LAJMI I FUNDIT:

Temperaturat e ulëta

119 Artikuj

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Evropa
Në Kinë thyhet një rekord 64-vjeçar i temperaturave

Në Kinë thyhet një rekord 64-vjeçar i temperaturave

Azia
Acar në orët e mëngjesit, temperaturat arrijnë në -13 gradë Celsius

Acar në orët e mëngjesit, temperaturat arrijnë në -13 gradë Celsius

Kosovë
Derisa evropianët po kanë vështirësi me borën, tek australianët është e kundërta – temperaturat arrijnë afro 50 gradë

Derisa evropianët po kanë vështirësi me borën, tek australianët është e kundërta – temperaturat arrijnë afro 50 gradë

Australia
Temperaturat deri në -43.6 gradë Celsius, rreth 1,000 vetura mbetën të bllokuara për rreth 24 orë në një autostradë të Suedisë

Temperaturat deri në -43.6 gradë Celsius, rreth 1,000 vetura mbetën të bllokuara për rreth 24 orë në një autostradë të Suedisë

Evropa
Evropa goditet nga të ftohtit ekstrem, stuhitë dhe përmbytjet

Evropa goditet nga të ftohtit ekstrem, stuhitë dhe përmbytjet

Evropa
Si sillen drunjtë gjatë dimrit dhe çfarë “mekanizmi” përdorin për t’u mbijetuar temperaturave të ulëta?

Si sillen drunjtë gjatë dimrit dhe çfarë “mekanizmi” përdorin për t’u mbijetuar temperaturave të ulëta?

Kopshtaria
I ftohti ekstrem në Suedi dhe Finlandë, temperaturat bien në minus 40 gradë

I ftohti ekstrem në Suedi dhe Finlandë, temperaturat bien në minus 40 gradë

Evropa
Pjesë të Suedisë dhe Finlandës po ngrijnë në minus 40 gradë Celsius, pasi i ftohti nordik sjell temperaturat më të ftohta të dimrit

Pjesë të Suedisë dhe Finlandës po ngrijnë në minus 40 gradë Celsius, pasi i ftohti nordik sjell temperaturat më të ftohta të dimrit

Evropa
Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

Evropa
Katër efektet e vjeshtës që ndikojnë në mënyra të ndryshme

Katër efektet e vjeshtës që ndikojnë në mënyra të ndryshme

Lifestyle
Gjashtë muaj më parë përballej me temperatura -50 gradë Celsius, tani një qytet në Kinë po “digjet” në shumë se 52 gradë Celsius

Gjashtë muaj më parë përballej me temperatura -50 gradë Celsius, tani një qytet në Kinë po “digjet” në shumë se 52 gradë Celsius

Azia
El Nino është kthyer dhe ka sjellë me vete kërcënimin për ciklone më të shpeshta, reshje, përmbytje, si dhe rritje të temperaturave në të gjithë globin

El Nino është kthyer dhe ka sjellë me vete kërcënimin për ciklone më të shpeshta, reshje, përmbytje, si dhe rritje të temperaturave në të gjithë globin

Nga Bota


mob5