LAJMI I FUNDIT:
Taylor Swift

Taylor Swift

308 Artikuj

Info

Taylor Alison Swift, u lind më 13 dhjetor të vitit 1989. Ajo është këngëtare e muzikës kantri dhe pop, kompozitore, aktore amerikane si dhe fituese e çmimit Grammy.

Taylor Swift fiton gjashtë çmime në American Music Awards përfshirë artisten e vitit

Taylor Swift fiton gjashtë çmime në American Music Awards përfshirë artisten e vitit

Yjet
American Music Awards 2022: Lista e plotë e fituesve

American Music Awards 2022: Lista e plotë e fituesve

Muzikë
Shokohen fansat e Taylor Swift, biletat e turneut kushtojnë gati 20 mijë euro në tregun e rishitjes

Shokohen fansat e Taylor Swift, biletat e turneut kushtojnë gati 20 mijë euro në tregun e rishitjes

Po Flitet
Taylor Swift, fituesja kryesore në ‘MTV EMA 2022’

Taylor Swift, fituesja kryesore në ‘MTV EMA 2022’

Muzikë
I dhuroi veshkën, Francia Raisa reagon ndaj deklaratës së Selena Gomez se Taylor Swift është shoqja e saj e vetme në industri

I dhuroi veshkën, Francia Raisa reagon ndaj deklaratës së Selena Gomez se Taylor Swift është shoqja e saj e vetme në industri

Yjet
Taylor Swift shton data të reja në turneun botëror pas suksesit të albumit “Midnights”

Taylor Swift shton data të reja në turneun botëror pas suksesit të albumit “Midnights”

Muzikë
Albumi i ri i shumëpritur i Taylor Swift “Midnights” thyen rekordin e dëgjimeve njëditor në Spotify

Albumi i ri i shumëpritur i Taylor Swift “Midnights” thyen rekordin e dëgjimeve njëditor në Spotify

Muzikë
Taylor Swift publikon albumin e ri “Midnights”

Taylor Swift publikon albumin e ri “Midnights”

Muzikë
Harry Styles dhe Taylor Swift kryesojnë nominimet në MTV European Music Awards 2022

Harry Styles dhe Taylor Swift kryesojnë nominimet në MTV European Music Awards 2022

Muzikë
Taylor Swift bashkohet me Drake për një këngë që synon të rindezë dramën e tyre me Kanye Westin dhe Kim Kardashianin

Taylor Swift bashkohet me Drake për një këngë që synon të rindezë dramën e tyre me Kanye Westin dhe Kim Kardashianin

Po Flitet
Taylor Swift shkëlqen me një fustan zi në tapetin e kuq

Taylor Swift shkëlqen me një fustan zi në tapetin e kuq

Moda
Veshjet e yjeve në ‘pas-ndejën’ e MTV Video Music Awards 2022

Veshjet e yjeve në ‘pas-ndejën’ e MTV Video Music Awards 2022

Modë
Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të MTV Video Music Awards 2022

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të MTV Video Music Awards 2022

Moda
Lista e fituesve në MTV Video Music Awards 2022: Taylor Swift triumfon në kategorinë kryesore

Lista e fituesve në MTV Video Music Awards 2022: Taylor Swift triumfon në kategorinë kryesore

Muzikë
Në universitet ofrohet kursi i shkrimit të këngëve të Taylor Swift

Në universitet ofrohet kursi i shkrimit të këngëve të Taylor Swift

Yjet
Taylor Swift paditet me më shumë se një milion euro për kopjimin e konceptit për albumin e saj “Lover”

Taylor Swift paditet me më shumë se një milion euro për kopjimin e konceptit për albumin e saj “Lover”

Yjet
Taylor Swift hedh poshtë thashethemet e fejesës teksa shihet në një dalje në Londër me të dashurin Joe Alwyn

Taylor Swift hedh poshtë thashethemet e fejesës teksa shihet në një dalje në Londër me të dashurin Joe Alwyn

Yjet
Taylor Swift fejohet me Joe Alwyn

Taylor Swift fejohet me Joe Alwyn

Yjet
Taylor Swift planifikon të realizojë një film

Taylor Swift planifikon të realizojë një film

TV / Film
Robert DeNiro thotë se ka blerë të gjitha albumet e Taylor Swift, por nuk është fans i këngëtares

Robert DeNiro thotë se ka blerë të gjitha albumet e Taylor Swift, por nuk është fans i këngëtares

Yjet
Taylor Swift merr doktoratë nderi nga Universiteti i New Yorkut

Taylor Swift merr doktoratë nderi nga Universiteti i New Yorkut

Yjet
Joe Alwyn për thashethemet e fejesës me Taylor Swift: Nëse përgjigjja do të ishte po, nuk do të tregoja

Joe Alwyn për thashethemet e fejesës me Taylor Swift: Nëse përgjigjja do të ishte po, nuk do të tregoja

Yjet
Drake poston foto në krahët e Taylor Swift – nxit spekulimet se dyshja po vijnë me një bashkëpunim

Drake poston foto në krahët e Taylor Swift – nxit spekulimet se dyshja po vijnë me një bashkëpunim

Yjet
Nga Bebe Rexha te Kim Kardashian – rastet më famëkeqe të keqfunksionimit të veshjeve në “Grammy Awards”

Nga Bebe Rexha te Kim Kardashian – rastet më famëkeqe të keqfunksionimit të veshjeve në “Grammy Awards”

Yjet