LAJMI I FUNDIT:

Targat

64 Artikuj

Stiker “NMK” në vend të targave të reja, lehtësohet xhepi i qytetarëve

Stiker “NMK” në vend të targave të reja, lehtësohet xhepi i qytetarëve

Maqedonia e Veriut
Nga 722 vetura të regjistruara në mars, në asnjë më 3 prill, Bislimi: Serbët në veri në trysni të madhe nga strukturat ilegale

Nga 722 vetura të regjistruara në mars, në asnjë më 3 prill, Bislimi: Serbët në veri në trysni të madhe nga strukturat ilegale

Kosovë
BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

BE: Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për targat nuk ka afate kohore

Kosovë
Në veri të Mitrovicës ri-regjistrohen veturat me targa ilegale “KM”

Në veri të Mitrovicës ri-regjistrohen veturat me targa ilegale “KM”

Kosovë
Si u bind Kurti për çështjen e targave? Gazetari gjerman Martens publikon pjesë të intervistës me kryeministrin 

Si u bind Kurti për çështjen e targave? Gazetari gjerman Martens publikon pjesë të intervistës me kryeministrin 

Kosovë
Lista serbe: Edhe kur skadon afati mund të zgjasim validetetin e targave KM

Lista serbe: Edhe kur skadon afati mund të zgjasim validetetin e targave KM

Kosovë
Bugajski: Termi ‘normalizim’ është mashtrues, kjo për Beogradin nënkupton mosnjohje të Kosovës dhe provokim të konflikteve

Bugajski: Termi ‘normalizim’ është mashtrues, kjo për Beogradin nënkupton mosnjohje të Kosovës dhe provokim të konflikteve

Kosovë
Rohde: Marrëveshja për targat shenjë e mirë për bisedimet e mëtejme për çështjet e pazgjidhura

Rohde: Marrëveshja për targat shenjë e mirë për bisedimet e mëtejme për çështjet e pazgjidhura

Kosovë
Ambasadori Hovenier: Vlerësojmë qasjen konstruktive, marrëveshja avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

Ambasadori Hovenier: Vlerësojmë qasjen konstruktive, marrëveshja avancon përpjekjet për normalizimin e marrëdhënieve

Kosovë
Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhen vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Pas marrëveshjes për targat, senatori amerikan: Tani duhen vendime të vështira për të arritur marrëveshjen me njohje reciproke

Kosovë
Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: SHBA mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga BE-ja

Këshilltari i lartë amerikan, Chollet: SHBA mbështet fuqishëm dialogun Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga BE-ja

Kosovë
SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

SHBA-të e mirëpresin marrëveshjen Kosovë – Serbi për targat

Kosovë
Situata në veri, Sadiku: Qytetarët e të gjitha komuniteteve po tregojnë nivel të lartë, duke ruajtur qetësinë

Situata në veri, Sadiku: Qytetarët e të gjitha komuniteteve po tregojnë nivel të lartë, duke ruajtur qetësinë

Elfije Boletini
Abazi për dialogun Kosovë-Serbi: Rezultoi me krizë në terren si dhe me potencial shpërthimi

Abazi për dialogun Kosovë-Serbi: Rezultoi me krizë në terren si dhe me potencial shpërthimi

Kosovë
Shasha i EPIK: Vuçiqi ra në grackën e Kurtit, ashtu siç kishte rënë në grackën e Thaçit

Shasha i EPIK: Vuçiqi ra në grackën e Kurtit, ashtu siç kishte rënë në grackën e Thaçit

Kosovë
Pamje nga veriu – qytetarët serbë thonë se Kurti dhe Vuçiq duhet të gjejnë zgjidhje për targat

Pamje nga veriu – qytetarët serbë thonë se Kurti dhe Vuçiq duhet të gjejnë zgjidhje për targat

Kosovë
Policia e Kosovës jep qortimet e para për targat

Policia e Kosovës jep qortimet e para për targat

Kosovë
Policia nis sot shqiptimin e masës së qortimit për targat, Sveçla: Qytetarët të mos mbesin peng i interesave politike e grupeve kriminale

Policia nis sot shqiptimin e masës së qortimit për targat, Sveçla: Qytetarët të mos mbesin peng i interesave politike e grupeve kriminale

Kosovë
Çështja e targave, Kurti: Dëshmuam vendosmëri për zbatimin e vendimeve dhe ruajtjen e paqes e sigurisë

Çështja e targave, Kurti: Dëshmuam vendosmëri për zbatimin e vendimeve dhe ruajtjen e paqes e sigurisë

Kosovë
Bislimi për targat: Treguam përkushtim për ruajtjen e paqes dhe sigurisë, që ishte brengë edhe e miqve ndërkombëtarë

Bislimi për targat: Treguam përkushtim për ruajtjen e paqes dhe sigurisë, që ishte brengë edhe e miqve ndërkombëtarë

Kosovë
PDK: Qeveria dështoi të zbatojë ligjin në veri dhe dëmtoi partneritetin me SHBA 

PDK: Qeveria dështoi të zbatojë ligjin në veri dhe dëmtoi partneritetin me SHBA 

Kosovë
Ish-kryenegociatorja kritikon qeverinë për targat: Dy dështime, as nuk zbatoi marrëveshjen dhe as nuk u koordinua me partnerët amerikan

Ish-kryenegociatorja kritikon qeverinë për targat: Dy dështime, as nuk zbatoi marrëveshjen dhe as nuk u koordinua me partnerët amerikan

Kosovë
Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë dhe vendimi i ri i Qeverisë për targat – top lajmet e javës

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, Samiti i Ballkanit Perëndimor në Prishtinë dhe vendimi i ri i Qeverisë për targat – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Çitaku ironizon me vendimin e ri për targat: “Kjo puna e qortimit, a po i bjen që kanë me ua thirrë prindërit…”

Çitaku ironizon me vendimin e ri për targat: “Kjo puna e qortimit, a po i bjen që kanë me ua thirrë prindërit…”

Kosovë