LAJMI I FUNDIT:

Temperaturat e larta

323 Artikuj

Moti ekstrem, punëtorët në diell në pikun e të nxehtit, mjekët kërkojnë masa si në Kosovë

Moti ekstrem, punëtorët në diell në pikun e të nxehtit, mjekët kërkojnë masa si në Kosovë

Shqipëri
Temperaturat e larta, nga e marta reduktime të ujit në disa zona të Lipjanit

Temperaturat e larta, nga e marta reduktime të ujit në disa zona të Lipjanit

Kosovë
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kosovë
Vazhdojnë temperaturat e larta, maksimalja sot arrin 38 gradë Celsius

Vazhdojnë temperaturat e larta, maksimalja sot arrin 38 gradë Celsius

Kosovë
Vazhdojnë temperaturat e larta, apelohet për kujdes

Vazhdojnë temperaturat e larta, apelohet për kujdes

Kosovë
Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Kosovë
Temperaturat e larta, Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T

Temperaturat e larta, Ministria e Infrastrukturës ndalon qarkullimin e automjeteve me peshë më të madhe se 7.5T

Kosovë
Moti në Shqipëri

Moti në Shqipëri

Shqipëri
BSPK: Temperatura janë ekstreme, punëtorët të pambrojtur  

BSPK: Temperatura janë ekstreme, punëtorët të pambrojtur  

Kosovë
Ngritja e temperaturave, Ministria e Shëndetësisë del me disa rekomandime

Ngritja e temperaturave, Ministria e Shëndetësisë del me disa rekomandime

Kosovë
Temperaturat e larta, këshilla dhe rekomandime për t’u mbrojtur nga nxehtësia, IKSHPK: Jini të vetëdijshëm për rreziqet

Temperaturat e larta, këshilla dhe rekomandime për t’u mbrojtur nga nxehtësia, IKSHPK: Jini të vetëdijshëm për rreziqet

Kosovë
Bllokohet ura lëvizëse në New York nga i nxehti i madh, autoritetet e spërkatin me ujë për ta vënë sërish në funksion

Bllokohet ura lëvizëse në New York nga i nxehti i madh, autoritetet e spërkatin me ujë për ta vënë sërish në funksion

Amerika
Temperatura të larta në javën e dytë të korrikut, IKSHPK tregon se si duhet mbrojtur nga të nxehtit

Temperatura të larta në javën e dytë të korrikut, IKSHPK tregon se si duhet mbrojtur nga të nxehtit

Kosovë
Las Vegasi shënon ditën e tij më të nxehtë, të regjistruar ndonjëherë

Las Vegasi shënon ditën e tij më të nxehtë, të regjistruar ndonjëherë

Amerika
Autoritetet në Japoni ngrenë alarmin “për goditje nga të nxehtit” pas raportimeve për katër të vdekur

Autoritetet në Japoni ngrenë alarmin “për goditje nga të nxehtit” pas raportimeve për katër të vdekur

Azia
Vala rekord e të nxehtit kërcënon rreth 130 milionë njerëz në SHBA

Vala rekord e të nxehtit kërcënon rreth 130 milionë njerëz në SHBA

Amerika
Rikthehen temperaturat e larta

Rikthehen temperaturat e larta

Kosovë
Pse lodhemi kaq shumë në mot të nxehtë?

Pse lodhemi kaq shumë në mot të nxehtë?

Këshilla mjekësore
Mbi 100 milionë amerikanë paralajmërohen për temperatura tepër të larta

Mbi 100 milionë amerikanë paralajmërohen për temperatura tepër të larta

Amerika
Temperaturat e larta ndikojnë në rritjen e numrit të pacientëve në Ferizaj

Temperaturat e larta ndikojnë në rritjen e numrit të pacientëve në Ferizaj

Agim Ademi
​Temperaturat e larta, alivanoset qytetari në Podujevë

​Temperaturat e larta, alivanoset qytetari në Podujevë

Shëndetësi
Temperaturat e larta, mjeku: Të shmangen daljet në orët e nxehta, të bëhet kujdes me fëmijët dhe të moshuarit

Temperaturat e larta, mjeku: Të shmangen daljet në orët e nxehta, të bëhet kujdes me fëmijët dhe të moshuarit

Shqipëri
Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Kosovë
Temperaturat e larta, IKSHPK me disa rekomandime për qytetarët

Temperaturat e larta, IKSHPK me disa rekomandime për qytetarët

Kosovë


mob5