LAJMI I FUNDIT:

Telefoni celular

20 Artikuj

Koha e kaluar para ekranit ngadalëson zhvillimin dhe komunikimin e fëmijëve

Koha e kaluar para ekranit ngadalëson zhvillimin dhe komunikimin e fëmijëve

Prindër dhe fëmijë
Nënshkruhet udhëzimi në Shqipëri: Nxënësve dhe mësuesve u ndalohet telefoni gjatë mësimit

Nënshkruhet udhëzimi në Shqipëri: Nxënësve dhe mësuesve u ndalohet telefoni gjatë mësimit

Shqipëri
‘Shpikësi i telefonit celular’ thotë se një ditë telefonat do të integrohen nën lëkurën tonë

‘Shpikësi i telefonit celular’ thotë se një ditë telefonat do të integrohen nën lëkurën tonë

Lajme Teknologji
Shmangni përdorimin e telefonit para fëmijëve

Shmangni përdorimin e telefonit para fëmijëve

Këshilla për prindër
Kremlini fajëson “përdorimin e telefonit celular” për sulmin raketor ukrainas nga i cili mbetën të vrarë dhjetëra ushtarë rusë

Kremlini fajëson “përdorimin e telefonit celular” për sulmin raketor ukrainas nga i cili mbetën të vrarë dhjetëra ushtarë rusë

Nga Bota
Pesë organizatat me fitimet më të mëdha në video-lojërat për telefona celular

Pesë organizatat me fitimet më të mëdha në video-lojërat për telefona celular

eSports
Shprehia që e bëni porsa zgjoheni prej gjumit e nga e cila duhet të hiqni dorë

Shprehia që e bëni porsa zgjoheni prej gjumit e nga e cila duhet të hiqni dorë

Lifestyle
Ja përse nuk bën ta përdorni telefonin nëse ju ka thyer ekrani

Ja përse nuk bën ta përdorni telefonin nëse ju ka thyer ekrani

Lifestyle
Ma hiq qafe atë celular!

Ma hiq qafe atë celular!

Fjala+
Harrojeni futjen në oriz: Nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet – ja se çfarë duhet të bëni!

Harrojeni futjen në oriz: Nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet – ja se çfarë duhet të bëni!

Mobile
Gabimet që mund të bëni gjatë mbushjes së telefonit

Gabimet që mund të bëni gjatë mbushjes së telefonit

Trend
Po fliste edhe për Irakun, Wesley Clark hedh telefonin gjatë një interviste Live në televizion

Po fliste edhe për Irakun, Wesley Clark hedh telefonin gjatë një interviste Live në televizion

Fun Lajme
Videoja që tregon se përse njerëzit nuk duhet të përdorin telefonat e tyre – kur janë duke vozitur, apo edhe duke ecur

Videoja që tregon se përse njerëzit nuk duhet të përdorin telefonat e tyre – kur janë duke vozitur, apo edhe duke ecur

Dështime
Si të reduktoni rrezatimin nga celulari

Si të reduktoni rrezatimin nga celulari

Shëndetësi Lajme
Rusia ua ndalon ushtarëve përdorimin e telefonit celular!

Rusia ua ndalon ushtarëve përdorimin e telefonit celular!

Nga Bota
Kujdes! Fiksimi për telefonat mund të kalojë deri në depresion!

Kujdes! Fiksimi për telefonat mund të kalojë deri në depresion!

Këshilla mjekësore
A është i rrezikshëm telefoni celular gjatë shtatzënisë?

A është i rrezikshëm telefoni celular gjatë shtatzënisë?

Shtatzëna
Pamjet që dëshmojnë se kurrë nuk duhet ta përdorni telefonin mobil kur jeni duke vozitur apo ecur nëpër qytet (Video, +16)

Pamjet që dëshmojnë se kurrë nuk duhet ta përdorni telefonin mobil kur jeni duke vozitur apo ecur nëpër qytet (Video, +16)

Nga Bota
Krijohet telefoni i parë pa bateri, funksionon me energjinë e ambientit (Foto)

Krijohet telefoni i parë pa bateri, funksionon me energjinë e ambientit (Foto)

Mobile
Mjekët japin alarmin! Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Mjekët japin alarmin! Si po jua deformon telefoni trupin pa e kuptuar!

Këshilla mjekësore