LAJMI I FUNDIT:

Teksas

351 Artikuj

Peshkatari amerikan kapi “bishën” e frikshme që duket si aligator, imazhi shkaktoi debat në rrjetet sociale

Peshkatari amerikan kapi “bishën” e frikshme që duket si aligator, imazhi shkaktoi debat në rrjetet sociale

Kuriozitete
Pronarët e veturave elektrike në shtetin e Teksas do të paguajnë 200 dollarë në vit për të rinovuar regjistrimin e tyre

Pronarët e veturave elektrike në shtetin e Teksas do të paguajnë 200 dollarë në vit për të rinovuar regjistrimin e tyre

Auto Lajme
Në sekondën e fundit dolën tre persona, momenti kur treni godet veturën në Dallas

Në sekondën e fundit dolën tre persona, momenti kur treni godet veturën në Dallas

Amerika
Të shtëna armësh në Teksas, vriten nëntë persona – sulmuesi qëllohet për vdekje nga policia

Të shtëna armësh në Teksas, vriten nëntë persona – sulmuesi qëllohet për vdekje nga policia

Amerika
U fut në mes për të ndarë nxënësit që rriheshin, e pëson keq asistentja e drejtorit të shkollës në Teksas – bëhet për spital

U fut në mes për të ndarë nxënësit që rriheshin, e pëson keq asistentja e drejtorit të shkollës në Teksas – bëhet për spital

Amerika
Pesë të vrarë në Teksas, në mesin e tyre një fëmijë 8-vjeçar – sulmuesi në arrati

Pesë të vrarë në Teksas, në mesin e tyre një fëmijë 8-vjeçar – sulmuesi në arrati

Amerika
U shtir si punonjës i parkingut, i kërkoi 40 dollarë për dy vetura – burri nga Teksasi e vrau dhe vazhdoi ndejën në restorant  

U shtir si punonjës i parkingut, i kërkoi 40 dollarë për dy vetura – burri nga Teksasi e vrau dhe vazhdoi ndejën në restorant  

Amerika
Dy nxitëse tifozësh nga Teksasi futen gabimisht në veturën e huaj, shoferi i qëllon me armë

Dy nxitëse tifozësh nga Teksasi futen gabimisht në veturën e huaj, shoferi i qëllon me armë

Amerika
Ariu i cili u arratis dy herë brenda kopshtit zoologjik të Misurit do të zhvendoset në shtëpinë e tij të re në Teksas

Ariu i cili u arratis dy herë brenda kopshtit zoologjik të Misurit do të zhvendoset në shtëpinë e tij të re në Teksas

Fun Lajme
“Të punosh shumë nuk ju bën të pasur”, historia e pazakontë e multimilionerit 24-vjeç nga Teksasi  

“Të punosh shumë nuk ju bën të pasur”, historia e pazakontë e multimilionerit 24-vjeç nga Teksasi  

Botë
Të shtëna armësh në një shkollë të mesme në Teksas, plagosen dy nxënës – njëri në gjendje kritike

Të shtëna armësh në një shkollë të mesme në Teksas, plagosen dy nxënës – njëri në gjendje kritike

Amerika
Snailbrook, qyteza që Elon Musk e ndërtoi për punonjësit e kompanive të tij SpaceX dhe Boring

Snailbrook, qyteza që Elon Musk e ndërtoi për punonjësit e kompanive të tij SpaceX dhe Boring

Amerika
E përcolli derisa tërhoqi paratë nga bankomati, hajni e përplas për tokë vietnamezen në Houston – mbetet e paralizuar

E përcolli derisa tërhoqi paratë nga bankomati, hajni e përplas për tokë vietnamezen në Houston – mbetet e paralizuar

Amerika
Amerikani i cili shkon në punë me fustan e taka thotë se gruaja e tij nuk e ka problem me mënyrën se si vishet

Amerikani i cili shkon në punë me fustan e taka thotë se gruaja e tij nuk e ka problem me mënyrën se si vishet

Interesante
Në një lum të Florida një çift e gjen një mesazh në shishe që daton nga 39 vjet më parë

Në një lum të Florida një çift e gjen një mesazh në shishe që daton nga 39 vjet më parë

Interesante
Binjaket në SHBA u lindën në ditë dhe në vite të ndryshme

Binjaket në SHBA u lindën në ditë dhe në vite të ndryshme

Interesante
Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Aplikacione
Gruaja nga Teksasi pranon fajin për kontrabandën e majmunit merimangë në paketimin e ‘birrës’

Gruaja nga Teksasi pranon fajin për kontrabandën e majmunit merimangë në paketimin e ‘birrës’

Fun Lajme
Po vallëzonte mbi rimorkion e kamionit në lëvizje, i riu nga Teksasi nuk e dinte se po i afrohej shtyllës së betonit të urës – përplaset për vdekje

Po vallëzonte mbi rimorkion e kamionit në lëvizje, i riu nga Teksasi nuk e dinte se po i afrohej shtyllës së betonit të urës – përplaset për vdekje

Amerika
Alpinistja nga Teksasi i afrohet tufës së bizonëve, një prej tyre e sulmon dhe ia ngulë brinjët – e filmon momentin kritik

Alpinistja nga Teksasi i afrohet tufës së bizonëve, një prej tyre e sulmon dhe ia ngulë brinjët – e filmon momentin kritik

Amerika
Adoleshentet amerikane arrijnë marrëveshje që të vrasin prindërit, njëra qëllon babanë dhe më pas veten – tjetra ndërron mendje  

Adoleshentet amerikane arrijnë marrëveshje që të vrasin prindërit, njëra qëllon babanë dhe më pas veten – tjetra ndërron mendje  

Amerika
Zogu përplaset në aeroplanin luftarak, përfundon më pas në motor – pilotët detyrohen të katapultohen para se të rrëzohet fluturakja në Teksas

Zogu përplaset në aeroplanin luftarak, përfundon më pas në motor – pilotët detyrohen të katapultohen para se të rrëzohet fluturakja në Teksas

Amerika
Në universitet ofrohet kursi i shkrimit të këngëve të Taylor Swift

Në universitet ofrohet kursi i shkrimit të këngëve të Taylor Swift

Yjet
Është dashur të kalojnë 77 minuta, që policia në Teksas të ndërhyjë për të neutralizuar sulmuesin – që vrau 19 nxënës dhe dy mësuese

Është dashur të kalojnë 77 minuta, që policia në Teksas të ndërhyjë për të neutralizuar sulmuesin – që vrau 19 nxënës dhe dy mësuese

Amerika